Chronický zánět dutin

lu777
19. únor 2012

Ahoj, je tu prosím někdo kdo měl chronický zánět dutin?

Minulý rok jsem měla poprvé zánět dutin, docela velký...
Tenhle rok to samé - v listopadu to začlo rýmami, v prosinci první zánět, antibiotika, v lednu další, silnější antibiotika... mezitím jsem samozřejmě zkoušela inhalace, Sterimar s mědí do nosu jako prevenci, čepici mám mega teplou až k obočí, ven ani až tak moc nechodím ale denně musím teda do školky i při nachlazení..... všichni mi doporučují Sinupret, brala jsem tablety 2.5 týdne a skoro bez efektu....

teď se mi to rozjíždí potřetí, tak mě z ORL poslali do nemocnice, aby mi to odsáli (nevím jestli to je ta punkce o které čtu?) ale tam to dr. nějak nebral vážně, jen mi napsal Nasonex (kortikoidní sprej do nosu) a doporučil Sinupo Forte což koukám že je prakticky totéž co Sinupret... no beru všecko plus Claritine už asi 3 týdny což je na splasknutí té sliznice, bere se to i při alergii prý....

mám prý přijít do nemocnice až mi tohle odezní a budu 2-3 týdny bez rýmy (haha to vůbec nevím jak udělat 😲 to jedině až tak v dubnu/květnu) a prý mi udělají CT a na základě toho případně nějaký operační zákrok...
nejdřív jsem se toho děsila ale teď se pomalu těším, protože se už bojím příští zimy 😖 mám dvě malé děti takže lehnout si nemůžu ani s antibiotiky a jsem po nich oslabená a jen co se z toho dám dohromady tak to jedu znova 😔 ☹ 😠 😖

Poradíte mi někdo něco ??? zatím mi všecko pomhlo jen dočasně.. zkoušela jsem i úplně vysadit cukr a mléko, vydržela jsem to skoro měsíc, bylo to lepší ale zánět mám stejně 😔 i když se rozjíždí teda pomaleji....

jinak beru od firmy Energy Spirulinu a taky Renol kapky a dutiny si mažu Artrinem...

už mě napadá jen nějaké horské sluníčko 😕 😕 nemáte někdo vyzkoušené ??

DIKY MOC za jakékoli zkušenosti !!!!!!!!!!!

petruszkaa
16. led 2013

Tak mam opet zanet. Zkousim Nasodren a je to teda pecka, slzim smrkam. Snad mi to ulevi od te bolesti v hlave.

dana33
16. led 2013

@janinah poprosim vas... tu sol davate morsku? alebo obyčajnu? a kolko asi a na ako dlho ďakujeeeem.

janinah
16. led 2013

@dana33 obyčajnú a asi na 5-7 minút,pozor na teplotu,nepopáliť kožu

dana33
16. led 2013

@janinah ďakujem, 😀 a tu sol možem zohriat v MW a tak presypem do ponožky,dam na dutiny ,a necham posobit? správne som to pochopila? 😀

janinah
16. led 2013

@dana33 áno

janinah
16. led 2013

@dana33 ponožku bavlnenú tenkú

domorodka
30. čer 2013

Ahoj, právě to hledám na netu a našla jsem toto - je to spíše přehled možností - stručně a výstižně 😉 A jak na tom teď jsi? Co ti pomohlo?
http://nemoci.doktorka.cz/zanet-vedlejsich-duti...

domorodka
30. čer 2013

@janinah je možné místo soli ten pytlík co dáváme miminům na pupík - s peckama z třešní? Jde jen o to teplo nebo i o účinek té soli jako takové? Četla jsem 15-20 min. Děkuji 🙂

janinah
30. čer 2013

@domorodka myslím,že ide o teplo,ale ja len o tej soli viem,skúsiť môžeš 😉

domorodka
30. čer 2013

@janinah díky, též myslím, že jde jen o teplo 🙂 ty pecky z třešní teplo udrží také dlouho, dávám je do mikrovlnky...

janinah
30. čer 2013

@domorodka ale 3x denne 10 min. stačí,nedávaj viac

domorodka
1. črc 2013

@janinah ahoj, děkuji, nakonec to asi nepotřebuji, dnes jsem byla na rtg i na utz a rýmu v dutinách nemám, ale bolí mě to spíše asi jakoby trojklanný nerv a tam je to i na RTG trochu zastíněné - takže to mám prý chladit... jsem totiž řádně smrkala se silou a asi jsem si to poněkud "přepískla" nebo co...? Tak prý jestli nezabere ibalgin během 2 dnů proti bolesti a aerius na splasknutí těch sliznic, tak k obvodnímu a neurologovi... 😅
ale zrovinka jsem četla na netu o vlaštovičníkové tunktuře, jak je super na zánět trojklanného nervu...
nu, jsem zvědavá, jak se to bude dál vyvíjet...

