Co by pomohlo na padání vlasů po porodu?

nikitka26
13. led 2008

Ahoj, jsem skoro 4 měsíce po porodu, prcka plně kojím a asi před 3 týdny mi začaly vypadávat vlasy, poslední týden se to pěkně zhoršilo. Mám jemné vlasy a nikdy jsem neměla super hřívu, takže už je to pěkně znát a mě to dost trápí. Užívám vitamíny, co mi zbyly ještě z těhu, vtírám si do vlasů Arvit ampulky od Dixy, teď jsem si koupila Capillan- vlasový aktivátor a methionin kapsle.
Písněte, jestli jste nebo byly na tom podobně a co Vám pomohlo. Díky 🙂

cikyta
16. lis 2009

Ahojte.Tak neviem,kto mi to tu poradil,ale dakujeeeem za radu Panthenolu 😵 Super vec!

pehaka
16. lis 2009

Já Pantehenol používám a po 14 dnech už je to sakra rozdíl....tak snad o svojí hřívu nepřijdu... 😀

meleri
16. lis 2009

nedávno mi ten panthenol poradila i mamka a jak vidím tak to má úspěch, super, asi zakoupím!🙂

aponchie
16. lis 2009

a jakej panthenol berete?ty tabletky nebo tonikum?ja mam ty tablety a nemuzu je brat pac kojim a mala po nich strasne tlaci a mrci jak sem to vysadila i zelezo co sem brala je klid takze smula nejhorsi je to po umyti to jsem zoufala jak to samo pada

lotris
18. lis 2009

Mne zacali padat vlasy asi po dvoch mesiacoch. Nocna mora vlasy vsade uz sa mi o tom aj snivalo. Potom som zacala pouzivat placentove tinktury na vlasy od kadernicky a pomohlo to. Padali menej a menej mala som ich asi len na mesiac a potom to uz slo. Mozno sa mi upravli hormony ale aj ta vodicka urcite pomohla.

sisulka7
19. lis 2009

babulky nemam cas vas citat, co sa moze pocas kojenia? lebo u mna je to tiez katastrofa.

senja
19. lis 2009

Zenske, mne take padaji asi mesic a je to take priserne, uz pomalu zacinam premyslet o paruce, protoze pokud to bude pokracovat stejnym tempem, tak o svoje puvodne krasne huste dlouhe vlasy do roka prijdu 😔 Ale nic chemickeho na to patlat nechci, zdravi prcka je pro mne prednejsi ☹

meleri
19. lis 2009

holky prý je to nedostatek vitamínu B. dneska mi doktorka řekla, takže ten panthenol by na to mohl zabírat jak tu někdo psal, tak to nevzdávejte nekupujte ještě paruku... 😀 třeba zjistit v čem ten vitamín B vlastně je?
mám pocit že tam je nějaká zrada že je snad několik druhů vitamínů B?
možná kdo z vás to ví tak ať to sem napíše, ať víme co jíst zdravého... 🙂

cikyta
19. lis 2009

Aj ja kojím a panthenol je v pohode.
Teda nemal by škodiť a nám nieje zneho zle.
Ale každý je iný... ☹

martulikk
19. lis 2009

Holky u mě je to pořád děs ☹ mám dlouhé vlasy, takže tím větší "maso" to je...Před necelými 2 týdny brali mojí malé krev a doktorka mi doporučila, že bych měla zvýšit příjem železa, protože malá to má dost na hraně. A jak jsem hledala v čem všem by mohlo být, dostala jsem se i ke článkům, kde píší, že nedostatek železa se může projevovat i zvýšenou mírou padání vlasů... Tajně doufám, že to u mě bude tím. Začala jsem teď brát Aktiferrin compositum (obsahuje železo, kys.listovou a myslím, že B12). Beru to hlavně kvůli malé (plně kojím), ale doufám, že z toho budu mít taky něco (snyd mi nějaké vlasy ještě díky tomu zůstanou 😅 ).

meleri
19. lis 2009

Martulikk,
čau! 😀

já měla dost problémy s anémií už v pubertě, taky sem brala Aktiferrin, a je to super, úplně mi po něm zhoustly vlasy! (tenkrát) určitě ti to pomůže, jsou to fakt dobré pilulky.

