Co by pomohlo na padání vlasů po porodu?

nikitka26
13. led 2008

Ahoj, jsem skoro 4 měsíce po porodu, prcka plně kojím a asi před 3 týdny mi začaly vypadávat vlasy, poslední týden se to pěkně zhoršilo. Mám jemné vlasy a nikdy jsem neměla super hřívu, takže už je to pěkně znát a mě to dost trápí. Užívám vitamíny, co mi zbyly ještě z těhu, vtírám si do vlasů Arvit ampulky od Dixy, teď jsem si koupila Capillan- vlasový aktivátor a methionin kapsle.
Písněte, jestli jste nebo byly na tom podobně a co Vám pomohlo. Díky 🙂

vivian
17. led 2008

Vřele doporučuju kapsle Panthenol (v lékárně, stojí na 2 měsíce něco přes stovku). Užívám je dlouhodobě a doporučuju je, kudy chodím. Poradila mi je jedna kadeřnice, která kdysi stříhala na soutěžích a potřebovala, aby jejím modelkám rychle dorůstaly vlasy 😀 Já jsem tenkrát taky potřebovala, aby mi co nejdřív dorostly ostříhané vlasy, tak jsem nasadila panthenol, a ony po něm opravdu rostou rychleji, u mě tak o 50 %. A hlavně mi úplně přestaly vypadávat a ani v šestinedělí mi vůbec nepadaly 🙂 🙂 🙂 Navíc se míň mastí, což je taky výhoda.

niega
18. led 2008

Vivian, nechci Ti kazit radost, nicméně pokud kojíš - maximální denní dávka panthenolu je 10 mg. Pokud si to ze své lékárenské praxe dobře pamatuji, v 1 tobolce (od Mullera) je 40 mg. Tak bacha!

kalo
18. led 2008

No právě!!!! Co se může brát při kojení????? Beru calibrum mami a chci ještě k tomu něco na padání vlasů, jenže CO?

bambulka: já myslela, že po antikoncepci spíš padat přestanou než naopak! (už jsem přemýšlela, že si snad kvůli těm vlasům nechám nějakou napsat i když je mi to proti srsti) Tak dost koukám, že píšeš, že po ní vlasy padají.... 😒 😒 😒

pk13
18. led 2008

Holky, nejsem sice po porodu, ale proti padání vlasů mi pomohl Selzink!Fakt!!!!

niega
18. led 2008

Kalo: Mimo kojících vitamínů už opravdu pro kojící maminky nic není. Samo kromě pestré stravy, masírování vlasové pokožky a podobných každému známých rad.

bambulka36
18. led 2008

kalo: no, nejsem si jistá, ale po klasické HA asi padat přestanou, dokud jsem ji brala, než jsem otěhotněla, tak mi vlasy fakt nepadaly i pleť se mi zlepšila, jenže HA pro kojící mamky má asi jiné složení hormonů, tuším, že má jen jeden hormon a fakt mi po ní ty vlasy padaly úplně strašně, což mi potvrdila i kamarádka a slyšela jsem to i od jiných maminek, tak fakt nevím, ale je asi pravda, že na každého to působí trošku jinak

vivian
18. led 2008

niega: já jsem zase kdesi četla, že nežádoucí účinky nebyly u kojících zjištěny, tak jsem neměla obavy... Co by to mohlo udělat? 😕

niega
19. led 2008

Vivian, těch údajů je dost málo (obecně se provádí málo klinických studií, kterých se účastní těhotné nebo kojící ženy). Ale známo je, že se metabolit vylučuje do mateřského mléka. A oficiální informace zní: Neexistují systematické studie podávání dexpanthenolu těhotným nebo kojícím v dávce vyšší, než je doporučená denní dávka (těch 10 mg). Proto podávání dexpanthenolu v dávce vyšší, než je doporučená denní, by mělo být založeno na posouzení poměru prospěch/riziko ošetřujícím lékařem (a ten Ti to, pravděpodobně, nedoporučí, páč není padlej na hlavu). Tolik citace oficiálního textu schválenýho SÚKLem. Můj názor je takový, že vlasy nám kojícím (a prý i nekojícím) padají ve zvýšené míře všem, což nás do několika měsíců přejde - ještě nikdy jsem se nesetkala se ženou, která by vyplešatěla kojením 😀 .
Jinak já bych se na komerční informace břídila Dr. Müllera nespoléhala 😝 .