lu777
autor
4. črc 2013

@petruszkaa
@alicekrumpicova
@romantika
@johnatanka
holky jen píšu, že záněty jsou lepší, jelikož beru Aerius a Luivac (z imunologie, kterou jsem si vydupala), sice mi prakticky nic nenašli, ale dr. řekla, že je třeba tisíce faktorů a i když mě otestuje na sto, tak je to samozřejmě málo plus je plno věcí ohledně imunity, které ani ještě neznáme.... no ale ten Aerius mi pomáhá potlačovat to, takže bu´d se to nerozjede když jsem mega opatrná vůbec nebo je to takové tlumené, takže třeba bolí jedna uzlina a mám rýmu ale nemám od toho kašel nebo teplotu atd..

ALE proč hlavně píšu - už delší dobu se mi zdá, že nemůžu volně dýchat ani když zrovna rýmu nemám.... dneska jsem byla na ORL zase a ptala jsem se na to asi potřetí a výsledek je, že mě prohlédl víc a zjistil, že mám vybočenou nosní přepážku... a to prý zhoršuje to otékání sliznic.... a samozřejmě přispívá k zánětu....
takže budu asi muset na operaci, netěším se, ale půjdu ráda, když to pomůže....

jinak na imunitu beru teď Spirulina/Barley, Vitamarin a Fytomineral od firmy Energy.... nasadila jsem to a budu to brát dlouhodobě, po měsíci konstatuju, že se cítím líp o něco, asi mi chybělo i železo, dr. mi dala nějaké údajně lehce stravitelné, ale bylo mi hrozně zle, tak doplňuju i železo prostě takhle alternativně v organické formě...

a jak nesnáším vedra tak jako ta studená léta a teplé zimy tomuhle teda neprospívají, takže doufám, že bude aspoň 30 C ještě jeden týden v létě.... to je pak super jak se to prohřeje a jak je suchý teplý vzduch 😀

petruszkaa
5. črc 2013

Holky, ja uz vim, co mi je! Alergie na plisne (silene vysoky stupen) a pozustatky mononukleozy v krvi, co to rozjizdi. Mam ted super doktorku, leky na alergii, tak uvidime.

kamila74
19. únor 2014

@lu777
Můžu se zeptat jak jste na tom se zánětem dutin skoro po roce? Já se s tím trápím od září 2013, měla jsem trvalé bolesto obličeje, oka-nebyli schopni mi to diagnostikovat, i když jsem říkala, že mi to přijde jako od dutin. Až když se mi to po třech měsících hodně rozjelo, poslali mě na CT a tam potvrdili silně ztluštělou sliznici. Měla jsem 2 x antibiotika, kortikoidy, nyní si mám stříkat 2,5 měsíce kortikoidy no nosu, ale ani po 2 měsících to nemá žádný efekt. Sinupret beru snad už 3 měsíce bez výsledku. Zkouším taky pár dní brát Renol, ale zatím nic, mažu Artrinem. Doktor řekl, že když to nezabere, tak půjdu na operaci a co jsem zatím četla na diskuzích, tak vesměs operace skončily po nějaké době recidivou a dalšími operacemi, tak z toho mám docela strach.

lu777
autor
20. únor 2014

@kamila74 nakonec se potvrdilo co jsem říkala, že mám přepážku vybočenou na jednu stranu... v září jsem byla na operaci a taky mi uštípli nějaké kůstky okolo, abych měla víc prostoru tam a nemělo to tak tendenci k zánětu dutin.... zázrak to není, rýmu mám pořád, několikrát jsem rozháněla zánět dutin...ale zatím rozehnala...

