Chronický zánět dutin

lu777
19. únor 2012

Ahoj, je tu prosím někdo kdo měl chronický zánět dutin?

Minulý rok jsem měla poprvé zánět dutin, docela velký...
Tenhle rok to samé - v listopadu to začlo rýmami, v prosinci první zánět, antibiotika, v lednu další, silnější antibiotika... mezitím jsem samozřejmě zkoušela inhalace, Sterimar s mědí do nosu jako prevenci, čepici mám mega teplou až k obočí, ven ani až tak moc nechodím ale denně musím teda do školky i při nachlazení..... všichni mi doporučují Sinupret, brala jsem tablety 2.5 týdne a skoro bez efektu....

teď se mi to rozjíždí potřetí, tak mě z ORL poslali do nemocnice, aby mi to odsáli (nevím jestli to je ta punkce o které čtu?) ale tam to dr. nějak nebral vážně, jen mi napsal Nasonex (kortikoidní sprej do nosu) a doporučil Sinupo Forte což koukám že je prakticky totéž co Sinupret... no beru všecko plus Claritine už asi 3 týdny což je na splasknutí té sliznice, bere se to i při alergii prý....

mám prý přijít do nemocnice až mi tohle odezní a budu 2-3 týdny bez rýmy (haha to vůbec nevím jak udělat 😲 to jedině až tak v dubnu/květnu) a prý mi udělají CT a na základě toho případně nějaký operační zákrok...
nejdřív jsem se toho děsila ale teď se pomalu těším, protože se už bojím příští zimy 😖 mám dvě malé děti takže lehnout si nemůžu ani s antibiotiky a jsem po nich oslabená a jen co se z toho dám dohromady tak to jedu znova 😔 ☹ 😠 😖

Poradíte mi někdo něco ??? zatím mi všecko pomhlo jen dočasně.. zkoušela jsem i úplně vysadit cukr a mléko, vydržela jsem to skoro měsíc, bylo to lepší ale zánět mám stejně 😔 i když se rozjíždí teda pomaleji....

jinak beru od firmy Energy Spirulinu a taky Renol kapky a dutiny si mažu Artrinem...

už mě napadá jen nějaké horské sluníčko 😕 😕 nemáte někdo vyzkoušené ??

DIKY MOC za jakékoli zkušenosti !!!!!!!!!!!

dvojka
19. únor 2012

tak teda to ti vůbec nezávidím.Já měla zánět dutin předloni třikrát za zimu a loni jednou.Pokaždý zánět čelistních dutin.Bylo to peklo,dvakrát mi dělali punkci,loni se to obešlo bez punkce.
Sinupret mi nepomohl taky ,vždy zabraly jen atb a taky nahřívání (pozor,né napařování),hm,jenže si myslimže tady jde spíš o prevenci.Já si ted musela téměř tři měsíce stříkat do nosu taky NASOFAN a musim říct,že ten mě toho asi zbavil,pže zánět jsem měla v listopadu a do konce ledna jsem si ho stříkala a zatim teda dobrý.
Užívání antihistaminika mi blahodárným vůbec nebyl :-/

dvojka
19. únor 2012

@lu777 a ještě co mi poradil doktor na ORL vyplachovat nos vincentkou,ale nemyslim tím sprejem,ale normálně si nalít rochu vincentky do kelímku a vypít to nosem,je to humus,ale při dlouhodobým užíváním to pomáhá.

kvojtanikova
19. únor 2012

@lu777 skus sa poradit aj v teme "dakujeme strapco" ona je ORL lekarka isto bude vediet co s tym. Z osobnych skusenosti mi tiez pomahalo nahrievanie biolampou (obycajna za 20E z obchodu, nic specialne) a este som si usila zo starej plachty take vrecusko obdlznikove, naplnila morskou solou a zasila. Potom som ho vzdy nahriala v mikrovlnke (asi 4-5 minut) a prilozila na dutiny a dychala cez neho nosom vzduch. Ked vychladlo tak som skoncila. Trvalo to vzdy asi 20 minut, pritom som pozerala TV alebo pocuvala hudbu, bolo to celkom aj prijemne.