hackermartinka
20. led 2008

Ahoj holky, mě taky asi 2 měsíce po porodu začaly strašně padat vlasy. a to tak moc, že to bylo i dost hodně vidět. Takže následovalo kadeřnictví, tam jsem se nechala ostříhat nakrátko a zašla jsem na kožní. Tam mi doporučili taky Viaderm, ale s tim, že se mam zeptat v lékárně, jestli se smí brát při kojení. A paní magistra mi ale řekla, že to neni vhodné. Takže jsem si ho nakonec nekoupila, ale naštěstí se to zlepšilo samo, a už mi vlasy nepadají. Teda maximálně stejně, jako než jsem byla těhu.
No vlastně te´d jsem těhu znova, tak jsem zvědavá, jak budu vypadat po druhém dítku. co ale vím je, že se po porodu necham ostříhat zase nakrátko..vlasy se pak méně vypadávají - v posteli když jsou dlouhé, se moc zatěžujou, tahá se za ně, když se hýbete ve spánku.Takže asi tak.

vivian
20. led 2008

niega: no já jsem to brala celé těhotenství a teď jsem dobrala zatím poslední balení, takže malá je v podstatě už rok pod vlivem panthenolu nebo jeho metabolitu... 😅 Nikde jsem neslyšela ani nečetla o negativním vlivu na plod nebo na kojence a nenapadlo mě, že by to mohlo škodit, když beru jen jednu bobuli... Nemáš náhodou ponětí, jak přesně by to mohlo škodit? Nač by to mohlo mít negativní vliv? Malá už toho teda dostala celkem hodně, za ten rok 😠
Ono se v těhotenství i při kojení nedoporučuje skoro nic, výrobci se kryjí, pro jistotu... ale já osobně z toho zase takový strach nemám, tedy zrovna z panthenolu...

niega
20. led 2008

Vivian, já Ti rozumím... Nemyslím, že bych našla nějakou informaci, co dělá panthenol s kojenými miminky (páč to asi nikdo netestoval), ale obecně vzato miminku zatěžuješ ledviny a játra. Záleží čistě na Tobě - já bych to teda nezobala...

bredmax
21. led 2008

taky se připojuji, malýmu bylo před týdnem 3měsíce a já fakt pociťuju, že mi padají vlasy víc, nacházím je po celým bytě a šílím, sice to na mě ještě není znát, ale bojím se, že časem by mohlo, tak jdu do toho panthenolu, to je přímo na vlasy???my máme tady takovou divnou lékárnici, tak aby věděla o co jde 😀 bohužel nekojím, tak se nemusím obávat.

kalo
21. led 2008

já právě myslela, že padání vlasů je doména kojiček 🙂 Že nekojičky jsou za vodou...Nicméně jsem si z lékárny zrovna přinesla vlasovou vodu a zábal na padání vlasů GUARANOL. Tak za čas poreferuji, jak to zabírá... 😉

elly
21. led 2008

Ahojda, tak ja uz jsem skoro 5 mesicu po porodu a porad me padaji....vypada to spis, ze je to cim dal tim horsi ☹ vubec nevim co delat...vsude vlasy...kdyz se ucesu..hruza se podivat na hreben.....taky nevim co delat??? 😨

kombloudek
21. led 2008

Ahojky,já už jsem sem psala...padaja padaj..nechala jsem se v úterý ostříhat,co s vlasy co padaj..ne že by to nejak extra pomohlo,ale myslím že o neco lepší to je,k tomu ty vitamíny Bifemin a uvidíme za další měsíc...

kacka79
22. led 2008

Ahojky, nechci Tě strašit, ale mě se to upravilo až te´d... přestala jsem v 6 a půl měsíci kojit...