Sinupret mi nedělá dobře, vypozorovala jsem, že mi vadí vše co zvyšuje pocení (tedy i inhalace), takže se tomu vyhýbám jak čert kříži (jediné co mi nevadí je sauna, ale nasucho na chvilku když nejsem zrovna opravdu nemocná)
...
jak je ta sliznice neustále zanícená a tlustší (což blokuje odchod rýmy), tak se to horkem nebo pocením jen podpoří a zhorší.... takže já jsem zrovna případ, kterému to naprosto nepomáhá

takže teď jsem jela kombinaci Mucosolvan sirup v max. dávce a k tomu do nosu RhinoCort sprej a mořskou vodu hypertonickou....
a hodně jedu šťávy zeleninové a ovocné....
Renol beru vždy 3 týdny, pak týden přestávka, pak zas, to mi částečně pomáhá posílit se v zimě, mám slabší ledviny, to vidím i jako laik

no a beru dlouhodobě Spirulina Barley od Energy.... a pořád do sebe liju nějaké čaje na rozpouštění hlenů apod... omezila jsem cukr a bílou mouku a mléko, na 3 měsíce drasticky, teď částečně....

ta sliznice doroste, ale opravená přepážka snad už tak zůstane a to co mi uřízli po stranách se taky nevrátí, takže se holt hodně kontroluju, jsem ráda že to je aspoň tak jak to je

petruszkaa
15. dub 2014

Takže, máme půlku dubna a já jsem celou zimu nebyla nemocná! Sice jsem musela změnit léky, protože po těch prvních jsem spala celý den, ale teď už ok. Když mám pocit, že na mně něco leze, tak si dávám dvojnásobnou dávku. A přežila jsem zimu, haleluja! 😎 😎 😎

xyanka
1. črc 2014

@petruszkaa Ahoj, ako ti zistili tu alergiu? K akemu dr. treba ist? A ake testy ti robili? Beres laj nejake lieky dlhodobo alebo len pri nadche? Ake su to lieky? A u homeopata si nebola? Dakujem za odpoved

petruszkaa
1. črc 2014

@xyanka Byla jsem na alergologii. Zjistili to z rozboru krve. Mam alergii na plisne a travy, takze beru leky v lete, kdyz kvetou travy a zbytek roku pokud prsi a je vlhko, to se dari zas ve vzduchu sporum plisni. Beru na to Xados, coz jsou prave leky na alergie. Pry ty dutiny dost casto rozjizdi alergie, protoze oslabuji sliznice v dychacich cestach a clovek hned neco chytne.

nessik
30. lis 2014

@petruszkaa
@kamila74
@lu777 chtěla bych se zeptat, jestli vám dělali ty punkce těch dutin? Doktoři to nějak neřeší, já měla hnisavou rýmu a kašel, začaly mě bolet dutiny, dostala jsem atb, po těch sice už dutiny nebolí ale stále vykašlávám zbarvené hleny a občas vysmrknu takové jakoby želé a mám zalehlé obě uši. Ve výtěru nic nemám, dostala jsem clarinase, tu už mám dobranou a efekt 0, na r,entgen mě nikdo nechce poslat, když mě dutiny nebolí, ale kde se berou ty hleny a to co občas vysmrknu?Podle mě to musí být v dutinách. Vyřadila jsem mléčné výrobky, sladkosti, teď už i lepek, už si nevím rady.

lu777
autor
30. lis 2014

@nessik punkci mi nakonec nedělali... já mám malou hladinku ale pořád 😝

pokud Ti nezabrala Clarinase, tak bych na ně tlačila ať to nějak řeší, to se mi nezdá

jinak ad alergie: já alergie nikdy neřešila, nic mi nebylo... pak vleklé potíže s dutinami najednou...a prý mám alergii na prach... já vám nevím, mně přijde, že když západní medicína neví co, tak to jsou alergie, protože pod ně se schová kdeco 😅 😝
vůbec se nehledá příčina! za příčinu se označí alergie... ale co je příčinou té alergie, kde se najednou vzala?? řekne se, že alergen... ale ten tam přece byl už předtím, léta....

hledala jsem si jaké jsou skutečné příčiny vzniku alergií - oslabená játra, potažmo ledviny... teď už mi to dává smysl, protože jsem si všimla příznaků toho... takže odtamtud je potřeba to řešit

lu777
autor
30. lis 2014

@nessik určitě popřemýšlej jestli nemáš nějaký stres delší dobu.... já měla obrovské potíže s dutinami když jsem byla vystresovaná... hrozně to táhne imunitu dolů!

nessik
30. lis 2014

@lu777 a ta hladinka se už nijak neřeší? Já tam toho asi mít hodně taky nebudu, protože si myslím, že by mě to bolelo a to už nebolí. Jinak alergii mám asi taky, výsledky budu mít za 10 dní, ale podle prvních krevních testů mi alergoložka říkala, že to vypadá na alergii. Mám doma nespotřebovaná šikorokospektrální atb, přemýšlím, jestli si je nevzít, když se mnou nechce nikdo nic dělat.

nessik
30. lis 2014

@lu777 ano stresů mám teď bohužel požehnaně.

petruszkaa
30. lis 2014

@nessik Punkci mi nikdy nedelali, praktik mne po ATB poslal znovu na rentgen a kdyz to tam porad bylo, tak mi dal jina ATB.

