Co působí proti únavě?

denisa_svatba
21. bře 2013

Co působí proti únavě, tedy kromě Red Bullu a kafe? 😀 Máte např. zkušenost s nějakými vitamíny?

mamkamarketa
21. bře 2013

@denisa_svatba ahoj 🙂
Zkus detox, Q10 nebo nejake bylinky 🙂

mamkamarketa
21. bře 2013

@denisa_svatba ja mela parkrat tohle http://www.dedekkorenar.cz/zbozi-a-produkty/-ga...
Jak nad tim premyslim, koupim nejspis zase 😀

denisa_svatba
autor
21. bře 2013

@mamkamarketa A fakt to fungovalo? To je nějaký sirup? Já bych asi radši něco rozpustného ve vodě a nebo tabletku. Nějak sirupy nemusím... Na to Q10 se zeptám v lékárně, to by mohl být dobrý nápad 🙂 Nějak poslední dobou padám "na ústa"... ☹

libulubo
21. bře 2013

třeba takové ty tir energit.... koupíte třeba v kauflandu 🙂 jsou ot takové cucavé bonbony 🙂

mamkamarketa
21. bře 2013

@denisa_svatba redi se to s vodou, bylinny extrakt.
Ja od dedka korenare vyzkousela dost vyrobku, i moji znami a rodina. A fakt ty jeho vyrobky pomahaji. Ja beru od nej vic veci dlouhodobe a opravdu super. Uvrtala jsem do toho i meho muze, nejdriv vubec nechtel. Pil to pomalu pod pohruzkou nasili a ted si i to sam rika 😀

Pokud chces tabletky, kup si i nejaky detox na jatra, to dela hodne. Myslim,ze dm prodava tabletky ostropestrelce. Jarni kura na jatra ideal 😉 i Q10 majii v dm

denisa_svatba
autor
21. bře 2013

@mamkamarketa Díky za typ s tím DM a dědka kořenáře si ukládám odkaz a až budu mít chvilku, určitě kouknu co nabízí, když ho doporučuješ 🙂

luthien.k
22. bře 2013

@denisa_svatba já bych teda neřešila únavu hned nějakými, byť přírodními, doplňky stravy (těmi umělými už teprve ne), ale zamyslela bych se hlavně nad jídelníčkem a celkově životosprávou a také nad tím, zda za únavou nemůže stát nějaká choroba (chudokrevnost atd.)

denisa_svatba
autor
22. bře 2013

@luthien.k Chudokrevná jsem tak nějak odjakživa, už když jsem byla dítě a stejně tak v těhotenství mi předepisovali nějaký pilulky. To mě ani nenapadlo, že by to mohlo být tím... Takže možná nějaké železo?

luthien.k
22. bře 2013

@denisa_svatba únava může být určitě z toho, obzlášť pokud se to neřeší. Po železu bych jako první ale určitě nesahala. Chudokrevnost má většinou nějakou příčinu a velmi často je to špatné vstřebávání železa, je tam víc parametrů z krve, které je dobré znát, nejen kolik je červených krvinek, ale také to, jak tělo s železem hospodaří. Vstřebávání železa ovlivňuje mimo jiné to, zda je v pořádku střevní flóra a tu má bohužel v dnešní době v pořádku málokdo (může za to řada faktorů - převaha sacharidů v jídelníčku, léky - antibiotika, hormonální antikoncepce a další léky na horm. bázi, chemie všude kolem nás i v jídle, porody sekcí, nekojení atd. atd.). Proto je třeba soustředit se na zdravé zažívání a tomu uzpůsobit stravu (minimum cukru, bílé mouky, mléčné výrobky jen zakysané, kvalitní celozrnné obiloviny, hodně zeleniny - vařené i syrové, přiměřeně ovoce, semínka, ořechy, kvalitní maso, vejce, zdravé tuky - panenské oleje, máslo, sádlo...), případně doplňky (probiotika a prebiotika). I problém s játry může zapříčinit chudokrevnost. Jinak správný jídelníček dokáže hodně sám o sobě, ale někdy se samozřejmě doplňkům člověk nevyhne. Braní železa může pomoct problém "odsunout", ale není to řešení příčiny.
V každém případě jestli tam chudokrevnost byla, tak bych se nechala na ni vyšetřit, pokud ta únava je nad běžnou míru, když je máma doma s dětmi a třeba se ne vždycky pořádně vyspí. A podle výsledků to řešila.

berunka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz