Co na bolest zápěstí kvůli nošení dítěte?

terezapetrova
28. čer 2014

Dobry vecer, mate někdo zkušenost s bolesti zapesti kvůli noseni miminek , deti? Me to trapi narazove uz dlouho ale dnes to byl i přes to, ze jsem to mela cely den zafacovane elast. obinadlem mazec ☹ Nemate někdo radu jak se toho zbavit? Syna holt nekdy do "teplych" vzit musim i chci 🙂 ale k tomu mu musim cvicit s chodidly a to mi ty zapesti dost namaha ☹ nemate někdo radu? 🙂

diamanta
28. čer 2014

Já jednu mám. Pořiďte si nosítko, a nebudou Vás bolet ruce. Já malou na rukách nevynesu pomalu ani do prvního patra, ale v nosítku s ní můžu chodit i hodinu a necítím to. Samozřejmě myslím ergonomické nosítko čelem k matce s nožkama do žabičky. Nevím jak se cvičí s chodidly, ale když nesu v Ergo baby, tak kolikrát malou chytím za nožičky a tak by se asi dalo i cvičit s těmi chodidly... Zapomeňte na klokanky. Je tu spousta šátků (pevných), manduca, ergo baby, mei tai, kibi, boba, tula, patapum, didy tai, hop tye, bb-tai, amazonas smart carrier, bondolino a tak dál a tak dál....

barton
28. čer 2014

Octanovou mast s stahnout .... Hlavne na noc a kdyz to jde i pres den...
Mívám to same... A je to "nemoc maminek" protoze děláme porad to sameee 😉
Pomáhá to, ale výdrž to tak tyden urcite ... Mazat a mit zavazanee.. Ja s tim byla u dr, pac uz to nešlo vydržet a pomohlo a vzdy pomůže kdyz to prijde 🙂
Tak at pomůže i Tobe 🙂

bronelli
28. čer 2014

Take mam zkušenost s obrovskou bolesti v zapesti, vygradovalo to do nesnesitelnych křečí a ve finále jsem ruce nemohla vůbec používat.. Zdanlivě triviální rada od kamarádky fyzioterapeutky mi moc pomohla - proste se snažit nosit miminko spíš na predlokti, resp. "posadit"/položit si mimi spíš podel predlokti, než aby nejvetsí zatez vahy miminka lokálně zatežovala v tahu ruce/dlane.. Je to o zvyku, bolest me donutila uchop zmenit a ted to uz delam automaticky.. aspon mne to hodne pomohlo ... 🙂 Proste si predstavte, ze ruce od zapesti neexistuji.. Ja uz mam dlouhodobe klid a to dnes mala váží jednou tolik co tenkrát 🙂

terezas4
28. čer 2014

Bandážovat a mazat konskou mastí, pokud to nepřestane možná bych zkusila revmatologa. A pořídit šátek či ERGO! nosítko, nejen že ti to pomůže od zátěže rukou, ale prcek bude spokojený 😉 . Mrkni sem https://www.modrykonik.cz/group/1994/.

domorodka
28. čer 2014

3 leté dítě není mimčo... to je už těžkej klacan !! A nosítko nebo šátek teda asi už těžko na tak velké dítě... což ?

Nu, na namožené a natažené svaly a šlachy je výborný horký zábal s karité. 100% karité třeba od Sallos.
Njedřív plenu namočit do vařicí vody, abys ses alee neopařila... napařit bolavé místo, namazat karité a znovu namáčet plenu do horké vody a tou několik minut masírovat postižené místo 🙂

To mi udělal muž, když jsem fakt hodně brutálně nabourala chodidlem do prahu... myslela jsem, že mám zllomené kůstky v nártu nebo nějaký prst... nemohla jsem vůbec došlápnout, bylo to krutý... fakt moc...
A muž mi to takhle udělal a druhé den jsem se normálka postavila... bolelo to už jen trochu... pár dní jsem našlapovala opatrněji, ale od té doby to všem doporučuji...
Fakt balzám 😵

Jinak když by to bolelo méně, stačí každý den mazat karitéčkkem bez horké masáže... 😉
a nebo od Grešíka kKstivalová mast je taky bájo na klouby i svaly 😵 a nebo ještě Jírovcová mast od něj 😉

ať přestane bolet 🙂

hartlova
8. zář 2016

Já jsem šatek poridila.nosim daleko méně ale bolest neodezniva.hrozne to bolí.mam z lekarny traumaplan a stridat s kremem od alpy a vubec se to nelepsi ☹ zkusim mozna jak tu pisete karité?