Co by pomohlo na padání vlasů po porodu?

nikitka26
13. led 2008

Ahoj, jsem skoro 4 měsíce po porodu, prcka plně kojím a asi před 3 týdny mi začaly vypadávat vlasy, poslední týden se to pěkně zhoršilo. Mám jemné vlasy a nikdy jsem neměla super hřívu, takže už je to pěkně znát a mě to dost trápí. Užívám vitamíny, co mi zbyly ještě z těhu, vtírám si do vlasů Arvit ampulky od Dixy, teď jsem si koupila Capillan- vlasový aktivátor a methionin kapsle.
Písněte, jestli jste nebo byly na tom podobně a co Vám pomohlo. Díky 🙂

llucinka
13. led 2008

Holky, taky by mě to zajímalo. 🙂 Mám stejný problém... 😉

bramburka
13. led 2008

já jsem slyšela že se to stává po 3. měsíci, samo to pak přejde, švagrový pak začaly zase růst vlasy ...měla takovýho ježourka .Taky se toho bojím. Pište, ona měla něco z lékárny ale nevím co, stejně jí to ale moc nepomáhalo.

nikitka26
autor
13. led 2008

bramburko, já se nebojím, že by to nepřešlo, ale toho, co mi na té hlavě zbude 😕 Půlka mi jich vypadá a druhou půlku mi statečně rve Čenda 😀 ☹

yenn
13. led 2008

podle me, pokud zacnou padat vlasy po porodu a ne z nejake jine priciny (jako nedostatek neceho, nebo nadbytek neceho jineho 😉 ) je to vec hormonalni, pripadne nasledek proziteho stresu nikdo s tim moc nenadela. Me zacaly padat 2,5 mesice po porodu a to tak ze dost brutalne. A prestaly za dalsich 2,5 mesice. Nedelala jsem pro to nic. Ted uz taky vidim krasne mlade nove vlasky, jak dorustaji, hlavne na cele pod vlasama 😉

januskaababoo
13. led 2008

yenn...souhlas se vsim co napsala...ja taky nic nedelala...spala jsem v sitce na vlasech jak stara babka 😀 , ono se to srovnalo samo...nebojte holky nevyplesatite! Jen ted vypadam jak cesilko, kdyz si chci dat culik, kolem dokola u cela mam mrnave vlasecky...i mezi-na pokozce hlavy...aktivatory...nevim, byla jsem i u kozni...poradila mi poradny steak a salaty!!! Na zelezo...

petraluk
13. led 2008

Mě to taky celkem trápí. Padaj mi už skoro 3 měsíce a ne a ne přestat. Kamarádky řikaj, že to trvá tak 3 měsíce, ale u mě to nějak nepolevuje. Nejhorší jsou rána, to když vidím polštář, tak mam strach se podívat do zrcadla, jestli jsem přes noc nevyplešatěla 😉
Nic s tím nedělam, tak uvidíme, kdy to skončí. 🙂

aponchie
13. led 2008

me to padalo mega hodne vsude se valely chuchvalce vlasu dokonce jsem byla i na CT mozku a nic se nenaslo 😀 teda mozek jo ale jinak OK a preslo to samo ale depka silena no a ted skoro tri roky po zase padaji jak dive mam polovinu vlasu a nevim co s tim asi to bude stresem u me teda urcite

dlinduska
13. led 2008

holky pridavam se do klubu mne padaji asi 3 mesice a zlepseni moc nevidim. bohuzel je to normalni i moje kadernice mi to potvrdila a rekla maximlane co muzu udelat vlasy trochu prostrihat aby obzivly ale stejne ze se mi asi vymeni. no taky uz vidim nove kratke vlasky. nejvetsi hruzu mam z toho ze nez to prejde tak budu plesata🙂)koupila jsem si nejaky specialni sampon v lekarne ale je na prd. kamoska co ji taky po porodu padaly rikala ze to prejde samo tak doufam ze to bude co nejdriv 🙂

androna
13. led 2008

devcatka tiez som mala paniku z toho vypadavania zacali asi v 3mes po porodu a do 6mes padali a padali a jedneho dna prestali a mam spustu novych vlasov hlavne na cele.teraz uz maju asi 5cm.takze je to hormonalne a asi je zbytocne proti tomu nejak bojovat a stresovat sa.

perada
13. led 2008

Tak jsem na tom stejně jako vy... mám ale strašně moc vlasů takže mi to až tak nevadí že mi něco odpadne..ale jde o tem binec 😒. Jsou všude.... byla jsem u kadeřnice nechat si odlehčit hlavu..sestřih a trochu zkrácení vlasů a užívám Methionin 1x ráno a večer a usím říct..asi během tří dnů jsem zaznamenala opravdu účinek...při mytí teda ještě chomáček je, ale už né že jsem si rukou projela vlasy a měla plnou hrst...

