Co na kašel a hlasivky? Něco, co můžu při kojení

verdos
4. dub 2014

Zdravím, možná tady někde takový problém už je, ale narychlo jsem to nenašla a na dlouhé hledání nemám moc čas.
Předevčírem na mě něco vlezlo. V noci mi byla zima, nemohla jsem usnout, škrábalo mě v krku, ráno jsem pak byla úplně mimoň - nemohla jsem delší dobu stát, nemohla jsem prakticky zvednout děti (mladšího jen na přebalení, jinak měli oba smůlu). Měla jsem šíleně nízký tlak, nemohla jsem nic pozřít, no hrůza. Hlavně mít na krku dvě malé (a stále dost závislé děti - 2 roky a 4m) Od té doby je to lepší, ale přes všechny různé symptomy, které se u mě od té doby vystřídaly do skončilo včera večer u kašle a od té doby stále pokašlávám a je to dost nepříjemné. V noci se mi kvůli tomu špatně spalo, den jsem také prokašlala a jak jsem musela přes den pořád i zklidňovat staršího, který co minutu něco chce a nedá mi pokoj (on totiž ani přes den nespí, což je ještě větší luxus), o tom jak malý řve, protože se naučil přetáčet na břicho, ale zpět ne... škoda mluvit. No ale prostě mi večer začaly odcházet i hlasivky. Manžel když přišel z práce a já chraptěla jak o závod, bylo mu to úplně jedno. Milion zbytečnýh otázek (To měl ten saharský písek přijít už teď? Ten hrnec se v té myčce pořádně neumyl? atd., však to znáte), prostě za chvilku asi budu úplně němá, sotva ze sebe vydám hlásku. Hádám, že se to přes noc, jak budu trošku v klidu, spraví, ale pokudu budu pořád kašlat, tak nevím...
Je něco, co můžu udělat, aby to rychle ustoupilo? Odpočívat nemůžu, to si bohužel jako nemůžu dovolit a jak malý furt řve, manžel to nedává a buď mu nadává nebo odchází. Takže to nepřipadá do úvahy. Do lékárny pro nic si neskočím, nejbližší lékárna je od nás cca 20 minut jízdy - ovšem v případě použití auta, a to ještě teda nevím, jestli je otevřená v sobotu a manžel tam určitě nepojede). Můžu zkusit něco vypít, mám doma slušnou zásobu čajů, ale zatím se nalívám jenom těmi, u kterých vím, že to je bezpečné (tzn. pro kojící a ovocné). Co je na hlasivky a může se to při kojení? Jde udělat nějaký zábal? Nebo něco inhalovat? Já fakt nevím. Bývám nemocná strašně zřídka, naposledy jsem měla nějakou virózu před asi 4 roky. Tak mě nekamenujte, že se tak blbě ptám. Prostě s tím nemám zkušenost a nebýt mé vyčerpanosti a mimča, tak to neřeším. Díky.

xpila
4. dub 2014

Klasický zábal na krk (já dávám plínku namočenou v ledové vodě a přes to šálu), kloktat slanou vodou, inhalace slané vody, případně eukalyptu, kloktat Vincentku, zázvorový čaj, jitrocelový sirup. Záleží na tom, o máte doma...

verdos
autor
5. dub 2014

@xpila, vincentku doma nemáme, eukalyptus bych možná našla, nevím... a ten zázvor nemá na kojení vůbec žádný vliv, jo? (To by bylo super, protože zázvorový čaj bych tu určitě někde našla 🙂). Díky!

lolap
5. dub 2014

Nakrájet na kostičky cibuli, přidat 2 lžíce medu (nebo cukru) a nechat stát, vzniklou šťávu pojídat🙂
Na hlasivky a chrapot je super slézový čaj
Zázvorový čaj se při kojení může.

verdos
autor
5. dub 2014

Ok, tak díky moc za rady a informace, snad něco zabere!

hadriena
15. dub 2014

Priessnitzův obklad a lipový čaj, jitrocel. Zázvor není vhodný dlouhodobě, protože zřeďuje krev.

radimek123
31. črc 2017

Maminky prosim co na kasel je spis suchy ale citim jak me to tlaci na pruduskach... Stopkasel nezabira :( dekuju moc za rady