Crohnova choroba. Má niektorá toto ochorenie?

aurinko
25. srp 2008

Ahoj, pred mesicem mi lekari konstatovali Crohnovu chorobu. Je mi teprve 20, takze relativne brzo. Zajimalo by me, co to obnasi, ceho se vyvarovat a tak. Mate taky nektera Crohna? Dekuju moc za jakekoliv informace, sama jeste moc nevim, jak s tim zit...
Jana

chichinka
29. srp 2008

ja som sa volala Novakova za slobodna 😀 😀 😀

slavik
29. srp 2008

ja s dgm súhlasím.

kyri
29. srp 2008

chichi 😀 😀 😀 no tak to vidiš...!

dgm
30. srp 2008

Chichinko, je to od tebe mile, ze mi davas v podstate za pravdu, ale ja jsem to myslela jeste jinak, ja si trvam na tom, ze vsechny nemoci jsou vylecitelne, jenom ale se musi dodrzet urcita pravidla v zivote. Za prve, prijit na to, v cem je chyba, za druhe odstranit ji, za treti, nikdy vice ji neopakovat. To se tyka jak fyzickych duvodu, tak psychickych, kolikrat staci si udelat poradek ve vztazich a dost nemoci se zacne mirnit samo .. Kazda nemoc je vlastne upozorneni, ze neco neni v poradku, po vyreseni by se mel clovek dostat dal ve svem vyvoji. Pokud se problemu nezbavi, to znamena, pokud se jenom bude lecit leky, pravou pricinu neodhali a tak neni sance se poucit a udelat nejaky pokrok, bude dal svoje vzorce chovani predavat svym detem, tak jako je nevyleceni rodice, kteri byli leceni pouze leky, predaali vam.. A pokud jde o to, ze onemocni dite, to je podle mne ten nejsmutnejsi a nejpadnejsi argument pro rodice, ze neco nedelaji dobre, co je vic apelujiciho matku, jestli onemocni dite nebo ona sama? Kolikrat ani ta nemoc ditete nebo dokonce smrt nepomuze a lidi dal jednaji spatne .. Tolik k tomu, jak znel dotaz, ze se narodi nemocne dite, nemusi to byt jenom tim, ze matka nekourila a nepila a strvovala se "zdrave". Co je to ale zdrave? Takze napisu jednu smutnou, ale bohuzel pravdivou vec. Za vsechny nemoci si clovek muze sam, na vlastni chyby muze byt clovek upozornen i nemoci ditete, o to je to urgentnejsi, pokud nepochopi a nepouci se, bude upozorneni priste vetsi. Ale to uz jiste sami vite, kazdy ma svoji vlastni zkusenost, i ja.

xsuzzi
30. srp 2008

ježiš 🙄 🙄 🙄 🙄 za všechny nemoci si může člověk sám a každá nemoc je vyléčitelná 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 mám dost
jak si člověk může za zhoubnej nádor,epilepsii nebo třeba dilataci ledvinových pánviček,kterou má mimochodem můj syn? 🙄 🙄 🙄

helcah
30. srp 2008

Xsuzzi tak samozřejmě že za dilataci ledvinových pánviček ty jako matka nemůžeš. Co je toto za názor? 😲
Neříkám, že dgm nemá v ničem pravdu, ale ty názory na mě působí tak trochu fanaticky. Radši se vrátit zpět k tématu - k chorobě, kterou má Aurinka a ne k rozebírání toho, že si za to vlastně může sama. Taková hovadina....

xsuzzi
30. srp 2008

helca: jj přesně,vůbec se to nedá poslouchat

dgm
30. srp 2008

Ta veta, ze za to jako matka muzes, je teda tak trohu nepresna. Spravna formulace je, ze te zivot upozornuje prostrednictvim nejake nemoci, nebo neprijemne prihody na nejake tvoje nespravne chovani. Pokud te uppozornuje prostrednictvim ditete, je to o to vyznamnejsi .. Ja te neznam, tak nemuzu vedet, jake jsi mela problemy at uz zdravotni nebo psychicke v detstvi, v dospivani, potom v tehotenstvi, jestli je s partnerem vsechno v poradku, treba zarlivost z jeho nebo z tvoji strany, to se taky hodne projevuje na detech, treba nejake zdravotni problemy v tehotenstvi, upozorneni, asi to nestacilo, tak prislo dalsi upozorneni.., jestli jsi nebrala v detstvi nejake leky, treba o neco vic antibiotik, nez je zvykem a neodbouralo se to z tela, treba mas nejake nevyrizene situace s rodici, obecne s lidma, co ja vim? Neco z toho tam bude. Pokud prijdes na to, cim by to mohlo byt, tak uz mas za sebou jednu tretinu uspechu. Uz ti zbyva jenom tu chybu neopakovat. Potom nebude duvod, aby se to vratilo. Jak pisu, muze to byt treba psychickeho puvodu nebo treba spatnym stravovanim, treba spatne jite uz nekolikata generace a kdyz uz je to tak moc vyznamne, tak se to projevi na diteti. Ber to vsechno pozitivne, i z nejvetsiho zdanlive neresitelneho problemu se da vybabrat. Vim, o cem pisu. Nejtezsi je prave na tom najit tu chybu a priznat si ji. Drzim pesti.

s.arik
30. srp 2008

dgm, v principu souhlasím.
ale ono je velice těžké, se dohrabat příčin, a o hodně lehčí věřit lékařům...
sama jsem při drobných zdravotních "varováních" 🙂 přemýšlela, čím to a co s tím, ale nalézt příčinu není snadné. částečné pokroky jsem díky tomuhle zaznamenala, ale například s "nevyléčitelnou" krátkozrakostí jsem bojovala několik let nenošením brýlí (což je docela drsné, během školy, s devíti dioptriemi) a cvičením včech těch očních svalů.......no prostě nulové výsledky, kromě toho, že jsem se naučila lépe orientovat i jako poloslepá🙂 tak jsem to pak vzdala a před nástupem na VŠ pořídila zase brýle.

jaké knihy se to osvědčily? něco od L.Hay?

dgm
30. srp 2008

Uz jsem to zde nekde psala, ale asi v jine diskuzi. Takze z psychologickeho hlediska nejvic asi Duchovni zakony od Kurta Tepperxeina. Ono se to tak zdanlive divne jmenuje, ale je to vlastne knizka s pravidly, ktera, kdyz se dodrzuji, tak se zije o poznani lehceji. Z praktickeho hlediksa ted v posledni dobe Zazracna detoxikace od Roberta S. Morseho, to je vlastne hodne zhustene vsechno, co jsem na vlastni kuzi vyzkousela uz drive v praxi na vlastni kuzi , at uz se jedna o stravovani nebo o pusty. Prave ty pusty, ktere jsem drzela za ucelem se uzdravit, mi nakonec daly asi nejvic z psychickeho hlediska. Tak jako se vyplavuji stare usazeninny nevylecenych nemoci a starych leku, tak se najednou i osvetlilo hodne prihod, vyresila jsem si sama v sobe i zazitky, ktere jsem mela uz davno za vyresene, odnekud se proste vyvalily a ja jsem to musela vyresit. To je potom krasne cista hlava.
Od L. Hax jsem cetla knizky Sila je ve vas a Miluj svuj zivot, ale to az prave po tech Duchovnich zakonech. Tem porad pripisuju nejvetsi nakopnuti ..

s.arik
30. srp 2008

díky, dgm, znám vše kromě těch Duchovních zákonů, zkusím sehnat.

s.arik
30. srp 2008

koukám že tu mají nějaký výtah 🙂
http://www.diksa.org/duchovnizakony.htm

dgm
30. srp 2008

No, to je ono, strucne o te knizce.

dgm
30. srp 2008

Oprava : Od L. Hay 🙂

kyri
31. srp 2008

dgm, já myslim, že největší službu svýmu přesvědčení uděláš tím, že ho budeš předávat lidem, kteří o to stojí a jazykem, kterému mohou rozumět.

souhlasim s helčou - tohle je téma o CD a holky tu asi chtěj slyšet nějaký jiný věci - praktičtější pro jejich život 😉

jinak nepopírám duchovní/energetické aspekty nemocí, ale myslim, že když si člověk tady na koni založí téma, tak očekává spíš pomoc, rady a podporu - a ne upozorňování na svoje chyby, chápeš. holky hledaj to, co funguje, ne to, co nefunguje, nefunguje vědí dobře samy 😉

kyri
31. srp 2008

.. mi tam vypadlo jedno "co" na konci...

dgm
31. srp 2008

Myslim, ze dost konkretni jsem byla 29. srpna v 10.28 a 10.59, ty psychologicke veci jsem zacala psat, az kdyz se me na to tady nekdo zeptal.. Ja jsem popsala postup, ktery zarucene funguje, bez ohledu na to, jestli tomu nekdo veri nebo ne. A dopredu, kdyz to sem pisu, nemuzu tusit, ze si to precte jenom ten, kdo tomu bude - nebude rozumet a ridit se podle toho. Adios.

