Co by pomohlo na padání vlasů po porodu?

nikitka26
13. led 2008

Ahoj, jsem skoro 4 měsíce po porodu, prcka plně kojím a asi před 3 týdny mi začaly vypadávat vlasy, poslední týden se to pěkně zhoršilo. Mám jemné vlasy a nikdy jsem neměla super hřívu, takže už je to pěkně znát a mě to dost trápí. Užívám vitamíny, co mi zbyly ještě z těhu, vtírám si do vlasů Arvit ampulky od Dixy, teď jsem si koupila Capillan- vlasový aktivátor a methionin kapsle.
Písněte, jestli jste nebo byly na tom podobně a co Vám pomohlo. Díky 🙂

katren
5. bře 2011

ahojte, nahodou som na vas natrafila....mne nepadali v tehotenstve a ani po porode....po prichode z porodnice som si kupila sampon Schwarzkopf taky ruzovy damsky proti vypadavaniu vlasov, ale stal tusim okolo 250korun, tak som si ho davala striedmo...neviem, ci to bolo tym, no teraz ho idem kupit tiez 🙂
nasla som ho:
http://vypadavanie-vlasov.heureka.sk/schwarzkop...

katren
5. bře 2011

je k tomu samponu aj nejake tonikum, ale to som nemala...

werunkach
5. bře 2011

holky padání vlasů kolem 3 měsíce je normál,..protože oni vlasy v těhu celkem zesílý,narostou a pak holt vypadají,ale nebojte se zase dorostou jen to chvíli vypadá fakt hloupě,..já byla děsný štětináč a když mi konečně narostly,tak jsem znovu těhu,takže se těším jak mi po porodu znovu vypadají 😀 Jinak s těmi vitamíny na padání vlasů to moc nepřehánějte,nemuselo by to být dobré pokud kojíte,prý nejlepší je když už nějaké vitaminy tak ty pro těhule a kojící,.. 😉

monapink
10. bře 2011

@katren ahoj,koupila jsem ten samy sampon plus u toho bylo tonikum,pouzivala hned po porodu a stejne jsem se vypadavani nevyhnula,po tretim mesici to zacalo,vlasu moc nemam a uz vubec ne huste,objem honim pres fen,ostrihat se nechci nechat,delku mam po ramena a jsem za ni rada,ale ted mi zacaly vypadavat cele trsy,hlavne pri myti 😖 Vlasy jsou vsude,takze myslim,ze tohle clovek neovlivni,ze zalezi jak u koho pusobi hormony..Kojim plne a jeste dlouho chci,ale co nechci je,aby mi vlasy,dal padaly! 😝
Napadlo mne zajit k obvodni a nechat si napsat vitamin B12 at uz ve forme inj nebo tbl..Muze se to pri kojeni???nema nekdo zkusenost?jestli ma vubec cenu,tam chodit..
Sem tam zobnu vitaminy pro tehotne a kojici a bez uspechu!

jijitka
10. bře 2011

ahoj, mě vlasy po porodu a skoro po celou dobu kojení padaly hrozně. Stejně jako píše @monapink - při mytí celé chomáče, až jsem se divila, že na hlavě ještě něco mám. Nechala jsem je zkrátit, aby alespoň vypadaly hustější a taky aby za ně Vašík tak netahal (co nevypadalo samo, to on vytrhal 😠 ). Zkoušela jsem tablety Biosil a ještě nějaké tonikum z lékárny, nepomohly... Ještě sice kojím - už jen málo, ale asi před 2 měsíci vlasy nejen že přestaly padat, ale začaly i ve velkém dorůstat 🙂
Takže podle mě (i dalších mamin) - vlasy prostě po porodu a hlavně během kojení padají, nepomůže celkem nic 😝
Ale zase dorostou 😅

monapink
10. bře 2011

@jijitka diky,takze asi pockam a treba se nejakych dorostlych vlasu,dockam 😉 Jen,abych po dobu toho meho cekani,nebyla plesata 😀
Njn hormony,jsou hormony a ty nase sesti za to vsechno stoji 😉

adelaine
10. bře 2011

ahojte,
mne zacali velmi padat vlasy cca 2 mes. po porode, bolo to zufale, vsade boli hrste vlasov,
uz som sa aj bala cesat, padali mi 3 mesiace, tym sa vyrazne zredukoval pocet mojich zostavajucich
vlasov 😖 😖 ale mne velmi pomohla kura na vlasy od Vichy, Dercos pre zeny...postupne sa vypadavnie zastavilo,
mozno by sa zastavilo aj spontanne, co je vsak velmi pozitivne, ze sa mi nastartoval rast novych vlasov,
teraz som sice ako vrabec strapata, lebo mi odvsadial po celej hlave vykukaju take 2 cm vlasy a pomedzi
moje dlhe vlasy to vyzera komicky, ale nevadi,som happy, ze rastu 😀