evulinkab
19. únor 2012

@lu777 Ahojky, já mela zánet dutin pred 14dny a to jako uplne hrozný...nejprve zacala normál rýma, pak hnisavá a pak se k tomu pridaly strašné bolesti hlavy, čela...Pak teprve jsem se odhodlala jit na ORL, tam mi napsala léky, kapky, atd...No já si ale na doporučení jiné dr.koupila Quixx-nosní sprej z mořské vody a ten mi pomohl okamžite!!Opravdu za sebe mužu doporučit.A nejen za sebe-pomohl synovi, který je od začátku prosince(co nastoupil do mš) porad nemocný, také dutiny+ uši.TAké mu pomohl a mé mamce taky.

Jinak bych ale zkusila vyhledat homeopata, homeopatika pomohli mé segre kdysi, když mela tyto stejné problémy .

lu777
autor
19. únor 2012

@dvojka
@kvojtanikova
@evulinkab

holky díky... 😉 zkusím nejdřív tu Vincentku, tu mám po ruce a uvažuju nad tou lampou.. moje mamka na to příšerně trpívala a používala tu lampu hodně co se pamatuju... byla i na punkci a tak, omezila i cukr atd... ono to prý někdy souvisí i se zubama, ale ty jsem si nechala zkontrolovat (je fakt že se mi rozjížděl zánět dutin a dásní najednou v prosinci 😕)

a taky uvažuju nad tou homeopatií .... já zatím všecko léčila čínskou medicínou (jako co bylo takový urputnější nebo se vracelo) a mám naprosto super zkušenosti s tím ale bohužel teď jsme bez peněz a ono to je dost drahý, takže smolík.... na to nemůžu ani pomýšlet....
no ale jsem fakt ve fázi, že klidně půjdu i na tu operaci, cokoli, už druhou zimu je to takhle šílený a dost mi to žere energii a nemůžu pořádně nikam 😝 děsím se každý rýmičky, protože pro mě to znamená měsíční léčení se vším všudy 😔

jinak už mám tak zničenej ten nos z toho smrkání a všech těch kapek a sprejů, že moc necítím jsem zjistila 😨

janinah
19. únor 2012

nemáš aj polypy?výtery aké vyšli?solux sa bežne pri záp.dutín ordinuje 3x denne 10 minút,naopak neodporúča sa vlhke teplo-naparovanie...babská rada odporúčam-dať nahriatu soľ do bavlnenej ponožky a prikladať na dutiny a z kvapiek skús Sanorin emulziu..a druhá babská rada-skôr ako prevencia-mlgať olej /olej dať do úst a tak si ho tam prevaľovať a potom vypluť/

lu777
autor
20. únor 2012

@janinah polypy to jsou nějaký boláky nebo tak něco v nose, ne? to nemám....
no to napařování mi právě dělalo dobře, ale jen dočasně, takže to jsem už přestala zkoušet, i když mi to doporučovali na ORL 😝
kortikoidní sprej jsem vypustila taky, protože nevidím efekt, jen jsem přestala cítit chuť jídla z toho 😨
dneska jsem si ho nedala a už zas cítím, tak dobrý...

solux jsem dneska koupila a 2x ho dělala a k tomu jsem si dala tu vincentku a taky hodně jitrocelového sirupu a to mi připadá že pomáhá vcelku, tak snad to někam povede...

děkuju za tu radu se solí, to zní taky dobře! mě i napadlo že by se daly nahřát takové ty pecičky jak se dávají dětem na bříško.....
s tím olejem to znám, to jsem kdysi dělala na imunitu ale necítila jsem moc efekt.... a je to jedno jaký olej??

