Co by pomohlo na padání vlasů po porodu?

nikitka26
13. led 2008

Ahoj, jsem skoro 4 měsíce po porodu, prcka plně kojím a asi před 3 týdny mi začaly vypadávat vlasy, poslední týden se to pěkně zhoršilo. Mám jemné vlasy a nikdy jsem neměla super hřívu, takže už je to pěkně znát a mě to dost trápí. Užívám vitamíny, co mi zbyly ještě z těhu, vtírám si do vlasů Arvit ampulky od Dixy, teď jsem si koupila Capillan- vlasový aktivátor a methionin kapsle.
Písněte, jestli jste nebo byly na tom podobně a co Vám pomohlo. Díky 🙂

majdula
9. únor 2010

Tak muzu se podepsat pod to co psala Senja vcera vecer...

Taky mi vypadala pulka vlasu, zacalo to tak 3-4 mesice po porodu a fakt zoufalstvi, kazde rano i vecer plna hrst vlasu, hruza. V prvnim zachvatu zoufalstvi jsem si je nechala o asi 20 cm zkratit... ale ted se to zpomaluje a uz ani zdaleka jich tolik nevycesavam (taky uz neni z ceho brat, ze 😀)

Nicmene se to zastavilo, samo. Jo a naucilo me to na noc si plest cop, protoze nejhorsi byla ta postel plna vlasu, vlasy omotane pod krckem maleho, v pusince...

evena
9. únor 2010

Mě začali padat asi před 2-ma měsíci a doslova po hrstech, nejhorší je pro mě když se dosprchuji a vidím tu spoušť pod sebou ☹ Vlasy mám nonstop i při psaní stáhnutý a přesto je nacházím všude po bytě ☹ Před 14-cti dny začali najednou padat výrazně méně, to sem se začala fakt radovat, protože vlasů mám půlku, ale předčasně, znovu se to rozjelo v plné síle ... Pořád si říkám že prostě musím vydržet, že je to daň za kojení, ale je mi z toho ouvej 🙄

Máte někdo takovou zkušenost že vám to přestávalo a znovu začalo?

evena
9. únor 2010

né při psaní ale spaní 😎

senja
9. únor 2010

evena Ja si myslim, ze do pulroku miminka bys to nemela resit, ani na to nekoukej. Spis zkontroluj, zda ti rostou nove vlasy (treba u cela nebo udelej si pesinku a natahni ty vlasy po stranach, zda ti netrci kratke nove vlasy). Pokud rostou, je vse v poradku. Mne vazne pomahalo myslet jen na to, ze rostou mi nove vlasy a nevnimat to padani, i kdyz to take byl horor.

evena
10. únor 2010

senja jj rostou nové, vypadá to děsně, mám je jak ofinu 😀 trápí mě to hlavně protože mám strašně řídké vlasy i tak, takže teď když vypadávají sem jak ošlubaná slípka 😝

zuzankast.
10. únor 2010

Ahojky, neprocitala jsem celou diskuzi ale chci doporucit, co se mne vyborne osvedcilo! Taky mi hrozne padaly vlasy a co nevypadalo, mala mi vyrvala.. Pomohl mi BIOSIL PLUS od Naturvity. Tabletky i pro kojici k dostani v lekarne kolem 70,-. Nejen ze vlasy po dvou tydnech prestaly tolik vypadavat, ale zacaly mi rust nove /jako ofinka, jak tu psala evena/

senja
10. únor 2010

zuzankast. Rekla bych, ze to bylo nejen Biosilem, ten znam a je dobry na zkvalitneni vlasu. Nebylo to tim, ze uz se to zastavovalo i samo a Biosil jen tomu trochu pomohl?

evena Ja jsem nastesti ty vlasy mela puvodne huste, ale i tak mam z nich ani ne polovinu. Mozna by to chtelo ofinu, aby to nevypadalo tak strasne nad celem (ja mam vlasy cerne, takze ta me zachranila, protoze mela jsem vylozene hooodne patrnou plesku a z ni kartac malinkych vlasu, ktere trcely do ruznych stran) a zbytek zamotavat do drdulku nejakou hezkou gumickou nebo malinkymi skripci, ale moc nestahovat.

