Co vám opravdu zabralo na pořádně rozjetý zánět prsu?

jezernikralovna
17. črc 2010

maminky, mám na vás dotaz 🙂 co vám opravdu zabralo na pořádně rozjetý zánět prsu ? nepomáhají antibiotika, ani zábaly, změny poloh při kojení ... miminko má necelé tři měsíce . všem vám děkuji za jakoukoliv radu 😀

kackaaaa
17. črc 2010

Já měla jen lehčí zánět bez antibiotik, ale mě zabral tvaroh. Přiložila jsem si ho k prsu a nechala ho tam hodinku (příjemně chladil) a to takhle několikrát denně...

luthien.k
17. črc 2010

@jezernikralovna, nechci Tě strašit, ale mojí sestře na několikrát se opakující zánět prsu pomohlo jen přestat kojit... U Tebe to je ale jiné, jestli ho máš poprvé a když nepomáhají atb. (jak dlouho je bereš?) tak jedině jiná atb., zkusit homeopatika, nepolevovat v tvarohových zábalech (nevím, jak je děláš, ale mně se osvědčilo napatlat na obě prsa kromě bradavek a dvorců vrstvu, jak to jen šlo, na to plenu či dvě, šup s tím do podprdy a tak to nechat až do dalšího kojení, pak smýt a vše znova opakovat, ve dne v noci).

romana29
17. črc 2010

já neměla asi moc rozjetý, hned druhý den jsem šla k doktorce -antibiotika, tvaroh a hlavně odsávání, to bylo nejhorší ta bolest....já totiž nekojila, ale odsávala, malý nechtěl být u prsu. Během pár dní to přešlo. Tak ti přeji, aby to taky co nejdříve přešlo a mohla si zase kojit 🙂

fender
17. črc 2010

Na úplně rozjetý podle mě pomůžou jen ATB, ale na rozjíždějící se zabere tvaroh, ledové obklady, biolampa a především kapky secatoxin.

akdar1
17. črc 2010

Mně tenkrát pomohl tvaroh a především obklady z křenových listů - jakmile horkem na prsu uschly, hned jsem je vyměnila a krásně mi vytáhly horkost i zanět 🙂

eriska
18. črc 2010

ahojky, já tím prošla teď o víkendu, ale asi to nebylo tak rozjetý, jako u tebe..jak píší holky, tvaroh..napatlala jsem ho na prso, dala čistý kapesník, pak igelit a nechala tam do dalšího kojení..kojím každé dvě hodinky a při každém kojo jsem mu z něj dávala..a co mi nejvíce zabralo byl 100% gel z aloe vera..dělá zázraky..tak přeju, ať je brzy líp a něco z rad ať zabere...

anet9
18. črc 2010

Ahoj, ja ho mela asi pred 3 tydny, coz byly malemu taky 3 mesice a vsichni se divili, ze az tak pozde, ale pomohli mi az antibiotika a porad kojit, porad jsem masirovala nebo odstrikavala, dr. mi rikala, ze by v te zlaze nemelo zustavat mleko. Zkousela jsem taky tvaroh, ale ten mi moc nepomahal.

jitulisek
18. črc 2010

ahoj, mě pomohly ATB. Za jeden den bylo po horečce a další den jsem byla OK. Ale jinak jak radí ostatní. Tvaroh (ne ve vaničce, lepší je kostka v alobalu), chladit a odsávat. 🙂

nika
18. črc 2010

mně pomohl krom tvarohu i zábal ze zelných listů, - normální zelí, poklepat paličkou na maso a udělat zábal, mamka mi to pak vylepšila listy nedrtila v mixéru a měla jsem je v doze v lednici. a taky pomáhají zábaly ze slivovice ale u mne nezabraly.

niega
28. črc 2010

A holky, kolik dní jste měly zvýšenou teplotu? Mně to začalo v neděli odpoledne, teploty 38-39 st., od včera mám teplotu jen odpoledne po nějaký námaze nebo poránu po krutý noci, a to kolem 38-38,5 st. a večer jsem zase OK. Ale už mě to neba...

berynka
29. črc 2010

Kamarádce nepomohly ani čtvery ATB a museli jí to kuchnout 😒 . Jinak zkoušela nahřívání, tvaroh, rozmasírovat, kojit na čtyřech, změnit techniku kojení pod vedením laktační poradkyně a prostě nic. Horečky ani neměla, jen pár dní před tím, než ji ztvrdly prsa, tak měla zvýšenou teplotu a to si myslela, že má virozu 😒 .

veverka16
9. led 2016

Je myšlem ten tvaroh v kostce, že? Ne ve vaničce.

2veverka
2. kvě 2017

Holky, jak kojit, když mám začínající zánět obou prsů (horečku zatím nemám, jen červené fleky. Začalo to lehce na jednom prsu, přesunulo se to k druhému a ten je bolestivější. Kojit tedy z obou prsou, nebo střídat pravý levý jako doposud?

mysaakh
10. kvě 2017

@2veverka Já dostala zánět, když byl dceři měsíc. První den mě prs začal bolet, ale nevěnovala jsem tomu velkou pozornost, pak se udělala boule jako zatvrdlina a v noci jsem už dostala horečky. Štěstí bylo, že byl přítel ještě doma a ozvala jsem se ještě ráno, že musím k doktorovi, že malou nedokážu ani zvednout z postýlky. Dostala jsem antibiotika, dva dny se jen potila a kojila, nic víc jsem nebyla schopná. Pokud můžeš, kojit kojit kojit, klidně i s horečkou, doktorka říkala, že i když se to nedoporučuje, tak pokud miminku teplejší mléko nevadí, je to nejrychlejší způsob, jak se z toho dostat...