říká se, že v těhu vlasy nepadají vůbec nebo opravdu minimálně...takže za tu dobu co nepadaly, začnou po porodu a proto je to ráz naráz..ale i já se bála řídkých vlasů tak jsem zahájila boj 🙂

viona
13. led 2008

Nedělala jsem nic,ptala jsem se kadeřnice a prý je to normální,samo to přestane a taky že jo 😀 🙂

navi
13. led 2008

ahoj, mužu potvrdit, že to časem přejde . Taky sem šílela jak mi strašně padají vlasy,byly to celé prameny, začalo to po tom co jsem přestala kojit. Známá mi řekla ať zbytečně nevyhazuju peníze za přípravky proti padání vlasů, že jsou to hormony a přestane to samo. Sice jsem tvrdila, že než se mi ty hormony upraví, budu plešatá, ale měla pravdu, chce to jen vydržet 😅

iza
13. led 2008

ahoj holky,možná to tady už někdo psal,ale vlastně nám vypadává to,co nám navíc přes těhotenství vyrostlo.Jinak mě na to teda pomohl GS Eladen, brala jsem na doporučení lékárnice hned dvě piliule denně. No ale je možný, že to vlastně nějak přestalo samo,ale já to přikládám těm pilulím 😅 😉 ..ale i se mi zlepšily nehty 🙂

malovani
13. led 2008

ahoj holky, taky se k vám přidávám... já jsem začala baštit tabletky zinku a selenu a vitamín C... tak uvidíme, doufám, že to zabere... 🙂

kombloudek
13. led 2008

Ahojky holky,mě taky padaja to šíleně až mi to ucpalo odpad u umyvadla a jelikož mi tam vyteká pračka,tak si umíte představit jak vypadala köupelna a to bydlím v paneláku,takže...já začala brát Bifemin,beru to měsíc a nic..

dygab
13. led 2008

Pridavam se do klubu. Mam stesti, binec neni videt, protoze jsem uplne blondata, ale ty chuchvalce jsou desne.

niega
14. led 2008

Taky mi brutálně padaj - koukám, že některým maminkám podobně starých dítek už přestaly, ale mně zatím ne ☹ . Vlasy jsou naprosto všude, mrňous je má často omotaný kolem ručičky nebo zasunutý v pusince, tak ho co chvíli zachraňuju, aby něco nespolkl. Chjo, kdy se to zastaví???

sokolka
14. led 2008

Ahojky holčiny, ptala jsem se na to jedný kadeřnice a ta mi řekla, že údajně v těhu vlasy nepadají a pak vypadají po porodu i ty, co měly vypadat v těhu. Mě teda padaly taky brutálně, ale teď už je to lepší. Ale ještě tak před měsícem to byla trága. Trvalo to celkem dlouho 😠 . Jo a nový vlasy mi taky začaly růst. Vypadám jak debil, kolem hlavy mi rostou nový vlasy a samo že kudrdliny. 😠

zdenka26
14. led 2008

Ahojky,mě taky padly vlasy po porodu,byla to hrůza,všude jsem nacházela vlasy.Před týdnem mi došla trpělivost a nechala jsem je hodně prostříhat(mám je husté) a je po padání.Nechám je dorůst a snad to bude v pořádku. 😉

lukynek
15. led 2008

Ahojky, no tak mě vlasy padají šíleně, co kojím.... ale co jsem začala brát Viaderm, tak se to zlepšilo. Jinak mi vlasy teď hrozně rychle rostou, ale tím Viadermem to není. Jinak se v pohodě může brát při kojení, nemá to žádný vliv na kvalitu MM 😉