mirun
22. únor 2012

Můj syn taky trpí na záněty dutin, kdykoli dostane rýmu, tak je z toho zánět dutin. má ho skoro každý měsíc ☹. pomáhá mu nahřejvání horským sluncem, dáváme Sinupret (ten se ale musí brát dlouhodobě, zabírá až po 10ti dnech, máme kapky), do nosu Mukoseptonex (dle doktorky se to musí dezinfikovat) a na recept Aerius je to protialergický lék, na rýmy a td. je to i pro dospělé). Aerius ale není volně prodejný. Takhle ho léčíme už 3 roky, kdykoli dostane zánět dutin a vždy mu to pomůže.

monfat9
22. únor 2012

ja som mala sinusitídu tiež ...asi 4 krát....v troch prípadoch mi pomohli atb.....a v tom poslednom...som bola akurat tehotna...atb som nemohla...tak mi pomohol veľmi sinupret 🙂 tabletky na prírodnej báze.....môžu aj tehotné...a mala som taký zápal...že doktor mi povedal, že so soluxom som si pohoršila....predstavte si ked som na to začala dávať studené obklady...bolo to v januári....sneh, mráz, vyšla som vonku do zimy a bolo dobre...do týždňa som všetko vysmrkala...a bolo.... 😀 Ale to už je tan prípad...kedy je zápal rozšírený...a nepomáha teplo, ale naopak chlad.

kvojtanikova
22. únor 2012

@lu777 neviem ci by ti pomohli tie "pecicky" co sa davaju detom na brusko, nejde len o to teplo ale prave o tu sol, akoze teplo by ti bolo prijemne ale sol aj lieci. No ale ved vyskusaj, uvidis.

lu777
autor
22. únor 2012

@mirun
@monfat9
@kvojtanikova
holky moc díky za reakce a rady! 😵

horské sluníčko teď dávám 3x denně.... beru Sinupro (což je prakticky totéž jako Sinupret, přijde mi to jako kopie, jen je český výrobce), ale ten nevím jestli bude k něčemu protože Sinupret mi nezabral a to jsem ho brala asi 16-17 dní před měsícem a půl....
ale tak zkouším to znova a víc piju, i jitrocelový čaj a průduškový taky, to rozpouští hleny...

ten Aerius znám, měla to malá na zánět ucha, ten je na splasknutí těch tkání, na to jsem měla sprej ale nepomohlo to vůbec, spíš mi přijde že to chemické mi to jen zhoršuje a i atb pomáhají jen dočasně... ono jsem prostě oslabená dlouhodobě, od té doby co jsem asi před 12 lety měla únav. syndrom, tak chytím kdeco i když na imunologii jsem výsledky měla prý v normě... jenže asi se tam měří jen určité parametry nebo nevím

hm, s tou solí to teda zkusím......zatím jsem zkoušela Vincentku a Sterimar a pomáhá to, včera jsem toho hodně dostala ven, ale spíš jde o to, že to je dlouhodobé tak aby se to celkově uklidnilo a vyčistilo což nevím jestli je reálné protože rýmu v zimě mám prakticky v kuse, stačí vyjít ven a už mi teče průhledná z nosu a pak stačí už jen málo a leze to do dutin.... prostě na ty rýmy trpím 😒 😝

uvidím jestli dojdu na to CT co mi řeknou jestli je možné že by ty dutiny byly nějak zúžené, slyšela jsem, že to tak někdo má a pomůže pak operace 😕

lu777
autor
22. únor 2012

ten Mukoseptonex vypadá taky dobře, vybavilo se mi, že ho používala mamka když mívala tyhle záněty kdysi dávno... tak to prubnu taky...

