Co by pomohlo na padání vlasů po porodu?

nikitka26
13. led 2008

Ahoj, jsem skoro 4 měsíce po porodu, prcka plně kojím a asi před 3 týdny mi začaly vypadávat vlasy, poslední týden se to pěkně zhoršilo. Mám jemné vlasy a nikdy jsem neměla super hřívu, takže už je to pěkně znát a mě to dost trápí. Užívám vitamíny, co mi zbyly ještě z těhu, vtírám si do vlasů Arvit ampulky od Dixy, teď jsem si koupila Capillan- vlasový aktivátor a methionin kapsle.
Písněte, jestli jste nebo byly na tom podobně a co Vám pomohlo. Díky 🙂

lucia13.
21. dub 2011

@meleri
jo jo mají to v lékárně 🙂

kvetinqa
21. dub 2011

Ahojte, mne zacali padat vlasy paradoxne az ked som dokojila (ked mal maly 2 mesiace) a isli dole v chumacoch. vzdy som mavala vlasy huste a teraz mam tak polovicny objem. po porode som bola dlho anemicka a vraj prave nedostatok zeleza sposobil padanie. bezne dostupne vitaminy ako zinok atd nepomahali a tak mibol odporucany renokin. je to drahsia liecba, ale mne do tyzdna zabrala..

kalo
21. dub 2011

@meleri Ono není problém v tom, že by chyběly vitamíny nebo nějaké látky....po porodu je to velkou hormonální změnou..a s tím se nic nenadělá..musí se ustálit za nějakou dobu zase sama. V těhotenství těma hormonama 9 měsíců nepadají prakticky vůbec, tak pak hold vypadají všecny naráz a ještě se uvolní další... 😠

meleri
21. dub 2011

@kvetinqa ono asi čím víc těhotenství tím víc je člověk zhuntovaný...i když některé ženy jen kvetou..a co to je renokin?

@kalo jo jak píšu čí víc těhotenství tím víc je tělo zhuntované...si to nedokážu představit po třech čtyřech dětech...
mě by zajímalo jestli se to ještě někdy vrátí zpátky ty hezké vlasy co jsem měla...ale ono je to možná i věkem...moje babička už pak měla jenom tři chlupy chudák... 😅

kvetinqa
21. dub 2011

@meleri renokin je vraj jeden z najsilnejsich pripravkov proti vypadavaniu vlasov, odporucil mi ho lekar, ktory sa zaobera transplantaciou vlasov... ja mam sampon, kondicioner a serum, ktore sa vmasirovava do pokozky hlavy... su to vraj vitaminy a aminokyseliny, ktore ale vyzivou do seba nedostanes, resp. nie v takom mnozstve... je v tom zrejme vselico, ale mne to zabralo v priebehu par dni

lilliaan
9. říj 2011

@kvetinqa Teraz po par mesiacoch... ozaj ti to pomohlo? Ja beriem len vitaminove doplnky,, myslim, ze sa mi to hrozne padanie vlasov zastavilo (mala som uz kuty ako chlap 😢 ... Ale nepride mi, ze by mi nejako rastli... Mam - a to neprehanam - tak polovicky objem, co som mala kedysi ☹ A neviem ci sa mi to niekedy zlepsi... 😒

kvetinqa
9. říj 2011

@lilliaan ja som mala presne toiste.Potom som sa nastvala,zaplatilasom si celu kuru a dva mesiace pouzivala denno denne. Vypadavanie sa zastavilo a zacali mi rast nove vlasy. Ci to bolo pripravkom alebo tym, ze sa mi upravili hormony, netusim, ale skor si myslim, ze to prve..

allean
27. říj 2011

Zní to asi blbě, ale trochu mě uklidňuje, že v tom nejsem sama. Holčičce bude sedm měsíců a vlasy mi padají stále víc :( Jsem z toho zoufalá, vyzkoušela jsem všechno možné, ale bez viditelného výsledku. Stříhání nepřipadá v úvahu, mám vlasy na zadek a radikální zkracování fakt odmítám. Strašně se divím, že to vypadávání na mně ještě není vidět, vlasy mám sice husté, ale když vidím denně ty chomáče, které mi plní dlaně... ☹ Držím nám všem pěsti, ať to brzo skončí 🙂

stardust
27. říj 2011

Mat od prirody huste vlasy, tak tych par vypadanych vlasov az tak nevadi. Aspon si viem uviazat cop normalnymi gumickami.