@lu777 Ja bych ty alergie zas tak nezlehcovala. O alergii na travy vim od detstvi, ale i dle rozboru je tato alergie takova normalni. Ta na spory plisni je ale velmi silna a s tou alergii se nemusis narodit...pokud jsi tomu hodne vystavena, tak to proste vznikne. Ja treba presne vim, kde jsem k tomu prisla - koupili jsme si byt v nekvalitni novostavbe, kterych je dnes neskutecna nabidka i za neskutecne vysoke prachy.

Beru ted silne leky na alergii, ktere jsou jen na predpis, a proste zanet dutin nemam uz druhou zimu, takze to asi kravina neni pouze odhalena pricina ;)

nessik
30. lis 2014

@petruszkaa a po těch druhých to už bylo dobré? Pak tě ještě poslal na rentgen? Mně udělal ultrazvuk, že mám zánět dutin, pak mi dal atb, ale po těch mě teda dutiny přestaly bolet, ale stále kašlu hleny, občas i vysmrkám, ve výtěru nic, takže mi další atb nedal a rtg mi taky odmítl, když mě ty dutiny nebolí, dostala jsem tu clarinase, ale nic. Už fakt nevím, co s tím. Táhne se to už druhý měsíc.

verunka_korunka
30. lis 2014

@nessik už jsem dlouho na punci nebyla (bývala jsem často na 2. stupni ZŠ - asi tak 7x minimálně), ale jestli máš jen rýmu a dutiny tě nebolí, je to fakt zbytečné (ten RTG). Já už potom měla jen bolesti (ty od dutin se krásně dají poznat, ale musíš to zažít, popisuje se to blbě) a dutiny byly nakonec na rentgenu čisté, uvízl tam jen vzduch, který byl zaterasený hlenem v nose. Ale mě už na to pak doktorka posílala, protože hrozila punce, opravdu se mi to hodně vracelo a trpí tím celá rodina z mamčiny strany - dědeček, mamka, já i brácha. A věř, že punkce byla vysvobozením. Jsem tam pak chodila prosit, ať mi to propíchne, tak šílená bolest to občas bývala. Takže jestli se ti to uvolnilo, buď ráda. Ono potom musíš mít nějaký "klidový režim", třeba nechodit na bazené, chodit s čepicí jak idiot už od začátku podzimu do pozdního jara. Tak chodím i teď a je pravda, že naposledy mi to píchali cca v 16 letech, takže mám od toho asi 12 let pokoj. Ale rýmu mám pořád, každou zimu se to ucpe a tlačí v dutinách, přesně to co popisuješ, ale nic to neznamená, je to jen vzduch v dutinách, takže stačí chvíli kapat do nosu vincentku a ono to povolí 😀.
Mimochodem stres teda na to u mě opravdu nemá vliv, ale spíš to, že vrozeně máme křivou nosní přepážku. Už to začínám řešit, že by se možná operativně spravilo, ale taky to nebude žádná lahoda.... Děda to má již za sebou.

nessik
30. lis 2014

@verunka_korunka díky za odpověď. Mně právě ta vincentka nepomáhá, už ji šplíchám 6 týdnů ☹ Furt ucpaný nos, zalehlé uši, něco málo vysmrkám, kašlu už taky 6 neděl, ale je pravda, že dutiny už mě nebolí. Tak já nevím, kde se to drží. Jsem unavená, špatně slyším, no nevím co s tím....

verunka_korunka
30. lis 2014

@nessik tak pak je to na stěry z nosu a krku, vzít krev a zjistit co je potřeba. Většinou mi pak nasadili antibiotika, inhalace jsou dobré (doma nad hrncem 😀) a většinou se to uvolnilo. Naposledy jsem to řešila před 2 roky, kdy mě to nepouštělo 6 týdnů. Nakonec jsem s kašlíkem a malou rýmou odletěla na dovolenou do Egypta (březen) a po 3 dnech bylo po rýmičce 😀
Ještě mě napadá, dokrotka obvodní mi občas na to doporučí si brát bioparox, ale jak to máš tak dlouho, tak bych to raději řešila přes lékaře a ne samoléčbou s bioparoxem 😀 Tak ať se brzo uzdravíš, vím jak je to nepříjemné 😉

nessik
30. lis 2014

@verunka_korunka díky. Právě, že ve výtěrech nic není. Biparox jsem stříkala týden a taky nic. Už jsem za těch 6 týdnů vyzkoušela co se dalo.