lamarika
19. lis 2009

Holky hlavu vzhůru. Asi po 3 měsících se mi padání vlasů vrátilo do normálu 😉 Jinak já brala taky panthenol a trochu pomohl, ale žádnej zázrak. . . 😔

martulikk
19. lis 2009

meleri: ahoooj 🙂 snad mi manža poradil dobré "vitamínky", beru to teprve 2 dny, tak zatím nemůžu posoudit... ale dám sem vědět za nějaké 2-3 týdny, to už by snad nějaká změna mohla být vidět

lamarika: začalo mi to hned po porodu a neustále se to stupňuje... malé budou v úterý už 4 měsíce 😅

marcelapetrikova
19. lis 2009

holky mě padali vlasy do 4 měsíce malé ted už je to ok nechala jsemsi je o 5 cm ostříhat a je to lepší

lamarika
19. lis 2009

martulik: mně to začlo až shruba když měl malej dva měsíce, ale byla to totální katastrofa. Ráno mi zůstávaly prameny v rukách. Bylo mi z toho do breku a už jsem se viděla ostříhanou na ježka. Teď už je to v normě, teda alespoň bych já řekla. Sice jich mám teď o dost míň než dřív (né že bych někdy měla hustou kštici), ale oni zase dorostou 😉 Přestala jsem je úplně barvit a to jim myslím taky pomohlo a já po dlouhý době opět zjistila co že to mám vlastně za svou barvu vlasů 😀 😀 😀

ojo
20. lis 2009

holky, a jak ten panthenol užíváte?? to je nějaká maska, balzám nebo co??? 😕 a kde se dá koupit?? 🙂

kvokinek
22. lis 2009

Ahoj holky, mně taky šíleně padaly vlasy, malej má půl roku a už to ustává. Taky už měsíc beru kyselinu listovou, mj. i gravital. Ta kyselina listová patří mezi vitamíny sk. B a při nedostatku mj. padají vlasy (je to i v příbalovém letáku). Jelikož mi z těhotenství ještě pár krabiček zbylo, tak si denně jednu pilulku vezmu. V těhotenství se většinou kyselina listová bere, proto tolik vlasy nepadají. Myslím, že to padání díky tomu ustalo.

senja
8. únor 2010

Ahoj holky, pred 2 mesici jsem tu plakala, ze mi padaji vlasy. Padaly mi 3 mesice (od mesicu az do 6 mesicu po porodu) opravdu ve velkem, myslela jsem si, ze za chvili prijdu o vsechny vlasy, nervovala jsem se a dokonce tekly mi slzy nad kazdym cesanim a umyvanim vlasu. A uz se to nastesti zastavilo. Sice vlasu mi zustala pouha polovina z toho, co jsem mela, mozna i mene, ale z kazde pesinky, hlavne u cela, mi trci doslova kartac novych kratkych vlasu - vypadalo to tak desne, ze jsme si musela ufiknout ofinu.
Mne doktorka rekla, ze je to prirozene a ze organismus se obnovuje, takze nema cenu se necim cpat ani patlat, staci jen obyc tehotenske/ kojici vitaminy.
Takze timto vzkazuji ostatnim maminkam: Jde o prirozeny jev, asi od 3 mesicu po porodu. Hriva proridne az o polovinu, ale ZASTAVI SE to, samo od sebe. Necpete do materskeho mleka skodliviny z tech balzamu a masek, chce to opravdu jen vydrzet , brat multivitaminy a radeji nekoukat na to, jak velke chomace vam padaji. Neverila jsem holkam tady, ale mely pravdu 😉

lenka1smejka
8. únor 2010

Mne sa to zastavilo same od seba v 8mesiaci ty hormony sa potrebuju ukludnit,nebojte sa

fender
8. únor 2010

nečetla jsem všechny příspěvky, nicméně vlasy mi padají taky 😝
v těhotenství se vlasy neobnovují, nerostou nové, takže po porodu musí jakoby vypadat a narůst komplet nová hlava, což je teda pěkně na nervy... mně to začalo hned v den porodu, to jsem myslela že mě šlak trefí. řekla bych, že teď je to o něco lepší, ale už se těším, až to skončí. měla jsem vlasy do půl zad, teď je mám sotva k ramenům, manžel brblá kudy chodí, no ale co bychom pro ty prťata neudělaly, že jo 😅