giselka
1. zář 2008

Ahoj Aurinko, mě diagnostikovali Crohna před 4 roky, ze začátku to bylo drsný ale teď je naštěstí všechno ok. Ještě k té HA, nesmí se brát pilulky, já měla celou dobu náplasti a v poho

aurinko
autor
14. zář 2008

myslim si, ze kdyz uz jsem tak nejak smirene s tim, ze ta nase nemoc nejspis vylecit nejde, pak bude asi tezke nes presvedcit o tom, ze to vylecit jde... moje mamca se taky snazi vselicos sehnat, aby sla ta nemoc vylecit. verim, ze to treba jde, ale proc by tim uz davno nelecili? neverim tomu, ze to je jen o tom, aby meli lekari kde brat penize

halienka
14. zář 2008

Ahoj Aurinka 🙂 , ja som na Crohna ochorela pred 10 rokmi, sa mi ani veriť nechce, že je to už tak dlho. Začiatok bol teda dosť krutý, pravdu poviem, že by som zjedla s prepáčením aj ho..o, keby mi to pomohlo. Potom ke´d už sa konečne dopátrali lekári príčiny, nasadili lieky, tak sa to začalo zlepšovať. Väčšina rokov mi prebehne tak, že mávam obdobia horšie a lepšie, no ani jedno to horšie už nebolo tak zlé ako to prvé na začiatku - zrejme aj vďaka liekom. Ja som teda vypozorovala, že mi nerobí dobre fazula, smotana, jogurty,štiplavé jedlá, bublinkové nápoje, alkohol, našťastie som nikdy nefajčila, takže to sa odúčať nemusím. Tiež som zistila, že sa omnoho rýchlejšie unavím a to som sa musela tiež naučiť - neprepínať vlastné sily. Keď to preženiem, tak sa mi to vždy vypomstí, na určitú dobu sa mi pohorší. Nie je to ľahké, lebo priatelia volajú na lyžovačku, na túru, na bycikel, no ja väčšinou zvládnem len polovicu toho čo oni. Niekedy je nepríjemné im to vysvetlovať, no tí čo ma poznajú sa prispôsobia a ostatní si idú po svojom a ja po svojom. No musím podotknúť, že keď mám horšie obdobie, vôbec nezáleží na tom čo jem, preháňa ma aj zo suchého rožku. To proste viem, že len musím vydržať a ono to zas prejde. Mne nikto nepovedal, že by som nemohla mať dieťa, ani ma nikto neposlal na vyšetrenie kôli tomu. Minulý rok som v kľudovom období otehotnela, no potratila, ale odvtedy je mi na črevo podstatne lepšie. Zrejme, ako sa hovorí, tehotenstvo trochu potláča imunitu a vtedy sa u niekoho vedia stlmiť prejavy autoimunitných ochorení. Takže, ak sa ti podarí otehotnieť v kľudovom období, môže ti to aj na peknú chvíľku ustúpiť. No keď sa človek naučí s tým žiť, tak to v celku ide, aj keď jednoznačne život je pre nás trochu ťažší ako pre zdravých ľudí. 😉

maja1783
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
michaela5
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
michaela5
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lenocka777
2. říj 2012

Ahojte baby, na chronovu chorobu vam mozem odporucit zelene potraviny - ZELENY JACMEN a CHLORELLU. Kedze pomohli celej mojej rodine, tak som sa zelenym potravinam zacala venovat. Tu je skusenost s uzivanim zelenych potravin a touto chorobou:

Crohnova choroba a zkušenost se ZP

Tento príbeh môjho známeho začal asi pred desiatimi rokmi. Pracoval v maximálnom vyťažení vo firme ako obchodný manažér. Strava bola tým posledným, čo v tom čase riešil. So starosťami firmy v nočných hodinách líhal a skoro ráno sa zobúdzal.
Jedného dňa však jeho organizmus skolaboval. Prišlo mu zle a upadol do bezvedomia.
Nasledoval desaťdňový pobyt v nemocnici, v 40 stupňových teplotách a bolestiach. Zlyhal mu úplne imunitný systém.

Prešiel všetkými možnými vyšetreniami a až na gastroskopickom vyšetrení mu zistili silný zápal celého tráviaceho traktu. Špeciálne vyšetrenia potvrdili Crohnovu nemoc, zápal tenkého aj hrubého čreva na autoimunitnom základe.

Bol nastavený na veľké množstvo liekov a „ povzbudený“, že je to do konca života a že sa s tým bude musieť naučiť žiť. Podmienkou bola samozrejme veľmi prísna diéta.
Cieľom lekárov bolo udržať stav v čo najviac kľudovom štádiu.

