Co by pomohlo na padání vlasů po porodu?

nikitka26
13. led 2008

Ahoj, jsem skoro 4 měsíce po porodu, prcka plně kojím a asi před 3 týdny mi začaly vypadávat vlasy, poslední týden se to pěkně zhoršilo. Mám jemné vlasy a nikdy jsem neměla super hřívu, takže už je to pěkně znát a mě to dost trápí. Užívám vitamíny, co mi zbyly ještě z těhu, vtírám si do vlasů Arvit ampulky od Dixy, teď jsem si koupila Capillan- vlasový aktivátor a methionin kapsle.
Písněte, jestli jste nebo byly na tom podobně a co Vám pomohlo. Díky 🙂

kalo
14. dub 2008

kattyn vydrž 🙂 Já z toho byla taky divoká...a přestalo to. Hlavně jsem vydržela a na rady všech jsem se NENECHALA ostříhat a teď jsem moc rada...Vlasy mám teď krásné a hlavně dlouhé!
...Ale chtěla jsem se zeptat na ten PANTHENOL...to je takový ten, co se cucá při bolení v krku??????? 😲

kattyn
14. dub 2008

kalo no to já právě nevím, četla sem to tady ...myslím,ale že to bude vitamín,v tabletkách...
někdo psal že není dobrý při kojení .. tak nevím ..
já se nechala poprvé ostříhat .. ale to nebylo kojením,ale nervama ,si myslím ... a stejnak sem tomu ostříhání nepomohla! akorád se mi zdálo,že těch vlasů není tolik.. byli kratší...
teĎ bych se určitě nechtěla nechat ostříhat,bylo by mi těchj vlasů líto i manžel je z toho špatný .. má rád dlouhé vlasy ..
zkudím si ještě koupit ty kůry na vtírání do hlavy.. tenkrát sem je mívala a byli super, ty obyč stačili a já na ně uplně zapoměla 🙂

kalo
14. dub 2008

Můžu doporučit kůru GUARANOL...je to voda na vlasy a k tomu stejný vlasový zábal. Stojí kolem 100Kč, je to český výrobek a koupila jsem ho v lékárně. Já to právě taky řešila, protože jsem kojila a to se ty vlasové vitamíny brát nesmí. Tak jsem brala jen ty svoje "kojící" calibrum mami a k tomu vtírala tyhle vodičky...
.....Nestříhej 😎 Vydrž! Na fotto vidím, že máš krásné vlasy...Hoď to do culíku nebo drdolu, ať ty vlasy nejsou svojí váhou tak zatěžované a uvidíš, že na léto začneš obrůstat novými vlasy 😀 😀 /pozn.já mám teď na čele a v koutech ježka nových vlasů/

binki
16. dub 2008

mně pomohl zinek, plus hořčík a šampon z aloe vera, to hrozné padání se výrazně zmenšilo, taky si teď pěstuju vlasy do délky, tak mi to vadí, jak to lítá z hlavy dolů a jak to nacházím na polštářích atd.
máma mi říkala, že jí po porodu dávali panthenolové injekce

iris
16. dub 2008

Mně taky vlasy padají,ale naštěstí jich mám hodně,tak s tím ani nic nedělám,ono to zase přejde.Zatím plně kojím.

mikulka
17. dub 2008

Ahoj holky, ono je to tak, v těhotentství se téměř padání vlasů zastaví. tedy padají, ale málo. A pak po porodu začnou vlasy vypadávat víc, ale to jsou hlavně ty vlasy, které 9 měsíců nepadaly, tedy se dostávají zase do normálu. Kdekdo si myslí, že vyplešatí atd., ale je to nesmysl, padají jen ty vlasy navíc. Kdyby ale padaly dál třeba ještě po roce, pak jsou dobré ty panthenolové injekce jak psala binki.

zuzana.k
17. dub 2008

Myslim, ze na padanie vlasov pocas kojenia nepomozu ziadne vitaminy, ani sampony-to je hormonalny problem. Ja uz takto plesatiem asi 4 mesiace. Vlasy su po celom dome a kazdy den vysavam. Aj ja to beriem tak ako pisala mikulka, ze su to vlasy naviac 😅 .

