Chronický zánět dutin

lu777
19. únor 2012

Ahoj, je tu prosím někdo kdo měl chronický zánět dutin?

Minulý rok jsem měla poprvé zánět dutin, docela velký...
Tenhle rok to samé - v listopadu to začlo rýmami, v prosinci první zánět, antibiotika, v lednu další, silnější antibiotika... mezitím jsem samozřejmě zkoušela inhalace, Sterimar s mědí do nosu jako prevenci, čepici mám mega teplou až k obočí, ven ani až tak moc nechodím ale denně musím teda do školky i při nachlazení..... všichni mi doporučují Sinupret, brala jsem tablety 2.5 týdne a skoro bez efektu....

teď se mi to rozjíždí potřetí, tak mě z ORL poslali do nemocnice, aby mi to odsáli (nevím jestli to je ta punkce o které čtu?) ale tam to dr. nějak nebral vážně, jen mi napsal Nasonex (kortikoidní sprej do nosu) a doporučil Sinupo Forte což koukám že je prakticky totéž co Sinupret... no beru všecko plus Claritine už asi 3 týdny což je na splasknutí té sliznice, bere se to i při alergii prý....

mám prý přijít do nemocnice až mi tohle odezní a budu 2-3 týdny bez rýmy (haha to vůbec nevím jak udělat 😲 to jedině až tak v dubnu/květnu) a prý mi udělají CT a na základě toho případně nějaký operační zákrok...
nejdřív jsem se toho děsila ale teď se pomalu těším, protože se už bojím příští zimy 😖 mám dvě malé děti takže lehnout si nemůžu ani s antibiotiky a jsem po nich oslabená a jen co se z toho dám dohromady tak to jedu znova 😔 ☹ 😠 😖

Poradíte mi někdo něco ??? zatím mi všecko pomhlo jen dočasně.. zkoušela jsem i úplně vysadit cukr a mléko, vydržela jsem to skoro měsíc, bylo to lepší ale zánět mám stejně 😔 i když se rozjíždí teda pomaleji....

jinak beru od firmy Energy Spirulinu a taky Renol kapky a dutiny si mažu Artrinem...

už mě napadá jen nějaké horské sluníčko 😕 😕 nemáte někdo vyzkoušené ??

DIKY MOC za jakékoli zkušenosti !!!!!!!!!!!

lu777
autor
30. lis 2014

@petruszkaa samozřejmě že člověku ten alergen vadí 😉
jádro pudla je v tom, že to vadí tomu kdo je nějak oslabený z nějakého důvodu... 😉
bohužel tohle není nijak na alergologii řešeno, pouze se berou léky na potlačení symptomů...

ty léky na alergii potlačují záněty a otoky sliznice, takže to samozřejmě snižuje i sklon k zánětu dutin 😉

klíčové slovo je POTLAČUJE... není to řešení... taky proto člověk pak ty léky bere pořád, protože bez toho už nemůže fungovat...

lu777
autor
30. lis 2014

@nessik
osobně vyzkoušeno mám nějaké směsi čín. medicíny odsud, velmi mi pomohly
http://www.sanbao.cz/index.php?ses=MTQ8fD4wPHw%...

jinak osobně vyzkoušeno nemám, ale slyšela jsem velmi dobré reference o Jonášovi
http://www.lecitel-jonas.cz/virova-onemocneni/z...

lu777
autor
30. lis 2014

@nessik
@petruszkaa
tohle je zajímavý článek...mně to právě vrtá pořád hlavou, protože znám lidi, kteří se alergie zbavili... ovšem léky z alergologie to nebylo... takže mi to vrtá hlavou prostě

http://www.azrodina.cz/4870-priciny-ekzemu-a-al...

petruszkaa
1. pro 2014

Ja bych naopak rekla, ze kdyz nevi pricinu, tak to hodi na stres.