misskkaa
11. únor 2010

ahojte mamicky..mam presne ten isty problem ako vy... 😢 😢 ...moje vlasy su uplne vsade...na cele sa mi uz pomaly robi ples...je mi az do placu lebo som nikdy nemala huste vlasy a aj som si ich dala skratit...momentalne asi skoro mesiac uzivam REVALID ale zatial nevidim ziadny uspech.... ☹ ..stale padaju...mate niektora s tymto vitaminom nejake skusenosti? uz som romyslala ze by som si kupila aj sampon a kondicioner tejto znacky...!
ten biosil sa moze uzivat aj pri kojeni??...ze by som visadila Revalid a zacala uzivat tn BIOSIL... 😨

jajina.c
11. únor 2010

Krásné ráno maminky, mě také začaly padat vlasy 4 měsíce po porodu a nyní 6 měsíců po už je to znatelně lepší. Sice padou, ale o hodně méně. Chce to čas, říká se, že 9 měsíců, co jsme byly těhotné jsme se měnily a nyní se prý budeme opět 9 měsíců vracet do normálu 😉 . Mějte se hezky.

miruska15
11. únor 2010

ahojte tak vidim že nie som sama ale asi je to bežne že padaju vlasi po porode. Ked som bola tehotna vlasy som mala užasne za celych 9m. mi nepadali a po poprode je to katastrofa,su všade až mi to je neprijemne su v posteli,na gauči dokonca aj malemu v plienočke som našla.Ja som si ešte nič nenasadila ale chystam sa lebo je to hrozne.Revalid som mala kedysi je to proces zdlhavy ale myslim si že funguje aked sa to skombinuje so šamponom tak je to ok.

zuzankast.
11. únor 2010

Je fakt, ze jsem Biosil jedla kdyz bylo male 5mesicu, ale i v te dobe byl znat ucinek, kdyz sem je asi po tech dvou tydnech, kdy prislo zlepseni prestala brat pravidelne, vlasy zas vypadavaly. Tak sem zas bala kazdy den jeden prasek a zas se to zlepsilo.

misskkaa
11. únor 2010

miruska.15 tak myslis ze ked este budem pouzivat sampon tak to bude lepsie? alebo mam radsej ten biosil pouzivat..? 😨 😨
v letaciku na revalid bolo pisane ze vlasy zacnu rast po mesiaci,ale nevidim zatial ziadny uspech.
alebo je tu este jedna moznost ...ostriham sa do hola...ved aj tak nosim stale capicu a do leta dorastu..nie? 😵 😵 😵

nikollette
11. únor 2010

Baby musíte len vyčkať a vydržať to obdobie, a podla mna je hluposť riešiť to zo zúfalstva ostrihaním úplne na krátko. Podla mna by ste to ajtak lutovali. Aj mne padali, ale už je to lepšie 😉
treba vydržať 🙂

zuzankast.
11. únor 2010

misskkaa 😀 taky reseni. V lekarne mi rikala, ze ten biosil je opravdu setrnej. neni tak drahej, jestli te to laka, zkus ho. treba ti taky pomuze.Ja mela vysledek uz za dva tydny. 😉

kkkatarinkaaa
14. únor 2010

ahojte, tak sa pridavam aj ja--moje vlasy su tiez vsaade , len nie na mojej hlave 😒 🙄 po porode mi zacali straaaasne padat a padju dodnes, a to mame uz pol roka...takmer.Skusim asi ten BIOSIL.....hadam zaberie, lebo je to ozaj strasne 😖

naty
26. kvě 2010

mi teda začaly brutálně padat taky, ale mám jinej dotaz...brouček se narodil dooost vlasatej, do teď dobrý, ale asi před 3 dnama mu začaly strašně padat vlásky a sou úplně všude...já vím, že se vlásky mění a vypadávají a tak, ale je to normální v takový míře?? 😒 Stravu nezměnil, je na nutrilonu, nemůže mu něco chybět? Nějakej vitamín nebo tak?

jop
12. říj 2010

ahoj, chtěla bych uklidnit všechny, kterým padají vlasy po porodu. Mně padaly hrozně, vytahovala jsem z hlavy hrsti vlasů pořád, kdykoli jsem si hrábla do vlasů, tak mi zůstaly desítky v hrsti. Padadly od 4. do 8. měsíce po porodu a pak to prostě přestalo. Teď mám 10. měsíc po porodu a rostou mi nové. Takže nebojte se, fakt se to spraví.

jop
12. říj 2010

jo a moje kadeřnice mi doporučovala pro případ, že by padaly ještě dýl, přípravek bioaquanol, prej to má fakt vyzkoušené... jsou to nějaké dva přípravky - vodička plus cosi dalšího, tak používat oba.