eranik
13. říj 2012

Ahojky, mám chronický zánět dutin už mnoho let. Vždy v září, jak začnou chladnější dny, začne mě bolet hlava a skončí to až přestane chladno. Zkusím vaše rady. Už je to nekonečné. Doufám, že tak neskončíte. 😉

jankatn
13. říj 2012

Ahoj no mne pomohla jediná vec, mala som to ak ty opakovane a opakovane mi ich aj vyplachovali, prose musela som sa naučiť absolútne počas nádchy Nepoťahovať hlien do seba!!! bola som zvyknutá potiahnuť ak mi tiekol soplel no teraz si to už nedovolím, a už zápaly nemávam..

eva303
13. říj 2012

Zdravím všechny stejně postižené, záněty čelistních dutin trpím už od podzimu 2009 a kdo to nezažil, tak si myslí, že je to jen obyčejná rýma, ale já bych to nikomu nepřála. U mě to začalo angínou, na kterou zřejmě nestačila jedna antibiotika, ale podle praktické lékařky už pro další nebyl důvod, když už mi bylo tak špatně, že jsem stěží došla na WC, tak mi na ORL zjistili právě zánět čelistní dutiny, ale protože byl díky praktické lékařce včas nepřeléčený antibiotiky, tak se s tím potýkám od té doby dodnes a už jsem se smířila s tím, že už se to asi nikdy nezbavím. Absolvovala jsem odsávání dutin, punkce, 6týdenní léčebnou kůru antibiotiky, byla jsem na několika rentgenech, na CT, na alergologii i na rhinoskopii - když už na ORL nevěděli, co se mnou, ale operace mi nakonec doporučena nebyla. Podle toho, co jsem sama zažila i co jsem si o této nemoci zjistila, je nejdůležitější najít nějaký způsob, jak se vyhnout léčbě antibiotiky a zákrokům jako je odsávání a punkce, protože pak už se člověk té rýmy normálním způsobem ani nezbaví. Já sama mohu doporučit Vincentku, solné jeskyně, já sama mažu postiženou čelistní dutinu eukalyptovou mastí, hrozně to pálí, ale ta rýma jde ven, i bez zákroků a antibiotik. Když mi ty problémy začaly, tak jsem byla v podstatě jeden celý rok jen na antibiotikách a výše popsaných zákrocích. Teď poslední dva roky sice mám rýmu každou chvíli, každou rýmu musím vyležet, u normálního člověka to trvá týden, u mě třeba 3 - 4, ale bez punkcí a antibiotik. Bohužel na internetu jsem četla, že ani operace nepomáhá, a kdo ji absolvuje, tak ji obvykle neabsolvuje jen jednou. Na rhinoskopii mi bylo doporučeno to, k čemu jsem dospěla i sama, a to solné jeskyně, moře, hory, Vincentka, vyhýbat se klimatizaci. Všem přeju ať to do jara nějak ve zdraví přežijeme!

romantika
22. lis 2012

Take se pridam, jiz asi 18 let a jedine co jsem vypozorovala je prevence. Uplne nejhorsi je pro mne klimatizace - obchodaky, kancelare a auto. Nesmim prochladnout v tvari nebo pres zuby. Myslim, ze mi celkem hodne pomohlo prevrtani hornich zubu a vymena amalganu za bile plomby. A take neprostydnout pres usi. Kdyz citim ze neco leze tak nahrivam horkou uterkou. BOhuzel kdyz se to chytne ve velkem tak pomuzou jen antibiotika. Proste se musi clovek s tim naucit zit. Obcas pomuzou jen bendovy kapky a jen si vytirat nos nebo obyc. libenar kapky co mam pro prcka. Jo jeste mi na RTG zubu zjistili ze mi nektere koreny vylezaji prave do nosnich dutin a jak jsou obnazene tak ty zuby maji s dutinami hodne spolecne.