@lu777 Vidis, a ja si spis myslim, ze zbavit se alergie lze, ale jen tim, ze se budes alergenu vyhybat. Pak ty hodnoty v krvi muzes snizit. Podivej, ja moc nemam cas se v tom tak babrat, stvalo mne, ze jsem nemocna celou zimu, protoze jsem zvykla byt kazdy vikend na horach. Ted mam blby prasky, ale jsem zdrava a nemusim se omezovat. Kde jsem k alergii prisla taky vim. A bohuzel medicina neni vsemocna a zatim alergii neumi odstranit ze dne na den, ale ja jsem rada i za toto.

petruszkaa
1. pro 2014

@nessik Pri tom poslednim zanetu s ATB jsem mela prvne takove ty na 3 pilulky a nepomohly. Zabraly mi az takove ala Penicilin po 12h tyden. Ale pak jsem prestala atb po dohode s lekarem brat uplne, protoze je nelze brat 8x rocne - byla jsem vzdy nemocna od rijna do dubna po 14 dnech.
Vincentka na leceni neni, tu si davam preventivne, aby byla sliznice spravne zvlhcovana. Na lecbu radeji ten Bioparox.
Jinak s tou cinskou medicinou bacha. Dnes je to hrozny hit, takze se na tom chce kazdy prizivit. Moje sousedka taky a vzhledem k jejim "kvalitam" bych si od ni teda neporidila ani rohlik. Radsi nekoho, kdo tomu opravdu rozumi.

lu777
autor
1. pro 2014

@petruszkaa rozumím 😉 samozřejmě, že ten alergen dráždí a tím se to zhoršuje, vyhýbání se alergenu je určitě dobrý nápad, bohužel např. u alergie na prach nebo na roztoče je to skoro nemožné...
pokud se hledá skutečná příčina nemocí, tak je to vždycky náročnější a to i časově, často je za tím různý stres

jinak určitě bych nedoporučovala čínskou medicínu obecně.....
je to jako třeba s ORL - taky mi tam leccos zbabrali a chodím jinam 😝 proto bych doporučila jedině konkrétní doktorku, kterou znám...jakmile najdu doktora, který za to stojí, tak klidně jedu přes půl Prahy nebo čekám 2 hodiny, protože jinak chodit k dr. nemá smysl, člověk si může i pohoršit...

je to jako všude - plno doktorů to dostuduje, ale už se nikdo neptá s jakým prospěchem a jak se nadále sebevzdělává (což je u lékaře nutné)....pak je kvalita lecjaká, i někteří doktoři jsou pěkní lajdáci, kterém na pacientovi nezáleží...
mě jednou vyděsilo když jsem byla u praktické doktorky a ta mi nabízela akupunkturu, já si to chtěla rozmyslet a pak jsem se dozvěděla, že měla víkendový kurz akupunktury... tak jak může být tohle legální, to nechápu 🤐
člověk si opravdu musí dávat pozor komu svěří svoje zdraví do rukou

lu777
autor
1. pro 2014

jinak bacha na inhalace, jsou hodně doporučované, mně ale třeba hodně situaci zhoršují... to mi na ORL třeba vůbec neřekli, že to je možné (až imunoložka mě na to upozornila).... hodně se mi ulevilo když jsem je přestala dělat... totéž výplachy nosu...

dobře mi naopak dělají nohy do hodně horké vody, dolévat vodou z rychlovar. konvice... dokonale vysušit, dvoje tlusté ponožky a do postele a už nevstávat a jít spát...
nebo totéž s rukama do horké vody, po lokty.... je to tam nějak propojené

petruszkaa
1. pro 2014

Tak samozřejmě, že prachu se člověk úplně nezbaví, ale dá se eliminovat...třeba používat vysavač s elektrickým rotačním kartáčem a často vysávat, matrace vysávat a utírat prach, vytírat podlahy.
Já si zjišťovala, jak je to s tou mou...takže jsme prvně vyměnili okna v bytě a zateplili na vlastní náklady. A nakonec se úplně odstěhovali. Dál jsem to sondovala na netu a pro alergiky na spory plísní se doporučuje mýt večer vlasy pokud je venku vlhko, často prát oblečení, kde to také může ulpívat.

