Co pomáhá při prořezávání zubu moudrosti?

ada80
10. pro 2008

Holky prosím vás nevíte co pomáhá při prořezávání zubu moudrosti?Díky

denousek
26. dub 2011

jabber
26. dub 2011

denousek - a bolí tě to? Jdi radši k dr, osmičky jsou prevíti, nejlepší je je nechat všechny vyndat 😉

denousek
29. dub 2011

@jabber uz se mi to nejak vztřebava asijen nafoukaný .-) nemam to pod zubem ale vedle zubu...

marjama
29. dub 2011

denousek - mně vždycky pomohl na všelijaká bolení v puse čaj ze šalvěje. Stačí ráno a večer propláchnout pusu a většinou (teda pokud to není nic šílenýho) se mi to samo zahojilo.

jennyska
3. únor 2014

Ahoj @marjama @denousek @jabber @ada80 a ostatní snažilky, těhulky, maminky 🙂

Mohly byste se podělit o své zkušenosti se Zubami moudrosti do naší Wiki knihovničky Modrého Koníka, kterou si tady s maminkami společně tvoříme? 🙂

Tím, že svou zkušenost vložíte do https://www.modrykonik.cz/zub-moudrosti/ pomůžete ostatním maminkám, kterým právě rostou a nebo řeší jejich vytržení a na MK hledají Vaše cenné rady, tipy, zkušenosti.
Jak proběhl zákrok? Jaké byly příznaky? Co tlumilo následnou bolest? atd.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

debiiiiiii
28. led 2015

mam stejny problem zacala mi rust osmicka dole a zani je boule jak blazen chtej mi jen vytrhnout tuhle vsechny ostatni jspu bez problemu ale uz si rady nevim co muzu udelat jelikoz pusu nemuzu dat k sobe natoz polknout nebo se najist! a pry je este moc brzy na vytrzeni a prorezana uz je..... jen zbytek zadni casti trosku lezi v dasni prosim poradte nekdo neco :(

danuselokovicova
16. dub 2015

já to mám taky ale nic s tím nemám.

miranda77
17. dub 2015

Tak mně se teď zanitila dáseň nad osmičkou, do teď to bylo v pohodě. Našla jsem články, ze se to může šířit, takže raději nečekat a je-li nutné, pryč s nimi 😱.

miranda77
17. dub 2015

Rada, k doktorovi, možná dá atb a jemněcistit a vyplachovat ..

olinkapolka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
suzina08
22. zář 2015

Taky radím, že pokud moudráky zlobí, tak s nimi ven 🙂 Měla jsem čtyři, všechny až na jeden rostly křivě (směrem do zubů nebo do tváří) a až když mi je vyndaly, tak odezněly bolesti pantů, přestaly se mi tolik dělat afty a taky mě přestala tak často bolet hlava. Každopádně, než jsem měla vyndané, tak bolestivost dásní jsem řešila Mundisalem. Je to takový gel, který používám na afty dál, ale stačí ho namazat na dáseň , kterou znecitliví a i se to všechno rychleji hojí. 😉 Ale jak jsem psala na začátku, moudráky ven, dokud to jde 🙂

moulinkaa
22. zář 2015

@suzina08 Souhlasím, taky jsem je postupně nechala vytrhnout, byly s nima jen samé potíže. Ten Mundisal je na předpis nebo je volně k dostání v lékárně?

suzina08
23. zář 2015

@moulinka Mundisal seženeš normálně v lékárně, stojí kolem 120 korun. Připrav se ale na to, že jakmile ho na místo natřeš (dělám to vatovým smotkem kvůli hygieně), tak to bude trochu pálit. Pak ale přijde úúúúúleva 🙂

adji
23. zář 2015

Mě Mundisal nepomáhal, používala jsem Calgel, jako miminka na prořezávání zoubků. Znecitliví ti to, okamžitá úleva. A i dobře chutná 😀

suzina08
24. zář 2015

@adji A kolik ten Calgel stojí? Mně ten Mundisal kdysi doporučili v lékárně na afty a vyhovoval mi, tak jsem ho používala. Ale je pravda, že trochu pálí, tak bych možná zkusila i něco jiného 🙂

sarkanova3333
24. zář 2015
Uživatel sarkanova3333 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od sarkanova3333.

