Covid, karanténa, očkování. Co myslíte?

11. lis 2021

Ahoj! Prosim nevi nekdo, jak to je, kdyz bydlime v jedne domacnosti, tatka jeho pritelkyne a jeji 2 deti, bracha a muj pritel a nas syn. (Velky dum opravdu)🤣🤣 akorat problem je v tom, ze pritel si udelal antigenni testy a vsechny mu vysly pozitivni. Me porad vychazi negativni. Akorat priznaky jsem mela driv nez on a to skoro zadne 😄trosku me bolela hlava a mam fakt lehky kaslik. Samozrejmw jsem zavrena doma a zitra jdu na PCR. Stalo se to take nekomu? Myslite, ze uz jsem covid mela? Nebo ho teprve chytnu? Mam strach. Covid jsem mela minuly rok kdyz jsem byla tehotna. No ale k jadru veci… zitra pujde na PCR a predpokladam, ze vyjde pozitivni, takze.. pujdou tatka i s pritelkyni do karanteny kdyz jsou ockovani? Nebo budou muset na test? Ja a pritel a bratr ockovani nejsme.

krisstina93
11. lis 2021

Očkovaní do karanteny nemusí, pokud taky nemají příznaky, ale je minimálně slušnost si udělat aspoň test doma, protože můžou být bezpříznakový přenášeči a diky takovým jsme tam kde jsme. Ty a bratr na test i do karantény budete muset a i ty děti co s vámi bydlí.

autor
11. lis 2021

@krisstina93 jasne, jsou v pohode, ale test si delat samozrejme budou. Ja prave myslela, ze to budou mit povinne ten test minimalne no… a pak jsme tam kde jsme .. nekdo se na to muze z vysoka… 🙈

michaelarousova
11. lis 2021

Ockovani nemusi do karanteny kdyz nemaji priznaky ale taky zalezi kde pracuji..kdyz jsou ve velkem mnozstvi lidi tak se doporucuje do testu byt doma..test by mel probehnout 5-7den po kontaktu..aspon takle to ted je u nas ☺️

marselina
11. lis 2021

Kdo je ockovany nemusi jít ani na test ani do karantény.
Je to sice nelogické, ale je to tak.

rencinka87
11. lis 2021

Ockovani do karanteny a na test nemusi, ale pokud jste zodpovedni a je to alespon trochu mozne, zustante doma a dojdete si 7. den na PCR test, pro ockovane jsou porad dva mesicne zdarma. Neckovani jdete do karanteny a na test automaticky dostanete zadanku.
Muzes se nakazit znovu, muzes se nakazit pres ockovani, zatim celkem neprustrelna se zda byt kombinace ocko+prodelana nemoc - u nas aktualne naockovany manzel ma covid, ja naockovana a s prodelanou nemoci pred rokem jdu zitra 7. den zkusit znovu test (prvni byl negativni).

merope
11. lis 2021

Ono je to mnohem pikantnější. Očkovaní nejenom že na test nemusí, ale ani jim na něj nikdo nedá žádanku. Prostě jste očkovaní, tak máte smůlu (pokud teda nejsou příznaky, což teda třeba já kašlu od srpna pořád, tak pak nulová změna). Jako pokud jsou fakt zodpovědní, tak si můžou skočit do odběrového centra, mají na měsíc 2 PCR zdarma z jakéhokoli důvodu, tak můžou "vyplácat" nějaké po kontaktu s pozitivními. Anebo si teda udělat antigen, tam je nárok 1x za týden (resp. teda po 7 dnech). Jsem netušila, že je to až takhle šílený, ale měla jsem jako očkovaná kontakt s nakaženou, tak jsem to zjišťovala a nestíhala se divit.

kattka009
11. lis 2021

@merope Syn (10let)se nakazil ve škole je neockovany.Ve společné domácnosti všichni na očkovaný kromě dcery(3) roky.Pouze mě přišla zadanka od hygieny na PČR test😏! Jsem na Rd. Nahlásila jsem pouze kroužek, kde byl syn a co myslíte? Nikdo je nekontaktoval. Tak asi tak.

merope
11. lis 2021

@kattka009 Je potřeba sebetrasovat - a pak to řešit stejně bez hygieny. Protože ti zase mají tak týden skluz... ☹

dashyyy
12. lis 2021

@marselina pokud nemá příznaky.. pokud má, musí do izolace i očkovaný

ogudu
21. pro 2021

Čerstvá zkušenost. Syn měl pozitivni antigen a následně i PCR. Od hygieny přišla sms s odkazem na sebetrasování.
Já očkovaná bez karantény, ale nařízen lékařský dohled a 5.-7.den na test. E-žádanka a test mi přišla do hodiny po sebetrasování.