johnatanka
4. led 2013

Ahoj holky, taky se přidávám, od října jsem byla teď o Vánocích už po 5. nemocná, 2xantib, Dr. mi to vždy klasifikoval jako virosu, ale dle vašich popisů to byly a jsou dutiny, taky jsem musela lehnout, teď naposledy mi docela zabral Sinupret, ale rýmu mám i po 10dnech, sice už funguji normal, ale stejnak to cítím. Já nasadila Echinaceu, Superželezo, uvažuji o tý lampě co zde píšete, bez čepice nevycházím a zkusím tu mořskou sůl. Jednou jsem byla taky v solný jeskyni a vím, že se mi to pak pěkně spustilo.. 🙂

@romantika za 2týd jedu k zubařce, tak se taky zeptám, že hodně trpím na dutiny, co by se s mýma zubama dalo dělat, fakt ti to převrtání pomohlo jo? A to ti navrhla zubařka? Nebo ses po tom pídila sama někde po netu??? Díky

johnatanka
4. led 2013

@romantika když nad tím tak uvažuji, tak je fakt,ž e jsem 2x onemocněla hned po návštěvě fitka, tam mají taky klimošku...a větráky - třebas na spinning už ani nechodím, přes zimu to nejde - pak jsem vždy lehla a od jara jezdím venku, že....

romantika
4. led 2013

@johnatanka Nene, ja mivala silene bolesti, uz jsem si setrila na novy zuby, protoze zubarka ke ktere jsem chodila mi zrovna ty zuby co vylezaji do dutin porad prevrtavala a neumela udelat plombu. Pak se mi po porodu uplne zacali sypat plomby tak jsem ty usetrene penizky vybrala a nasla si dobreho a placeneho zubare. Prevrtal mi vsechny ty bolave, poradne to zkoumal a hlavne jako jediny mi byl ochotny udelat bile plomby i do tech hodne provrtanych. Ale cenove drahe, ale musim rict ze vrtal jen po jednom zubu, vsechno fotil, ukazoval mi, pouzival uz takove lepsi veci jako na odhaleni zubniho kazu aby nemusel zuby vyvrtat, ikdyz jsem kojila dal mi vzdy anestezii takze klid. Obyc zubar to vyvrta cele, on tak zachranil jeste kusy zubu. Mne to i pomohlo, ze mi ten zub lepe sedne do pusy, ty bile plomby mi ty zuby zpevnily. na klimosku si musim davat pozor porad, v aute to uz mam ozkousene.
Ale ten zubar mi vrtal po jednom zubu a kazdy zub se delal hodinu a pul. Takze ikdyz uspory leteli tak musim pochvalit. A to hlavni, od te doby jsem uz nikdy nemela bolesti trojklanneho nervu. jen po tom vrtani to bylo asi mesic citlive, pak to sedlo a fakt jsem desive spokojena. Uz i pri tech dutinach to nevystreluje do zubu a vlastne ted uz vim ze akorat nesmim na delsi dobu do klimatizace jako obchodaky, nebo v lete si pustit studeny na oblicej v aute.
Je to trapeni, mival ajsem od toho i migreny, proste hlava je fakt asi citliva.
Drzim palce. Je to fakt neprijemne, tak zkus se poptat. Hlavne poradne rentgeny a tak. Dnes uz umi zubari zazraky, nekdo to dela za lepsi peniz, ja jsem bohuzel v Praze takze tady ty ceny jsou fakt vysoke, ale mne to posetrilo kus nervu.
Od te doby se mi ikdyz mam zanet ty dutiny nezamrznou a normalne proste smrkam a zbavim se toho jednoduse. Prala bych ti aby ti to pomohlo. Ale chce to opravdu dobre provest bilou plombu.