mně na to pomohlo aloe vera 🙂 koupila jsem si v lekarne takovy maly sprej s aloe vera a to mi po vycisteni hned pomohlo ulevit od bolesti a i otok opadl. Ted jsem si objednala z internetove lekarny sleky velkou lahev aloe vera a uz budu jen ten sprejik doplnovat-jen ta samotna butelka mala stoji mylim 80 korun. 🙂

sromulenka
21. říj 2015

Nechat proříznout a vytrhnout. Dokud to nepodstoupíte, tak budou potíže stále. Já byla vytrhnout všechny 4 v jeden týden, dva z nich ještě nevykoukly. A měla jsem už klid.

kachyy
13. dub 2016

Ahojky mám dotaz bolí řezání té dásně ? u těch moudráků?
Já že mám u pravé osmičky jak se mi dere nahoru tak mám oteklou tvář z vnitřní strany a trošičku i tu dáseň kde se mi zub prořezává a mám strašný strach jít k zubaři protože to není tak dlouho kdy jsem tam byla ze zánětem v dásni a škrabala mi to 🙂

annama
29. srp 2016

Roste ní moudrák, bolí dáseň, mandle, ucho. Dnes jsem byla u zubaře připravena, že mi pomůže a on mi doporučil jenom gel, že trhat nebude, že je moc malej. Zblázním se z té bolesti

anys11
11. lis 2018

Ahoj holky, chci se zeptat. Před pár týdny jsem byla u zubaře s tím, že už několik měsíců se mi prořezává 8icka a prostě ne a ne se prořezat. Zubařka dáseň narizla, vyčistila, protože to strašně bolelo (měla jsem to zanícene od jídla) a poslala mě na RTG, zuby, musím zaklepat, rostou tak ,jak mají, ale objednala mě právě na úterý, 13., Že mi tu dáseň nařízne nebo odřízne ten kus, co tam vadí. Byl jste na tom někdo? Už ted mám bolestí břicha, jak se bojím. Jak to probíhá a jak dlouho to trvá? Bude mi to dělat na obou 8mickach dole. Díky předem za odpovdedi 😭

kittyy17
11. lis 2018

Já jsem sadomasochisticky zvykala tuhá jídla jako o život.... Rady v podstatě stejne jako při prořezávání zubů u dětí. Ibalgin, masírovat, vydržet...

anys11
11. lis 2018

@kittyy17 mně nejde o nějaké prášky nebo čím to mazat. Potřebovala bych právě vědět, jak vypadá ten zákrok, co přesně bude dělat, jestli to měl někdo stejně.

kittyy17
11. lis 2018

@anys11 aha, já si nevšimla, že diskuze je stará a nový je jen tvůj dotaz... Obecně, každý to má jinak, a každý zubař nemusí být dobrý a zákrok nemusí být nutný... Pokud věříš svému zubaři, tak věř tomu že pro tebe je to nejlepší řešení.
Moji mamince všechny osmičky vytrhli, má malou čelist a osmičky ji rostly do kloubu. V plné narkóze ji je vysekali, čtrnáct dní huba oteklá... Nařezávání dásně asi nebude tak hrozný 😉
Mysli na to, že pak už to bude dobrý...

moudry
6. pro 2020

Ahoj nedávno jsem zjistil že mne začal růst moudak, myslel jsem si že mne bolí jiný zub ale bohužel je to moudrak pořadí mi někdo co mám dělat stou bolesti? Děkuji

miranda77
6. pro 2020

@moudry lékař... 🤭