kalous
21. únor 2008

ahoj taky strašně padaj přemyšli ostřihat ♠nebo nechat rust

kacka79
21. únor 2008

Já jsem teda ostříhala - aspoň trochu a opravdu se to hodně upraví až se přestane kojit, jsme skoro 2 měs na lahvičce a moje vlasy i nehty a vše ostatní je OK...Ale jako důvod k tomu ukončit kojení mi to přijde trochu blbý 😨

reruna
21. únor 2008

Ahoj, tak já mám 5 měsíců po porodu, vlasy mi začaly pdat tak před měsícem a něco, prý je to normální, že mezi 4-6 měsícem po porodu vypadají ty vlasy, co v těhotenství nepadaly. Je to hrozný, ale musíme to vydržet, pokud by to ani pak nepřestalo, tak nevím, asi se poradit s dermatologem.

sylvar
21. únor 2008

mě taky padaly vlasy a samo to přestalo tak v 7.měsíci malé 😉 takže vydržet to chce

valsik
21. únor 2008

ahojky, mně padalo vlasů, až mi to bylo líto. Ale srovná se to samo. V těhotenství totiž vlásky nepadají vůbec, tak to pak tělíčko po porodu dohání 🙂 Jak píše Sylvar, chce to vydržet.

Existuje na to spousta preparátů, ale v podstatě jsou to podle mého jen reklamní záležitosti....vitamíny za spoustu peněz. Já jsem jedla klasiku Calibrum mami a jinak jsem to neřešila a přešlo to po půl roce. 🙂

melani
21. únor 2008

ahoj holky kupte si Vapnik,Horcik Zinek plus super vitaminy a na vlasy to nejlepsi dobre i pri kojeni...muzu doporucit 🙂

nikkos
22. únor 2008

Holky mě začali padat když byly malému 4 měsíce, vlasy všude, no hrůza 😖 tak šup s nima dolů, nechala jsem se ostříhat nakrátko a je po problémech. Fakt to strašně pomohlo 🙂 Jinak před lety jsem měla stejný problém, i když ne po porodu a tenkrát mi dost pomohl šampon proti padání od "Revlon" dá se to koupit v kadeřnictví.

margotka
22. únor 2008

Mě to postihlo s oběma holkama taky okolo 3-4 měsíce.Výrazně mi pomohla měsíční kůra Viaderm,ale už jsem nekojila,tak nevím ,zda je přípravek vhodnej pro kojící.

aponchie
22. únor 2008

me nepomohlo nic jen cekat az to doroste a jeste jednou mi zacly padat az jsem skoncila kojit 😖

monas
22. únor 2008

Ahoj, tak moje zkušenost: myslela jsem po porodu, že mě padání vlasů mine, ale po 3. měsíci to začalo, bylo to STRAŠNÝ! Obzvlášť kolem obličeje to bylo hodně vidět, úplně mi o cenťák ustoupily vlasy dozadu. I kožní mi na to sice napsal nějakou vodičku, ale sám mi říkal, že nepomůže nic, musí se to samo srovnat, říkal nejdýl do roka. Asi od 6. měsíce mi vlasy začaly dorůstat. Chvíli jsem měla, když jsem si je stáhla do culíku po celé hlavě trčícího ježka, teď už mám tak 10 cm odrosty, což mi pořád vadí, protože to kolem hlavy pořád poletuje a nedrží to stažený, ale zaplať bůh za to!

lenkazdenek
22. únor 2008

Holky tak hlásím,že to padání se netýká jen kojících,já nekojím a padaj děsně,ale někde jsem četla,že to je po porodu přirozené 😕

kalo
22. únor 2008

Mě pomohla voda a kůra na vlasy GURANOL...Český výrobek cenově kolem 100 Kč. Jelikož jsem kojila, tak žádné polykací tablety jsem nemohla. A po 2 měsících to ustalo....

monas
22. únor 2008

Jojo, já taky kojila jen necelé 2 měsíce a padaly, je to hormonálními změnami po porodu, ale u kojících to možná trvá trochu déle, než se to srovná.

kattyn
14. dub 2008

tak a mě padají po kyblech☹
divím se ,že ještě nejsem plešatá !!!
poctivě sem si tu přečetla všechny, a asi s tím opravdu nic neudělám ..
beru vitamíny při kojení, ELEVIT ... mám koupený i viaderm,ale nechci to míchat ..
chtěla sme ten PAnthenol,ale nevím ... četla jsem tady různé názory .-..
doufám,že to brzy ustane,jinak budu opravdu plešatá,
je fakt,že v těhu mi nevypadl snad ani jeden vlas!!!!