johnatanka
5. led 2013

@romantika děkuji za informace, právě už jezdím taky k placenému zubaři do HK, rentgeny mi tam taky dělají, zatím jsem tam byla 2x, tak uvidíme, zeptám se. Mně ty problémy začaly teď s podzimem, v září jsme byli u moře a pak za měsíc se to spustilo a co 14dní tak rýma, teď o Vánocích i 2dny teplota, ale to zas byl bacil jiný asi, ale dutiny plný a dosud ráno musím kapky do nosu jinak nedýchám, přitom moc nesmrkám, odhleňovala jsem se fest, což se děje dosud. takže až takové problémy, co jsi měla ty, to nemám, ale vždy mně to na 7-10 odstřihlo a už mně to nebaví, letos už po pátý (myslím tuto zimu)....děkuji moc,ž e sis udělala chvilku a písla 🙂

romantika
5. led 2013

@johnatanka v pohode, hlavne aby ti to pomohlo, ono je asi logicke ze ty amalganove plomby i vic vedou zimu a tak, prala bych ti at ti to pomuze.jojo v HK jso taky uz moc dobry. taky jsem tam diky cenam chtela puvodne dojizdet ale resila jsem to kdyz jsem kojila a to bych nedala. drzim palce!!!

petruszkaa
9. led 2013

Ahojte. Tak ja jsem stejny pripad. Nemocna od podzimu do jara, vecna unava, zacpany nos, paleni v krku. Vzdy pomuzou jen atb. Ted mam cca 14dnu, kdy se citim normalne, ale pry zacina chripkova epidemie, tak mam strach, ze to chytnu, protoze organismus je s imunitou na bode nula a z toho se mi zas rozjedou dutiny.
Jinak ja ted pracuji na imunite...uzivam hodne vitamin D3, zinek, C a do nosu kapu olej Donosol a strikam porad Vincentku (pry je dulezite hodne zvlhcovat nosni sliznici). Pres zimu se cpu Imunoglucanem, ale to je asi k nicemu.
Nejhorsi je, ze zimu miluju a jsem zvykla ji travit na sjezdovkach. Ale uz treti rok se trapim timto.

lu777
autor
9. led 2013

@petruszkaa já beru Glukan Plus, je silnější 😉 a nebo ještě dělají glukan s echinaceou.... 😉

teď mi moc pomohla lymfatická masáž obličeje, jsem 5. měsíc bez antibiotik, jen jsem měla 2x lokální, což je u mě obr úspěch... začala jsem teda i chodit do fitka a to je další pomoc

no a hlavně mi teda pomohly Bachovy esence, namíchané na míru.... nakonec jsem je začala i sama míchat 😅 a kdykoli je jen trochu nájezd na rýmu, tak to hned těmi kapkami namasíruju 🙂 😎

u mě jakmile začne jakákoli rýma, i sebeslabší, tak je to v háji... takže je to o prevenci, potřebuju co nejvíc prodloužit ten interval kdy jsem bez zánětu, aby se mělo šanci všecko uvnitř pořádně zregenerovat 🙂

lu777
autor
9. led 2013

jinak souhlas s
@romantika že to je hodně i o zubech, mně právě už haprují pak i zuby, celé čelisti mě bolí a to ještě než se spustí rýma skoro 🤐
na posílení dásní beru 2 tablety Flavocelu denně a čistím Paradontaxem plus Stoma ústní voda a potírám taky Bachovkami namíchanými na míru... většinou mi to odezní rychle jakmile to namažu....
ono ty dutiny a zuby jsou hodně i psychického rázu, je potřeba pořešit i stresy

petruszkaa
9. led 2013

@lu777 No já se ptala v lékárnách a 2 magistry mi řekly, že je nejlepší ten Imunoglucan, ale stejně mám pocit, že to je na nic. Echinacea se prý nemá brát dlouhodobě...teď přes zimu užívám kombinaci C+zinek+echinacea.
Cvičím...jednu dobu jsem měla pocit, že mě právě ničí to cvičení (je pravda, že jsem cvičila 5dnů v týdnu a někdy i 2x). Ale do fitka nechodím, cvičím doma na crosstrenažéru, ve fitkách mám strach ze vzduchotechniky právě.
Já to zatím řeším trošku blbě, když mě začne pálit nos a krk (můj první příznak), tak sahám po Bioparoxu a zatím ok. Poslední nemoc byla na Vánoce a od té doby se držím...a to jsme zrovna neměli klidného Silvestra. 😀 😀 😀