luciejj
3. lis 2011

Já mám 4 měsíce po porodu a vlasy mi padají šíleně, až je mi kolikrát do breku. Už mi jednou zabral lopuchový výluh, začaly mi po něm růst nové vlasy, ale to jsem nekojila. Nevíte, jestli se dá používat při kojení????

riamim
4. lis 2011

Kočky, ktoré dojčíte, pozor na prípravky na vlasy s obsahom zinku. Vo viacerých lekárňach mi potvrdili, že sa to neodporúča, zinkom sa dá aj predávkovať, tak zbytočne neriskujte. Viacerí mi radili zjesť každý deň pár vlašských orechov, okrem toho si dávam do vlasov také sérum z kaderníctva (už asi mesiac) a mám pocit, že to padanie ustupuje. Nové vlasy zatiaľ nerastú, ale tie silnejšie prípravky vyskúšam, až keď prestanem dojčiť.

lilliaan
4. lis 2011

Dievčatá, tak jasom už prišla takmer o všetky vlasy. Začali mi vypadávať ešte počas kojenia, naozaj obrovské chumáče, nejako som to neriešila, lebo stále moje vlasy vyzerali husté. Až raz sa tak lepsie prizriem a skutočne na niekoľkých miestach som mala plešinu ☹ Kúty, ako chlap 😒 Nepreháňam, keď poviem, že mi ostalo cca 30% vlasov. Mala som husté vlasy, ktoré išli ledva zopnúť a potom už len taký tenučký pramienok, fakt smutné ☹ V lekárni som si na to kúpila Biohar aktivátor vlasu s prírodním hyaluronanem 75ml. Mi to odporučili ešte v čase, keď som malého kojila. A moj drahý mi zohnal tabletky v lekarni, vola sa to Tableta Methioninu 0,5 CSC. Mám ich brať 3x denne. Tak vypadávanie sa určite zastavilo, vlasy padajú už len tak normálne - zdravo 🙂 , ale nové mi rastú skutočne veeeľmi pomaličky, tak to skutočne ešte min rok potrvá, kým budem vyzerať lepšie... Mi bolo povedané, že sa telo ženy zotavuje po pôrode a trvá to. To vypadávanie isto každej prestane,, Preto teraz každej tehotnej kamarátke hovorím: "uži si tie krásne husté vlasy a prsia, lebo všetko zmizne" ☹ Tak sa držte!!

31majka12
4. lis 2011

Ak vam mozem poradit tak treba si kazdy vecer vtierat do vlasov lopuchovy odvar...nie take co kupite v obchodoch...ale klasika kupit lopuch v lekarni a urobit odvar...ked to vychladne..vtierat do vlasov ci uz suchych alebo mokrych...a hlavne sa zbytocne nestresovat...lebo stres sposobi ze vam tie vlasky este viac vypadaju.

kathy.skal
5. lis 2011

Mě nepomohlo nic, tak jsem jen česala a česala, aby se vlasy neválely všude po bytě. Teď mi nové vlasy hrozně podrůstají... ale než dorostou... ☹

ali27
6. lis 2011

ahojte, mne zacali padat vlasy v tretom mesiaci po porode a pomohol mi sampon Kerium od La Roche Posay. Dostat ho v lekarni. Pri prvej dcere som ho nepouzivala a vlasy som mala strasne este velmi dlho, a kym som vlastne neotehotnela, tak mi padali. A teraz uz asi vyse mesiaca vidim rast nove vlasky plus mi vlasy uz nepadaju v takych mnozstvach, ale este stale to nie je idealne. Kojim, takze ani necakam, ze to idealne tak skoro bude 🙂 A v poslednej dobe registrujem aj reklamu na http://www.forcapil.sk/, a je vhodny aj pre dojciace mamky, tak mozno aj toto vyskusam... neskusali ste to niektora?

sarahbee
14. led 2013

Padaly mi hrozně hned po porodu. Po dvou měsících jsem to už psychicky neunesla 🙂 Snažila jsem se do sebe cpát co nejvíc vitamínů a v lékárně si koupila zinek a selen. Na výživu jsem dávala ampule DT od Kapydermu. Co mělo jakej účinek a jestli už se to nedávalo dohromady samo, to netušim, ale zabralo to. Kamarádce hrozně padaly ještě osmej měsic po porodu, ale pak se to taky dalo do pořádku.