naturmama
10. bře 2011

čauko, ja som mala tiež problémy s padaním vlasov, ale paradoxne nie po porode, ale este predtym. jednoducho, som sa prestala farbit, zacala som pouzivat vyslovene prirodne pripravky a zacala som jest vela orechov a semiacok. a do dvoch rokov sa mi zrazu zacalo stavat to, v co som zivote nedufala...ludia ma zacali zastavovat a chvalit mi moje dlhe a leskle vlasy (oplachujem si ich len ladovou vodou)...uz mi nepadaju 🙂 aspon nie v takom mega mnozstve ako predtym 🙂

tul1p
11. bře 2011

mne zacal pomahat Revalid sampon z lekarne uz po 2 tyzdnoch. sice potroske padaju, ale hlavne zacali rast nove. iked sedive 🙄

sokil
11. bře 2011

Mě začly padat 3 měsíce od porodu, přestaly padat v 6 měsících od porodu a teď rostou jak divé 😉 Tak se holky nebojte, sice to není nic příjemného ale to přejde. Ty štětinky jsou fakt úchvatné 😀

meleri
11. bře 2011

ahojte taky mě to trápí, začlo mi to při kojení a jak jsem odstavila otěhotněla jsem. ted mi vlasy sice nepadají vůbec ale mám je hrozně řídké....už si říkám co to udělá po porodu... 😖 to už budu úplně plešatá asi...

solvejg
12. dub 2011

Ahoj, zajímalo by mě, zda jste se některá nesetkala s jakýmsi "dvoufázovým" padáním vlasů. Poprvé mi začaly padat asi 3 měsíce po porodu. Byl to děs a hrůza, tak jsem začala velice pravidelně brát kapsle Panthenol. Asi za 1, 5 měsíce vlasy jako zázrakem téměř přestaly padat a dokonce začaly svižně dorůstat. Už jsem na tento problém pomalu začala zapomínat, stejně jako na Panthenol, který jsem sice stále brala, ale už jen tak 3X do týdne. No a asi 6,5 měsíce po porodu to všechno začalo nanovo a stále trvá.....začínám uvažovat, zda za tím tentokrát nemůže být ještě něco jiného, než pouze poblázněné hormony.....podotýkám, že stále kojím....

kalo
12. dub 2011

@solvejg Promiň, teď neodpovím na otázku, mě padaly jen jednou 🙂 Ale chci se zeptat, může se Panthenol při kojení???? Mě v lékárně paní řekla, že NE (?!)....že se nesmí polykat nic, kromě těhotenských vitamínů (které jsou pak k užívání i ke kojení.....), jediná záchrana- šampony, vodičky...

giraafje
12. dub 2011

Ahoj holky, já to taky řeším. Vlasy mi začaly víc padat cca před měsícem, zatím plně kojím. Při mytí je toho plná vana i umyvadlo a pořád to sbírám a vysávám po bytě. Jím vitamíny Mamavit, ale nevím, jestli to na to pomáhá. Prý je dobrá salátová okurka (obsahuje křemík) a mrkvová šťáva, tak to zkouším. Napřed jsem si myslela, že je to z antikoncepce (beru Azalia), ale spíš asi ne.

solvejg
12. dub 2011

@kalo mě ho zase lékárnice jmenovitě doporučila 🙂 A v příbalovém letáku také nepíší nic o tom, že by to kojící ženy nesměly....s tímto jsem se ale setkala už vícekrát....oni totiž mnohdy pořádně neví, co se smí během těhotenství či kojení, a co ne....a když neví, tak to automaticky zakáží....

kalo
12. dub 2011

@solvejg díky. Vím, že v letáku o kojení nic nepíší..Já Panthenol brala pak i dlouhodobě...(nemám je moc kvalitní). Taky na panthenolu nevidím žádnou špatnou látku, která by se nesměla...Díky. 😉

nana.76
13. dub 2011

holky mě taky padaji vlasy tak jsem šla na kožni doktorka mi předepsala Alpicort je to takova vodička a myslim že mi to trošku pomaha,ale je to jen na recept 🙂

burianka
13. dub 2011

Ahoj,
taky mám problém s vypadáváním vlasů. Mám neteř, která se učí na kadeřnici. Tak se mi ptala jejich učitelky a prý na to nic nezabírá. Při kojení je to normální až přestaneš s kojením tak se to upraví a budeš mít zase krásné vlasy.
Těhotenství a kojení dávají celému tělu zabrat.

katka_21
13. dub 2011

Ahoj holky, s padáním vlasů po porodu mám také svoje zkušenosti, byla jsem z toho úplně nešťastná, vlasy mi padaly opravdu extrémně. Naštěstí můžu potvrdit, že to přestalo, dokonce ještě před tím, než jsem přestala kojit 😉. Co mi pomohlo a můžu doporučit, je taková vlasová vodička, jmenuje se Biohar - vtírá se do vlasové pokožky a smí se užívat při kojení, neboť se nedostává do organismu. Koupila jsem ji tenkrát přímo u kadeřnice, ale myslím, že je k dostání i v lékárnách.