mon25
25. dub 2008

suhlasim s mikulkou, tiez som citala, ze po porode vypadavaju vlasy aj za obdobie tehotenstva, ma sa to ustalit do 6 mes., treba vydrzat 😉

petule.h
25. dub 2008

padali mi, pak přestali a te´d zase v těhotenství začali, ale mě taky krvácejí dásně v obou těhotenstvích 🙂

simlenka
26. dub 2008

ahojky, hlásím se do klubu, začlo to tak před dvěma týdny, horší je, že mám v hlavě i atopický ekzém, který se mi asi rok před těhu téměř úplně vyhojil a nemusela jsem to nijak léčit, dnem porodu se to začalo pomalu vracet a tak se teď drbu jak šílená, bojím se si do hlavy cokoli vetřít a cokoli sníst, dřív jsem mívala vlasů na rozdávání, teď abych je chodila žebrat, ale tak doufám, že to zase za nějakou dobu přejde ... třeba až přestanu kojit... za ty tři čtyři měsíce... 😎

nikitka26
autor
26. dub 2008

Ahoj holky, v lednu jsem založila tuto diskuzi jako zoufalka, co jí padají šíleně vlasy od 3. měsíce po porodu. Teď je malému 7 měsíců a už to přestalo, teď padají normálně. Trvalo to opravdu asi 3 měsíce,nejhorší to bylo ty první 2, to jsem fakt šílela. Trochu mi pak pomohlo i zkrácení délky vlasů (asi o 5 cm), používala jsem Capilan, vlasový aktivátor (tím nic nezkazíte, urychlíte tím aspoň růst nových vlasů). Takže jediná moje rada je vydržet 😉

malovani
27. dub 2008

Ahoj holky, přesně jak píšeNikitka26, kolem 3. měsíce po porodu to byl děs, teď je Evě 8 měsíců a vlasy jsou v pohodě 🙂 , nebojte, přestane to...

monik76
27. dub 2008

ahojky, tak budu doufat, že to přestane, padají mi šíleně. Všude doma jsou jen moje vlasy. Celý těhu to bylo v pohodě, a teď jak kdyby se snažily dohnat ten ztracený čas. Tak musíme vydržet.

janulinek
20. kvě 2008

Ahojda holky,taky se přidávám do klubu.Mě začaly padat vlasy až 4 měsíce od porodu.Teď bude malému ve Čt půl roku a stále padají.Vlasy jsem dala zkrátit,kadeřnice mi doporučila šampon Plantur 39.V příbalové knížce jsem se dočetla,že to je pro ženy po 40 a po menopauze.Tak jsem se pobavila,protože mi je 32.Používám ho už 14 dní a zatím nevidím zlepšení.K tomu beru BIOSIL PLUS(doporučila mi ho lékárnice)Prý účinek bude vidět při pravidelném užívání za měsíc-dva měsíce.Tak jsem zvědavá.Úplně šílím,protože mám tmavé vlasy a všude jsou vidět.Kolikrát je má i malý na ručičikách.Pokusím se dle vašich rad vydržet.Uvidímale jak dlouho.Mějte se a hodně štěstí a trpělivosti

petule.h
20. kvě 2008

ahoj do roka dítěte to přestane nebojte 🙂

mellini
20. kvě 2008

ahoj, tak já jsem byla z toho padání vlasů taky nešťastná, všude jen vlasy a na plovoucí podlaze to byla hrůza, neustálé luxování a obírání věcí, koupila jsem si Viaderm a šampon proti padání vlasů od SP, přešlo mi to asi po 3 měsících, ale nejsem si jistá, jestli to bylo těma práškama a šamponem, spíš to přešlo samo, ale měla jsem alespoň dobrý pocit z toho, že jsem proti tomu něco udělala

petra.vavra
20. kvě 2008

Holky, buďme v klidu, je to naprosto normální jev a určitě žádná z nás nebude plešatá, vždyť v těhotenství je tomu naopak. Vlasy máme silnější, téměř vůbec nepadají a tak po porodu potřebují trochu ulevit tak jako všechno. Stejně tak jak to samo přijde, tak to i samo odejde. Tím nevyvracím, že používat dobré prostředky na posílení vlasů, je k ničemu. Tak vlasům zdar 😀