sakura77
15. led 2008

ahojte!tak ja som si uzila toto iste,po troch mesiacoch od porodu som zbierala chuchvalce po kutoch,a nemala som cesticku vo vlasoch ale priam dialnicu,tak som isla koznej,ta bola uprimna a povedala ze po porode bohuzial,ziadne tie veci na predpis nepomahaju,mozem sa aj na hlavu postavit,ale ze ona si davala(tiez mala babo) z lekarne od vichy-je to taka 6tyzdnova kura proti padaniu vladov,su to ampulky na vtieranie a aj sampon sa k tomu da kupit,tak som vyskusala a fakt zabralo aj mi nenormalne rychlo rastli vlasy.stoji to sice dokopy nieco cez 2000sk ale fakt pomoze.a my maminy si to zasluzime,nie?
a takisto mi poradila aspon trocha skratit a po umyvani a cesani "nevytahovat"vlasy z hlavy,lebo ze si vytiahnem aj tie co by mi inak vypadli az o tri mesiace.tak tolko moja skusenost.

martasek
15. led 2008

Ahoj holky, mě taky začaly padat asi tři měsíce po porodu a pomohl mi šampon a kondicioner DOVE proti lámání vlasů, koupila jsem si ho náhodou, prostě jsem potřebovala šampon, tak jsem vzala tenhle, že to třeba pomůže a fakt, během 14-ti dnů se to o hodně zlepšilo.

daasik
15. led 2008

me vlasy padaji porad, pouzivam sampon z lekarny od Vichy a trochu se to zlepsilo, kolem cela mi zacinaji rust nove kratke vlasky, kdyz si udelam culik, vypadam jak blazen🙂

ivanatom
16. led 2008

ahojky, mě u první holčičky začaly taky padat vlasy po 3. měsíci, vyloženě po hrstech. Časem to přešlo samo. Prostě vypadly vlasy, které tam držely jen díky hormonům v těhotenství. A velké vypadávání čekám znova - 3. měsíc se blíží.

kalo
16. led 2008

lukynek: tak tos mě potěšila, že se může brát při kojení 🙂 🙂 Tak ten si koupím!!! Ve všech lékárnách mi řekli, že když kojím, tak žádné tablety brát nemůžu!!!
Už jsem přemýšlela, že si snad nechám napsat nějakou antikoncepci (žádnou zatím neberu), do které se mi ani trochu nechce. Ale že by to to padání snad zastavilo....!!!!!

besinecek
16. led 2008

ahoj, chci přidat své zkušenosti, od 3.měsíce věku me holčička mi začali padat vlasy ale šíleně, kolem 6měs. jsem už jen tahaly vlasy z hlavy, šílené chuchvalce myslela jsem, že budu plešatá, brala jsem akorát vitamíny mamavit, ale nijak nepomáhalo, myla si vlasy šamponem od Vichy taky nepomáhalo, až včera když jsem si umývala vlasy jsem zjistila, že padání je konec, něco málo mi samozřejmě vypadalo ale zanedbatelné. Malé je 8měsíců, takže to samo ustane. Vydržet

zuzda
16. led 2008

přidávám se do klubu "plešatých zpěvaček", vypadávají po hrstech cca od 3.měsíce, ale ted na konci šestého se to zlepšilo!

nikitka26
autor
17. led 2008

to jsou teda vyhlídky, že budu plešatět ještě dva měsíce ☹

betka007
17. led 2008

ahojky, ja pouzivam vlasove pripravky od Kerastase. Da sa to kupit iba v kadernictve. Mne zacali padat vlasy na zaciatku tehotenstva. Vtedy som zacala pouzivat tie pripravky a tehotenske vitaminy a urovnalo sa o. Po porode to zacalo zase. Takze beriem Calibrum mami stale 😀 , ale kadernicka mi hovorila, ze to je aj pocasim a rocnym obdobim.... hm? 😠

bambulka36
17. led 2008

Ahoj, mě docela pomohl Revitalon z lékárny a bohužel jsem svoje dlouhý vlasy musela obětovat a nechat se ostříhat na krátké mikádo. Chtěla jsem se nechat ostříhat nakrátko, ale moje kadeřnice se zděsila, že mám na hlavě úplné lysinky, tak to ostříhala na mikádo, aby to nebylo tak vidět. A pak jsme se shodly s kamarádkou, že vlasy nám začaly padat až po antikoncepci pro kojící mamky, po Cerazete, předtím to bylo v pohodě a já si myslím, že co jsem ji vysadila, taky mi vlasy přestaly úplně padat.