Co ty Bachovky? Jdu to vygooglit. 😉

petruszkaa
9. led 2013

Aha, tak to se mi nějak nezdá... 😀

Jinak ještě se mi projevuje bolest jakoby pod ušima, asi tam ty dutiny trpí a docela mi pomáhá to mazat tymiánovou mastí od Justu.

lu777
autor
9. led 2013

no já jak začne pálit v krku, tak to je už skoro pozdě to řešit, pak se to rozjíždí hodně rychle...
u mě fungovalo nejdřív se posílit (Bachovky na psychické posílení a pořešení stresů, které mi užíraly energii a samozřejmě pak ovlivňovaly i imunitu, plus ten glukan ve vysoké dávce, Imunoglukan má 250 mg, mně zabírá až tak 400 mg mám ozkoušeno, takže beru kapsle 600 mg)....
pak jsem mohla začít cvičit teprve a nebýt z toho zničená druhý den, začla jsem lehčím cvičením ale často, tak 3-4x týdně...
to mě posílilo a teď mi teda na imuno přidala ještě Luivac

jinak na krk je naprosto bomba sprej Grepofit spray.... mně už pak nezabíralo nic a neustále mě pobolívalo v krku nebo v levém uchu... ono to spolu všecko souvisí, uši-krk-dutiny-průdušky.... takže mně třeba pomohlo trochu i nosit naven výhradně roláky, prostě jsem si jich koupila 5 a pořád je točím a jsou lepší i ty uši 😅

lu777
autor
9. led 2013

tak on ten Imunoglukan má dokonce jen 100 mg, no tak není divu, že mi to neudělalo žádný zázrak... ono často ta nejprodávanější značka je nejslabší, já takhle zjistla min. zimu, že třeba Sinupret který se hodně prodává je asi 2x slabší než Biotussil.... tím se pak vysvětlilo, proč mi Sinupret zabral jen jednou a Biotussil se ukázal jako lepší...
prostě asi jak si to točím už dlouho, tak potřebuju ty dávky vyšší......
já se už na ně v lékárně moc nespoléhám, hodně často mi řekli nesprávnou informaci... všecko hledám na netu

jinak psychicky zánět dutin většinou pocházejí od zmatku v hlavě kdy člověk řeší třeba hodně věcí a často to je alergie na blízkou osobu až vztek... já tomu nevěřila, ale pak jsem nad tím přemýšlela a nakonec jsem došla k tomu že nechápu, že mi to nedošlo už dávno 😀

petruszkaa
9. led 2013

Ale tak já neberu jednu tabletku...dávám si 3 denně, což je nejvyšší doporučená dávka. Mám strach tohoto dávat víc, i když třeba D3 překračuji doporučené dávky, dávám si 2000.
U mně se to právě projeví tím pálením krk+nos plus ta bolest pod ušima.
Jinak loni to byl zanět dutiny pod okem a než mě praktik poslal na RTG, tak mě napral vším možným, takže každá návštěva lékárny pomalu 1000 korun a to jsem tam chodila skoro každý týden.
Co se týče oblečení, tak já nosím neustále šátky, šály...až do letního horka. Čepice je taky samozřejmost.

No a k tomu stresu...holt rodinu si nevybíráš, takže já musím tiše trpět a snažit se tím nestresovat. ☹

alicekrumpicova
16. led 2013

Ahojte, já bývám též dost nachlazená, trpím na zánět nosohltanu, většinou jsem skončila vždycky na antibiot.Nosohltanem to začlo a končilo horečky,průdušky a většinou jsem skončila na pohotovosti. No hnus, začala jsem hledat přírodní cestu, babské recepty, sirupy....osvědčil se mi zatím jen jeden sirup - Stopkašel, zabírá mi od bolesti v krku a kašle, docela se teď držím, tak uvidíme.... 😉