Chřipka kojící maminky. Jak ji léčit?

klara.t
6. led 2011

Asi mám chřipku, nějak nevím, jak jí léčit. Můžu snad jen paralen a dodržovat klidový režim. Což je ale těžké s ročním dítětem že? Jak jste jí léčily vy? Jaké léky používáte, i když ještě kojíte?

takyja
6. led 2011

Sice nekojím, ale chřipku se mi s malou (11m) vyležet prostě nepodařilo. Přecházím, pač není jiné hlídání než já.

kar.la
6. led 2011

Záleží, jestli máš na mysli skutečnou chřipku, nebo nachlazení, virózu...
Pokud máš kašel, tak na to mi zabírá skvěle cibule s cukrem (někdy dávám ještě med a citron).

klara.t
autor
7. led 2011

nejspíš chřipka - bolest svalů, únava, 38,3C, kašel, slabá bolest hlavy a začínající rýma.....no nechodím ven, přes den se starám o malou tak, že u ní ležím na koberci a jakmile přijde manžel po 16hod z práce, tak se stará on a já ležím. Beru jen ten paralen, ten mi teplotu srazil, ale ta únava je děs běs. Asi jiné léky nemůžu. I když jsem si do nosu stříkla 2x olynth, i když se při kojení nesmí, pže kojím už jen ráno a večer a to jen malinko.
Med nenávidím, ale asi si ho dám. Pomeranče došly. 😒

j.a.n.u.s.
7. led 2011

@klara.t to je neprijemne.Potrebujes to opravdu vylezet, jinak se te unavy tezko zbavis....jedine co ti mohu poradit na zvyseni imunity, kterou mas ted hodne nizko, je par caju z prirody, ktere zabiraji maximalne-pac jsi v dobe, kdy nemuzes chemii.

Cerstvy zazvor 3x3cm naloupej, nastrouhej a vhod do pul litru varici vody, povar 5 minut, vyluhuj 10min a sced, pit ho muzes i bez cukru...

Obyc sypany hermanek.

Nebo do hrnecku rozmackej strouzek cesneku, stavu z pulky citronu, lzicku (nenavideneho) medu a zalej horkou vodou-uvidis jak te to postavi na nohy....

@kar.la na ten kasel se to ji, ze? Mohu to dat i male?(4r) ona to asi stejne odmitne, pac ta cibule uz sama o sobe, ze???

luthien.k
7. led 2011

@klara.t, pošli manžela do lékárny, ať Ti koupí probiotika (nejlépe Adult Dophilus - celkově posilují obranyschopnost), rakytníkový sirup (dobrý je od Weledy, ten může i prcek) - třikrát denně lžíci, vitamín C, nejlépe s prodlouženým účinkem (dobrý je ten s šípky, nepamatuju si značku, v lékárně poradí) a ber klidně trojnásobnou dávku, na rýmu prostříkávat nos mořskou vodou nebo Vincentkou, na kašel jitrocelový sirup (ať se zmíní, že kojíš, vyberou správný) a ten domácí cibulový sirup (nakrájenou cibuli prosypat cukrem nebo medem a vzniklou šťávu užívat po lžičkách, klidně každé dvě hodiny). Jestli sneseš, jez čerstvý česnek, vyhni se mléčným výrobků, bílému cukru a bílé mouce a uvidíš, že Ti bude brzy líp 😉 Pokud nebudeš mít přes 38, tak Paralen neber.

kar.la
7. led 2011

@j.a.n.u.s. Ne ne, pije se z toho šťáva a malé to dávat můžeš. Já to běžně Adélce dávám a moc jí chutná. A fakt zabírá.
Vezmeš si 4-5 velkých cibulí, nasekáš je nahrubo (ale zase čím menší kousky, tím lépe pustí šťávu) a vrstvíš do nějaké nádobky nebo velkého hrnku s cukrem. Procukrováváš jednotlivé vrstvy. Pak to zavřeš a necháš několik hodin odstát. Scedíš tu šťávu a buď už můžeš podávat nebo přidáš šťávu z 1/2 citronu a polévkovou lžíci medu. Dává se 3x denně polévková lžíce, uchováváš v lednici v uzavřené nádobě 😉

j.a.n.u.s.
7. led 2011

@kar.la to je dobry, to vyzkousim.... 🙂 diky... 🙂

@luthien.k prosim te , ten rakytnikovy sirup mohou i tehulky, ne?

luthien.k
7. led 2011

@j.a.n.u.s., 100% můžou 🙂

olii
7. led 2011

Tak mne pomahal obycejny caj s citronem a medem, nebo jsem do nej jeste davala postrouhany zazvor. Na rymu inhalace vincentky, na klouby a horecku paralen a na kasel nastrouhana redkev prosypana cukrem. Strasne to smrdi, ale pomaha, pojida se po lzickach, neni omezena denni davka, ale bacha muze nadymat 😉 a pak jeste na kasel jitrocelovy caj - koupeny sypany. Na bolest v krku, kloktat teplou slanou vodou a zabaly z materidousky. Pokud to nepomuze, tak mi v lekarne doporucili Septisan, je i pro tehotne a kojici a mne teda zabral hned. Hodne zdaru a pevne zdravi!

delapa
7. led 2011

Ahojky, před dvěma týdny jsem měla chřipku, taky kojím, koupila jsem si Preventar quatro či nějak tak, můžou ho těhule i kojící a pomohl.