alena2564
16. led 2013

Taky mi tak padaly vlasy, a kamarádce, co jsme spolu rodily taky. V lékárně mi na to poradili donnu hair, tak jsem jí začala brát a koupila jsem ji i té kamarádce a oběma se nám to zastavilo, takže ji můžu doporučit 🙂

bambo308
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lenny12
19. bře 2013

Mě začaly padat vlasy až u Aničky (druhé dítě), kdy jsem myslela že budu do několika týdnů plešatá ☹ . Vyzkoušela jsem všechny možné přípravky, babské rady a upravila jsem i svůj jídelníček. Kamarádka mi doporučila ať vyzkouším Reneval Neo, protože s ním byla hodně spokojená. Užívá se jedna tobolka denně a účinek je znatelný po krátké době. Vlasy se mi zpevnily, snadněji se rozčesávaly a postupně začaly dorůstat nové.

berunka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lenny12
9. črc 2013

Ahoj, já jsem si už v těhu koupila Reneval neo, protože je vhodný i pro těhulky. Brala jsem ho asi měsíc před porodem a ještě tak 5 měsíců po. Vlasy mi vůbec nepadaly, naopak je mám mnohem lepší než předtím. Jestli se s manželem dočkáme druhémo prcka, určitě ho budu brát zase.

ivetm
9. črc 2013

ahoj,
cca 3/4 roku po porodu padaj, padaj, padaj a klukům byl na konci května rok...plus k tomu podrosty, děs...podle kámošky-kadeřnice to je normální, než se hormony zklidní hormon 😀 😅

lusss21
23. črc 2013

http://www.lekarna.cz/b-komplex-forte-generica-... tohle pomohlo mně na vypadávaní vlasu🙂 ale jako každých vitamínu výsledek jde poznat až po 3 měsících🙂 je tam 100tab. a jen 90kc🙂 Akorád nevím no jestli to je hormonální tak to nám asi nepomuže ani to:"( ale před těhu mi padali šíleně vlasy asi to bylo depresí a špatnou stravou a ty mi pomohly 😉

andyanna
4. srp 2013

Ahoj,také se přidávam jsem po porodu 5.měsíc,a stále padají je to šílené :( ☹ nevíte do jaké doby by to mělo přestat? Ostříhala jsem se a je to ještě horší ... :( 😒

sarkad2856
4. srp 2013

@andyanna je potřeba vitamíny A,B,E,zinek a železo

gabousek1002
11. srp 2013

me zacaly padat zhruba 5 mesicu po porodu, v dobe kdy sem prestavala kojit, brala jsem na to ampulky od Justu, je to svycarska firma, a je tam primo napsany, ze se pouziva v dusledku techto hormonalnich zmen. taky jsem si delala preliv z kopriv a koupila si biosil v lekarne asi za 60 Kc. Taky je dobry vlasy v tom obdobi nebarvit, vydrzet, poridit si kvalitni kartac, at se pokozka hlavy prokrvi. Vlasy prestanou padat i samy od sebe, az se telo dostane do rovnovahy, ale clovek tomu muze i trochu pomoct. Me po tady te kombinaci padaly min, nez u prvniho tehotenstvi a brzo mi tam zacaly uz podrustat nove, hlavne na spancich to jde videt.

elastiq
14. srp 2013

používala jsem odvar z kopřiv na vlasy, někteřé vitamínové doplňky na vlasy z lékárny a pokud možno co nejvíc spát, co mimčo dovolí

misicka29
17. zář 2013

Ahojky, já můžu doporučit reneval neo. Kupovala jsem si ho celé těhotenství. Teď jsem dva měsíce po porodu a vlasy mám pořád krásné a zdravé. Vůbec mi nepadají a jsou hustší než předtím. 🙂

lextinka
2. únor 2014

no u mě to bohužel přestalo skoro až jak malá měla rok a půl.... to byl teprve stres jeslti na té hlavě něco ještě budu mít.... ale každopádně to přestalo. možná i proto že jsem začala používat šampon proti padání vlasů a začala si halvu 3x denně masírovat

coolik
3. únor 2014

ahoj děvčata .. nemám čas pročítat to celé od začátku, takže jestli to už někdo psal, tak se omlouvám ... výborný je šampon ALPECIN C1 - coffeinový šampon http://www.alpecin.cz/cz/index.php Objednávala jsem ho min. měsíc za 116,- Kč ... recenze jsou velmi pozitivní a i známé v okolí si ho moc chválily. Ještě Schauma dělá kofeinový šampon, ale radši bych šla do tohoto z lékárny ....