dostoj
13. dub 2011

Já myslím, že se s tím taky nedá nic dělat. Při prvním kojení mi vlasy taky vypadaly a to jsem z toho byla tak nešťastná, že šly vlasy dolů...teď se zatím držím. Začaly mi hooodně padat mezi 3 a 4 měsícem po porodu. A přesně jak se tu píše...strašné chomáče vlasů..radši nečesat, pořád vysávat 😀 snad to doroste.

nanulik
13. dub 2011

ahoj, ja som počas tehu mala vlasy krásne husté a pri kojení my tiež velmi nepadali. ale ako som prestala kojiť!!! 😖 😖 😖 takto mi pol vlasov zliezlo a potom som si kúpila Femibion Energic Mum a beriem ho už druhý mesiac, vypadávanie sa upravilo 🙂

carisma
20. dub 2011

Po narození mé dcerky mi začaly celkem hodně vypadávat vlasy a to i přesto, že jsem si je nebarvila a v podstatě ani nijak jinak chemicky do nich nezasahovala.. v podstatě jsem používala jen klasický lak na vlasy a sem tam nějaký ten vosk :( ..ale na dopručení mé kamarádky, která je kadeřnice, jsem si objednala šampon proti vypadávání vlasů a ten mi opravdu hodně pomohl.. určitě pokud máš stejný problém, tak ten výrobek se jmenuje Energy 1 a najdeš ho na internetovém obchodě www.selective.cz, kdyžtak do objednávky zadej tento kód a budeš mít nárok na slevičku 20% 🙂 kód: SP20d

edie63
20. dub 2011

Mne tiez vypadavali vlasy, a velmi, uz som rozmyslala, ze ich pozbieram a dam si vyrobit parochnu 😀 . Mne nepomahalo nic, ziadne vitaminy ,ani sampony, ale potom sa to posutpne upravilo, ked mala dcera cca. 6 mesiacov (este stale kojim, takze si nemylsim, ze to bolo tym).

divoska
20. dub 2011

mne padali medzi 5-7 mesiacom po porode ze som si myslela ze mi hadam cela hlava bude vidiet. na 8my mesiac prave pozorujem ze teraz uz nepada nic. kojit kojim v podstate stale rovnako /nemyslim ze to suvisi/, na vlasy si nedavam momentalne ziadne farby, ani si ich nevyrovnavam, ved mi to je aj tak jedno ako pojdem na prechadzku s kocikom alebo medzi ludi 😀 nebrala som ziadne doplnkove vitaminy, preslo to same. udajne to je hormonalne a upravi sa to bez akychkolvek zasahov. ja mozem potvrdit

hary
20. dub 2011

Také mi padaly vlasy, byla to hrůza, v lékárně mi bylo doporučený koupit si Panthenol v kapslích. Jsou to taková gelová kapslata a musím říct, že po dvou měsících mi vlasy padat přestaly. Panthenol se může i při kojení, a já s ním mám jen ty nejlepší zkušenosti!!!

meleri
20. dub 2011

@hary super tak to zkusím! zatím beru pivní kvasnice, mělo by to pomoct ale nedávno sem se dozvěděla že se z toho přibírá! ☹ takže až to doberu tak nekoupím....
mě vlasy zatím nepadají ale už z minulého kojení mám na hlavě jen tři chlupy..

meleri
20. dub 2011

@divoska já si taky myslím že je to hormony ale určitě i tím jak tělu chybí vitamíny..problém je že nikdo přesně neřekne jaké vitamíny...jeden řekne že železo, druhý že fosfor, třetí já nevím co.....
mě minule taky padaly a pak to přešlo ale už mi to nikdy nedorostlo jako dřív.. ☹

divoska
20. dub 2011

@meleri moze byt, ja deficitom netrpim kedze to riesim stravou, pripadne priebezne a jedine vitaminy ktore obcas aj bezne jedavam ak nejake su okrem c-cka zrovna magnesium, vapnik a zinok. po porode som bola cucnuta akurat z jodu ale to mohlo byt individualne. kazdopadne strava je podla mna gro. vsetky mozne a hlavne surove ovocia a zelenina, orechy, strukoviny, rozne oleje zo semien, soja a podobne.

lucia13.
20. dub 2011

holky já beru Vápník-hořčík-zinek FORTE od Walmarku, měla jsem ho od půlky těhu a jím ho doteď a ségra mi závidí vlasy, a pozoruju i nehty jak jsou super.. 😵 😵 😵

meleri
20. dub 2011

@divoska mě by zajímalo jestli se třeba nedá odebrat krev a pak podle toho že by zjistili co vlastně člověku chybí?
já měla akorát problém se železem, jinak nevím...ted ho beru pořád vlastně už od půlky těhotenství ale ty vlasy fakt nic moc.. no zinek jsem chvíli brala protože mě trápily křeče v těh.....já jím hodně ovoce a jím sýry prostě vše, j..:( no a jak ted kojím tak samozřejmě nejím nic co by mohlo dát malému prdy...je to těžké....mám celkem chut na fazole, čočku, i květák bych si dala...ale nemůžu no...

@lucia13. super děkuju za tip! a to je z lékárny?