michmich4
26. pro 2010

Doby večer sem zoufala mam šest měsícu po porodu a hrozně mi padí vlasi dokonce to dopadlo ta že sem si je musela nrchat ostříhat uplně na krátko ale stale padájí mam strach že snad zustanu plešatá .

zarzuela
10. led 2011

@michmich4 Ahoj, mě doktorka doporučila přípravek Harmony Haar, prodávají to většinou v krámech s bylinkami, je to kůra na měsíc a po měsíci je to celkem znát, ne jen že vlasy přestanou padat, ale začínají růst i nové 🙂
a cenově to není šílené asi 140,- Kč 🙂

meleri
10. led 2011

mě už padají teď ☹ . by mě zajímalo jestli třeba henna na to nepomůže..

kovik
5. bře 2011

ufff tak jsem ráda že je to normální. Mě začali padat cca před měsícem. Mala bude mít 4 měsíce. Tak koukám že to začíná kolem 3 m.
Mě se zhoršila i pleť samé flíčky a voda na pleť neexistuje to se hned vysuší a podráždí. V lékarně mi poradily zinek a kvasnice na pročištění krve. Tak uvidím za měsíc

petka55555
5. bře 2011

ahojte aj mne zacali velmi padat po troch mesiacoch od porodu, normalne mi z predu skoro vsetky vypadli, aj kotlety, ked som mala umyte vlasy, bolo to riadne vidiet, lebo mam cierne vlasy, ale tak za dva mesiace to ustupilo a teraz mam taku 3 cm ofinku a kotlety, takze aspon ze to dorastlo, aj ked to vyzera divno 😒
a davala som si len rozne vodicky, vitamin B som nechcela uzivat lebo ja som z neho moc hladna a dost ze byt bez vlasov a este aj tucna 😀 ale velmi ma tie vlasy trapili, lebo konecne ich mam dlhe a mam ich riadne preriedene :(

lucyka1
5. bře 2011

@petka55555 a co si si presne davala lebo mne este pred otehotnenim strasne vlasy padali, ale teraz ked som tehotna tak mi nepadaju vôbec,ale pocitam ze po pôrode zase zacnu tak by som sa aspon pripravila... 😉

katy1979
5. bře 2011

tak ja som na tom teraz ako petka55555 asi 3cm vyrastky prestalo to ked mal maly pol roka a predtým som si dala zafarbit vlasy tak neviem ci to ma nieco spolocne alebo nie. esteze mi na tej hlave nieco ostalo. a kadernik tiez povedal ze zinok to sa moze aj popri kojení.

petka55555
5. bře 2011

@lucyka1 je to aj tak hormonalne a neda sa to moc ovplyvnit len zmiernit, davala som si BIOHAAR, ale teda kedze je to bio, tak to aj tak pomahalo 🙂) a este tie komunisticke zihlavove vodicky....chcela som si kupit vichy, ale v lekarni mi to neodporucila ked kojim, lebo to obsahuje nejaku zlozku co zvysuje krvny tlak...a aj kozne mi povedali ze len vydrzat....
a ked som mala mokre vlasy, tak to vyzeralo ako keby som bola plesata a mala posunutu parochnu ciernych vlasov dozadu, kedze mi skoro vsetko z predu vypadalo...ale zas ostatnym znamym to az tak nepadalo tak to ma kazda zena inak...

lucyka1
5. bře 2011

@petka55555 no ale mne padali este pred otehotnenim. a teraz uz si v pohode? aj ti narastli tam kde povypadavali?

kristiluky
5. bře 2011

teda náhodou som narazila na tuto tému a som sa asponn trošku ukludnila, nemám čas to tu čítat ale v teho som mala vlasy ok a pár týždnov po porode vaňa plná vlasov, no snád to raz prejde

stardust
5. bře 2011

mne zatial vypadavaju len chlpy na nohach, rukach a na bruchu, vlasy zostavaju nedotknute 🙂

petka55555
5. bře 2011

@lucyka1 mne padali pred tehotenstvom len niekedy, len mam ich dlhe, tak to hned vyzera ze je ich vela, pocas tehotenstva ani jeden aj ked som sa cesala 🙂...ale to po tom porode bolo naozaj hrozne, len som si prehrabla ofinu a dlan plna vlasov a padalo a padalo.....ale som pisala ze potom zacali dorastat a teraz uz mam aj take 3 cm podorastane, len to vyzera smiesno, lebo to mam vsetko v predu, ale lepsie ako keby mi nedorastli.....