Covid podruhé. Znáte případ, kdy se to takhle podruhé vrátilo?

katanovobran
8. led 2021

Ahoj holky,opět si jdu pro radu moje maminka prodělala v říjnu Covid ztráta chuti,čichu bolest kloubu zimnice teploty ale nic závazného naštěstí dneska ráno mi vola ze šla umýt dřez savem a opět ztratila čich a přidala se postupně i chut l,říkala ze včera celkem dost vymrzla na zahradě a tak se chci zeptat,znáte nějaký případ kdy se to takhle po druhé vrátilo ? Jinak má trosku zimnici rýmu ale jinak bez teplot

verysucha
8. led 2021

No mohla to chytit znovu no

marketka_m
8. led 2021

at si zajde na testy.znama mela po druhe..

katanovobran
autor
8. led 2021

@marketka_m a nevíte zda měla horší průběh než ten první ? Mám o ni strach

pexi
8. led 2021

@katanovobran vím již o několika případech, kdy to měli podruhé a stejně jako poprvé se to různí. Pro někoho po druhé bez příznaků nebo jen lehoučké a někdo zase horší. Přeji, ať se brzy uzdraví. 🍀

martiniquest
8. led 2021

@katanovobran Samozrejme ze se to muze vratit. Ovsem predpoklad je, ze dalsi prubehy byvaji mirnejsi nez predchozi (existuji vyjimky potvrzujici pravidlo). Pro trening imunitniho systemu je to dokonce vyhodne. Vice setkani s patogenem rovna se cikenejsi a rychlejsi odpoved

leniczka23
8. led 2021

Může, ale že by takhle brzo? Nicméně průběh by měl být lehčí.

marketka_m
8. led 2021

@katanovobran spise stejny...nemusi to byt covid..

plksv
8. led 2021

Jedna moje studentka dostala Covid podruhé po měsíci a půl. Poprvé jen únava a nachlazení, podruhé horečky 40, prý to bylo děsné. Ale vždy si vzpomenu na slova známého ředitele nemocnice - Covid je zvláštní v tom, že nemá absolutně žádný vzorec. Takže co má jeden, vůbec nemusí mít druhý.

pexi
8. led 2021

@leniczka23 může a nemusí, bohužel právě teď mají podruhé covid známí už po 2 měsících a průběh lehčí rozhodně nemají... možná jsou výjimka?
Taky ne všechno, co člověk chytne, musí nutně být covid.... maminka od autorky může mít třeba i nachlazení

leniczka23
8. led 2021

@pexi proto taky píšu by měl být, ne že zaručeně je. O tomhle se toho ještě tolik neví no. Jj i rýma dokáže ztrátu čichu, ale chápu že má člověk strach.

katanovobran
autor
8. led 2021

@pexi prave muže mít třeba i nachlazení ale co ztráta toho čichu a chuti ?

b91
8. led 2021

Moje kamarádka (35let) měla poprvé nic moc průběh, ale podruhé prý masakr :(. Mudr ji teď jž 2x posílala na test na protilátky, aby věděla, jak an tom ne. Snad Tvoje maminka bude ok.

pexi
8. led 2021

@katanovobran tak já jsem mívala dřív často rýmy a několikrát i se ztrátou čichu a chuti... u covidu bývá specifické, že ztráta je i bez rýmy. U mě se to vždy pojilo s rýmou, pokud vím....

mamikry
8. led 2021

@katanovobran Nemam nastesti osobni zkusenost, ale kamaradi ze zdravotnictvi uz meli par tezsich prubehu pri druhem nakazeni. Ale neni to pravidlo. Ryma a zimnice muze byt i nachlazeni. Preji, at je maminka brzy v poradku.

emiju
8. led 2021

@katanovobran celá rodina teď máme podruhé covid. Poprvé v září. Pro manžela mnohem horší průběh, pro mě stejně hrozný, byť s malinko jinými příznaky než poprvé. Pro dceru mírnější průběh. Nedá se počítat s tím, že by byl průběh podruhé mírnější! Přesto přeji brzké uzdravení.

katanovobran
autor
8. led 2021

@emiju no Mamka to neměla ani moc hezké poprvé měla horečky a špatně se ji dychalo kašel tak doufám ze to bude mít teď naopak a spis to bude mít mírnější ale to se vše uvidí třeba to ani Covid není .. ale zarazí mě ta ztráta čichu a chuti

emiju
8. led 2021

@katanovobran No přála bych jí samozřejmě co nejmírnější průběh. Hlavně ať se šetří a maximálně odpočívá, minimalizuje stres. Samozřejmě může to být i něco jiného, ale v tomto období jsou příznaky jako ztráta chuti a čichu vysoce specifické právě pro covid. Držím palce 🙂

nase_mimi
8. led 2021

Ja ctu z nudy diskuze na vinted a tam to zrovna holky rozebiraly, bylo tam dost pripadu, ze to chytily behem mesice, dvou, tri znovu:-/

katanovobran
autor
8. led 2021

@nase_mimi no a nevíte jestli měli lepší nebo horší průběh ?

novamamina
19. led 2021

@b91 prosím, jak dopadla tvá kamarádka s testy na protilátky? Má?

novamamina
19. led 2021

@emiju prosím tě a víte kde jste se podruhé nakazili?

b91
19. led 2021

@novamamina má jich teď hodně 🙂

novamamina
19. led 2021

@b91 a neví před tím než podruhé onemocněla?

felixfelicis
19. led 2021

Vim o nekolika rodinach, kde to chytili podruhe, a prubeh bohuzel vzdycky horsi.

novamamina
19. led 2021

@felixfelicis mě by zajímalo jestli měli ti lidé protilátky a chytli to i přes ně, nebo jestli je již neměli, nebo jestli se poprvé nevytvorily - což se mi ale nezdá...

b91
19. led 2021

@novamamina to neví. Ani ve snu ji nenapadalo, že by to chytla podruhé.

b91
19. led 2021

@novamamina ono je to prý podle průběhu. Čím horší průběh, tím více protilátek a na delší dobu imunita.

novamamina
19. led 2021

@b91 ano, to je pravda. My jsme měli covid všichni v říjnu, laboratorne mám potvrzené celkem pěkné protilátky. Ale i tak mám strach to chytit znovu. Proto se snažím zjistit jak na tom s protilatkama byli lidé co to chytli znovu

felixfelicis
19. led 2021

@novamamina V jednom pripade malo protilatek, po 3 mesicich vyprchaly a pak to chytili znovu, u tech dalsich pripadu vubec nevim.

novamamina
19. led 2021

@felixfelicis děkuji 🙂. A to v tom případě kdy měli málo protilátek byl první průběh slabý? Bez teplot atd?