Co mohu a nemohu jíst při kojení?

misala
10. srp 2011

Dobry den, chtela bych se zeptat co muzu a nemuzu pri kojeni , nebo nejaka stranka kde bych to nasla dekuji.

biibaa
12. srp 2011

@luciebx Přesně! Česnek prý mění chuť mlíka.

cervenec
12. srp 2011

v mém případě NIC 😝 malá řvala po všem,takže jsem tenkrát žila ze vzduchu 😀 nedávno se mě jedna kojící mamina ptala co jsem jedla a já jsem si vlastně nemohla vzpomenout na nic jinýho než vývar 😀

biibaa
12. srp 2011

@mihaulka Tak dej pak vědět. Držim palce. Já jsem poslední asi 3tý vstávala k malýmu tak po 2hod., byl to docela záhul, ale poslední dvě noci chrní hezky . 😵

jennyparadise
12. srp 2011

Ta omezení co se nesmí jíst, beru dost s rezervou. Samozřejmě se neláduju zrovna luštěninama, i když je mám ráda, nebo čerstvým kynutým pečivem, ale jinak se snažím jíst od všeho trochu. Takže třeba i syrovou zeleninu a ovoce, které mám ze zahrádky. Zase si říkám, že by to příroda nevymyslela tak blbě, aby kojící matky nemohly skoro nic jíst a pak ani neměly výživné mlíčko. Už i v porodnici jsem jedla třeba domácí jahody - to samé teď ostružiny, borůvky, ale vezmu si vždy jen pár na chuť a otestování a když je to dobré, tak je klidně baštím dál. Stejně tak se nehroutím třeba z česneku a cibule, protože je mám ráda a malému to taky nevadí. Občas trošku víc prdí 😀 , ale bez trápení. Bříško ho trápilo v druhém měsíci, ale bylo to spíš tím, jak u kojení hltá. Na blbé otázky cos zase jedla, jsem dávala blbou odpověď, že fazolový guláš. 😀 Miminku rozhodně neprospěje vystresovaná matka na starém chlebu a vodě. Určitě to chce otestovat, protože každé miminko je jiné a jinak citlivé, vyhýbala bych se zpočátku luštěninám a hodně alergenním věcem (ty třeba zavádět po troškách) a dál uvidíš. Pokud budou problémy, tak se na jídelníček víc zaměřit, rizikové potraviny vysadit a čekat, jestli se to zlepší. Miminko je prý zvyklé z bříška na stravu maminky, kterou jedla v těhotenství, takže třeba bude stačit jen mírně poupravit a bude to dobré. 😉

mihaulka
12. srp 2011

@biibaa ZÁVIST 😀 To já už ani nevím, co je to spánek a koza tu řádí jak šílená, takže nemyslím, že by ji chyběl 😠 Jasně, dám vědět 😉 jestli něco poradí...

mihaulka
17. srp 2011

@biibaa takže rada od dr. zněla - kojit, kojit, kojit.. 😀 Kdysi se prej kojilo do roka a nebyl problém, malá si vezme až bude chtít anebo až bude tělu něco chybět.. zatím krásně prospívá, tak nevidí důvod, proč to hrotit 🙂 nabízet a jednou si vezme :P tak mi spadl kámen ze srdce 😀

biibaa
18. srp 2011

@mihaulka To zní dost rozumně. A co ti řekla na to, že se budí tak často na kojení v noci ?

mihaulka
18. srp 2011

@biibaa Říkala, že má možná žízěň, anebo je prostě zvyklá si tak pocucat 😀 Takže prý nezbývá nic, než čekat a samo se to upraví.. 🙄 😀

biibaa
18. srp 2011

@mihaulka Hm, tak to ti přeju ať nečekáš moc dlouho, než se to upraví 🙂

mihaulka
22. srp 2011

@biibaa Tak jsme začali něco papkat 🙂 Už tři dny mi sní na oběd pár lžiček, skleničkových 😀 Nakoupila jsem nějaké v akci, tak to na ní zkouším a už 5 dní mi sní večerní kaši 😎 Že by pokrok konečně? Sice to ještě stojí za prd, že musím dokojit, ale aspoň u ní vidím nějakou snahu 😅

biibaa
23. srp 2011

@mihaulka No vidíš!!! Asi potřebuje víc času aby si na ty nový chutě zvykla. Uvidíš, že to bude lepší a lepší 😉