Jinak inhalace, napařování dutin, tak nějak nedoporučuje vlastně nikdo z lékařů, ale třeba proplachy konvičkou se solným roztokem jsem slyšela, že jsou ok. Já ji teda nemám, používám Vincentku ve šplíchátku tak nějak pořád, když jsou rizikové dny (prší, mlhy).

ffoltyn
12. lis 2015

Ahoj..mne to zacalo tak ze sem mnela zanet zubu hore.c 3. Cistili mne kanal a hned za par dni mne zacalo neco stekat vzadu v krku. Porad sem musela prehltavat. Trvalo to 2 tydne+ sem zacala mit kasel. Sla sem zubarovi na dokonceni toho zub. kanalu ..a zrovna sem se ho zeptala jestli ta zub. infekce se mozna nemohla dostat do hlavy, protoze mne uz zacala poradne bolet hlava a oci a take mam pored zacpanou 1 nosni dirku. Dr. rikal ze ne...to nema zadnou spojitost. Hm..tak uz je to 2 roky a trpim s bolesti hlavy a oci+ porad neco prehltam..Sla sem moji dr. ktera rekla ze mam asi problem s krcni pateri a dala mne masaze. Nic nepomohlo...konecne sem nasal nosno-usno-krcniho lekare a on mne rekl ze to muze byt kvuli infekci zubu. Za 2 tydne su objednana na magneticku rezonanci hlavy...tak uz snad se neco zjisti. Ta bolest je hrozna, jsem unavena, a nic mne nebavi ☹ Mnel nekdo podobny problem?

nessik
27. led 2016

Ahoj holky, otvírám znovu toto téma. Naposledy jsem měla slabší zánět dutin loni v březnu a teď znova. Mám to už 3 týdny, mám vybraná jedna antibiotika a teď beru třetí den druhá, ale nelepší se to. Mluvím přes noc, smrkám totálně hnisavé sople, když dýchám, tak cítím v nose hnis, zaléhají mi uši a bolí mě jakoby zuby. Na ORL mi udělal rentgen a jen řekl, že to tak hrozné nemám. Nevím, co dál. Vybrala jsem balení clarinase, erdomedu, stříkám vincentku a mometason a už jsem zoufalá, hlavně z té bolesti hlavy. Už fakt nevím, co dělat, teplotu nemám ani jsem neměla. Poradíte někdo?

nessik
28. led 2016

@lu777 jak jsi na tom teď s těmi dutinami? A mám dotaz, když jsi měla zánět, cítila jsi jakoby hnis v nose? Já to cítím a jsem z toho řádně na nervy ☹

lu777
autor
1. únor 2016

@nessik ahoj, mám se výborně 🙂
jednak na to beru Bachovy květové esence, druhak nějakou čín. medicínu a řeším i další věci přes to co teď studuju - etikoterapie, rod. konstelace....

ono to dost souvisí s psychikou, jako všechny nemoci, jen u některých to možná není tak do očí bijící 😉

z tělesného hlediska je to hodně i o překyselení organismu, takže doporučuju věnovat pozornost taky tomu 😉 překyselení je zjednodušeně řečeno ze všeho co je nezdravé - alkohol, maso, kafe, sladkosti, stres, nedostatek spánku, kouření a také nedostatek pohybu (který překyselení koriguje)....
překyselení je ale často taky důsledek toho jak člověk přemýšlí (stresuje se, má na sebe vysoké nároky, bojuje s různými obavami a bloky a pak se přejídá, jí nekvalitní věci, nesportuje atd.).... takže ve výsledku je od té mysli prakticky vše 🙂 ... a je opravdu třeba to vzít od toho...
i když samozřejmě to tělo je potřeba podporovat nejrůznějšími způsoby, ale kořen je v našem nastavení (v hlavě, srdci, duši, ať už tomu říkáme jakkoli)
🙂