terry2
20. kvě 2008

No,k tomu padání vlasu-taky jsem byla v klubu plešatících-nesouhlasím s tím že by to mělo samo přestat.Kamarádka je na tom stejně jako já a tý už dost prosvítá hlava-tímhle čekáním by za chvíli ani nepotřebovala hřeben.Byly jsme na kožním a Dr nám předepsala Alpicort-vodičku,která se vtírá do vlasu.Muže se i při kojení-a musím říct že po 3 týdnech padání ustává a hlavně už mi rostou nové vlasy.Výrazně se mi ulevilo.

ivulinda
20. kvě 2008

Mě tak hrozně padají vlasy.v těhotenství mi nespad,ani jeden a ted mi to padá,až hrůůůza.a nevím jestli s tím zajít k dr.nebo jen do lékarny!

terry2
20. kvě 2008

Já jsem s tím byla na kožním.Taky si tam zajdi-uvidíš jak se ti uleví 🙂

ivulinda
20. kvě 2008

a co my tam řekne u kožního?

zabula
20. kvě 2008

ahojky,su rada,ze sem se docetla,ze muzu pouzivat viaderm,uz su z toho padani vlasu taky nestastna,sou uplne vsude.u male sem musela jit na kratko,a ted mam vlasy vzadu do puli zad,a nerada bych o ne prisla. ☹

terry2
23. kvě 2008

Pro ivulinda-Na kožním ti doporučí vhodné vitamíny,které mužeš užívat když kojíš a mě tam právě na recept napsala tu vodu,kterou si vtírám do vlasu.

krista
23. kvě 2008

Ahojky holky,
mě taky hrozně padaji vlasy, vlasy jsou všude! ☹ Na tričkách, podlaze, na malý 😅 a to se ještě barvim, takže tomu asi moc nepřidam 😖 Zkusím nějaký ty vitamínky jak doporučujete 🙂

ivulinda
23. kvě 2008

jj já mám ty vlasy taky všude...HRUZA 😒

lenkabu
23. kvě 2008

Mně začaly padat až teď...skoro 3 měsíce po porodu...nechápu ☹

kackadu
23. kvě 2008

mš padali hned po porodu, fakt brutálně moc a přešlo to tak když bylo makýmu asi 5 měsíců. ted nepadají, ale furt jsou nic moc 😒

lu777
23. kvě 2008

tak se přidám: vlasy totálně všude 🤐 a ještě se víc mastí, takže musím častěji mýt, i když mám šampon na mastné vlasy a tak toho padá ještě víc 😖

jinak já brala vitamíny, Biosil a Panthenol.. výsledek? vlasy prakticky stejné, ale co jsem pak objevila na nohách, to nikomu nepřeju.. depilovala jsem na etapy asi týden, všecko zarostlé, no je to měsíc a ještě mám nohy samý flek.. snad to se to zas upraví 😨 😠 😒 😒
takže beru zas jen běžný vitamíny, mám strach si vzít něco na ty vlasy.. 😒

beranek
23. kvě 2008

Ahoj, vlasy mi začaly ve velkém množství padat asi 3 měsíce po porodu a současně se mi změnila kvalita vlasů, padaly asi 3 měsíce, pak to nějak ustalo. Kvalita vlasů je pořád nic moc, bohužel, nebyla žádná ani předtím, ale teď mi dorůstají ty vypadlé vlasy, no sranda 😒 Jinak nejlepší kvalitu vlasů v celém životě jsem měla v těhotenství 😉

beranek
23. kvě 2008

A taky jsem užívala vitamíny a používala různé šampony, ale nevím, akorát jsem měla lepší pocit z toho, že něco dělám...všude píšou, že vlasy v těhotenství nepadají skoro vůbec, proto tak dobrá kvalita, a po porodu jen vypadne to, co by normálně vypadlo běherm 9 měsíců, ale kdo to má vydržet 😅