spalka
8. únor 2010

aj ja sa pridavam 🙂 zacali mi padat brutal asi ked mala mala 5 mesiacov prestalo to asi po dvoch a zacali mi dokonca rast nove vlasy, presne ako senja, pri cele mam nove rozne odstavajuce vlasy 😀 a nebrala som na to vobec nic

beruska24.9.
9. únor 2010

Také mi příšerně ☹ padají vlasy, už asi měsíc. Pořád je vybírám z postýlky, kafe si nemůžu vypít aniž bych tam neměla vlas atd. Dřív jsem nosila vlasy úplně na krátko, kvůli porodu nechala trochu odrůst, no a teď je zase shodila 😀 Přítel je také spokojený a já si konečně můžu v klidu vypít kafe. Ty krátké v tom kafi asi nejsou vidět 😀 😀 😀

fender
9. únor 2010

beru 😅 😀 😀
u nás se zase nikdy nevysávalo tak často jako teď 😀 dvakrát týdně komplet celý byt 😝

babulka123
9. únor 2010

pridavam sa .. ja som brala preventivne zinok ale aj tak to bolo zbytocne.. same tro prestalo asi po 2 mesiacoch a teraz sa mi na cele rasia nove.. vyzeram ako Ninka.. heheheh rastu nam narovnako.. heheheh

misulda
9. únor 2010

Ja som 7 mesiacov po porode a tiez sa mi zda, ze sa to zlepsuje. Vo vani po umyvani vlasov je ich uz menej a takisto mi rastie nova kratka ofina 😀 neuzivala som nic

beruska24.9.
9. únor 2010

fender - když jsem byla těho, vysávala a zametala jsem obden, teď tolik nestíhám - máme fenku kavalíra, všude chlupy. Nejhorší, že mě v dětské postýlce rozčilují víc moje vlasy než psí chlupy 😖 Asi že vlasy jsou moje 😀

luthien.k
9. únor 2010

A já si pořád říkala, co to je, ty krátký vlásky nad čelem, se kterýma se nedá nic udělat, jestli se mi kromě padání ještě taky trhají a lámou 😀 😀 😀 No a teď už je mi to jasné, že to rostou nové 😅
Jinak mi pořád osm měsíců po porodu padají, ale řekla bych, že už míň, už je u nás taky víc psích chlupů (čínský chocholatý - labuťenka), už aby bylo jaro a pes šel nakrátko 😎

kafulienka
9. únor 2010

ahojte,

na tu moju plesinu by som sa ako tak vy....la 😀

ale co mna poriadne stve, je, ze malinka sa mi z tych mojich vlasov uz par krat brutalne dusila a grcala...(v noci hlavne, po tme ich totiz nevidim 😀 😀 😀)

zvazujem uz asi mesiac 2cm strih,
len ci nebudem lutovat...ze hej ☹

senja
9. únor 2010

kafulienka Tak toho budes litovat urcite ☹ Sice to beru ze sveho pohledu, protoze jsme nikdy nemela vlasy kratsi nez po lopatky,a to ani jako malinka. Take jsem v te zoufalosti zvazovala kratke vlasy, ale nastesti jsem si vzdy rekla, ze mam hnusny tvar hlavy, takze kdyby se ten tvar odhalil, ... 😀
Maly to take mival v puse, hlavne v noci v podprsence, kolikrat jsem maleho v noci odtrhla od prsu a mela jsme vlas omotany kolem bradavky 😝 Takze mohu poradit leda pred spanim si vlasy stahnout do culiku a prohledavat polstar a prosteradlo, aby tam vlasy nebyly. A take pred kazdym nocnim kojenim narychlo projet rukou prs na pritomnost vlasu.

rainee
9. únor 2010

tiez mi neskutocne zacali padat vlasy 2 mes. po porode, zatial uzivam vitaminy a snazim sa menej cesat 😀 dufam ze to casom prejde 😕