O nejaký čas neskôr mu jeden známy predstavil zelené potraviny a pozval ho na prednášku MUDr. Laciny. To bol lekár, ktorý sa venoval a do dnešnej doby venuje profesionálnemu skúmaniu pôsobenia ZP na organizmus.

Práve on bol tým, ktorý mu poradil vysoké dávky ZP. Podmienkou z ohľadom na to, že išlo o autoimunitné ochorenie, bolo veľmi pozvoľné nasadzovanie. Hovoril tiež o skúsenosti dr. Liebkeho, ktorý práve vysokými dávkami Chlorelly vyliečil svojho syna z epilepsie.

Takže na základe týchto doporučení sa po nejakom čase dostal postupne na 60 tbl. ( 3x20)Chlorelly denne a 3-4 nápojov Jačmeňa.
V takomto pomerne intenzívnom móde ostal asi 4 mesiace. Sám pociťoval výrazné subjektívne zlepšenie. Ale v tom čase bral ešte všetky lekármi doporučené lieky.

Kontrolné vyšetrenia však preukázali opodstatnenosť jeho pocitov a lekári pristúpili k zníženiu dávok na polovicu. Asi po roku užívania ZP lieky úplne vysadili. Povedali, že vyskúšajú, čo to urobí bez nich.

Momentálne je už niekoľko rokov bez liekov, užíva v udržiavacom režime ZP 2x MJ, 2X 10 tbl Chlorelly. Cíti sa dobre, kontrolné vyšetrenia sú vždy v poriadku.

Keď som sa ho spýtala, čo diéta, povedal:“ Momentálne zjem všetko, čo nezje mňa !“

A ešte jeho malá poznámka na záver: „Urobil som osvetu v nemocnici, kde ma pôvodne liečili. Na základe mojej skúsenosti so „ zelenáčmi“ mám zaujímavých odberateľov. Sú to lekári, s ktorými som prišiel v nemocnici do styku. Videli a vedia čo ma vyliečilo. Len ten zelený zázrak musím nosiť tajne. Veď čo keby???!!!“ 

Iveta Novotová

lenocka777
2. říj 2012

Tu je dalsia skusenost :

Crohnova choroba a zelené pití

Znáte to, když Vám rodina nabízí radu, ale Vy jste tvrdohlaví, protože přece sami víte, co je pro Vás nejlepší?
Se zelenými potravinami jsem se setkala kolem roku 2001, kdy s nimi moje maminka začala pracovat, a tím je i užívat. Měla jsem určitou možnost prevence, ale jak jsem už napsala, měla jsem svou hlavu.
Můj zdravotní stav byl kolísavý. Záleželo na tom, v jakém psychickém rozpoložení jsem se momentálně nacházela. V roce 2008 mně v nemocnici diagnostikovali jistou Crohnovu chorobu. Vyzvedla jsem si se slzami v očích dvě igelitky s léky, letáčky o nemoci a vykročila domů. V tuto chvíli se buď máte možnost vzepřít situaci, která nastala, nebo se s ní smířit. Volila jsem tu první možnost. Začala jsem brát léky, ale zároveň nasadila tolik odmítaný ječmen, dvě lžíce denně a chlorelu 5-10ks dvakrát denně. V hlavě jsem si srovnala, že jsem nemocná, ale mohu tento stav zlepšit studováním dietních receptů, vynecháním koření atd.
Stav se mi udržoval bez zvýšených problémů až do doby, kdy jsem kvůli zaměstnání nastoupila do kurzu a tam přecházela virózy a období chřipek. Po návratu jsem onemocněla angínou, ale jelikož se mi 2x vrátila a já během půl roku měla 3 x antibiotika, skončila jsem v dubnu v nemocnici s kapačkami kvůli narušenému chodu střev. A znovu v nemocnici začátkem června, kdy mně sedl zánět do kloubů.
Sama si pokládám otázku, co všechno musí člověk vytrpět, aby opravdu změnil nejen stravu, ale i své myšlení.
Když jste obklopeni lidmi, kteří mají zbytky střev nebo umělé vývody, není to jednoduché a je snadné propadnout depresím nad stavem, který se vám stal. Vždycky jsem byla v duchu přesvědčena, že takhle nikdy neskončím. Nasadili mi opět nové léky, které jsem po měsíci vysadila bez vědomí lékaře, a nasadila jen ječmen v dávce, která byla pro mne finančně přípustná. Vypila jsem za měsíc 3 a půl balení zeleného ječmene.
Po uplynutí jednoho měsíce jsem šla opět na krev, kolonoskopii a sono střev. Poprvé za 3 roky jsem měla čistou krev a zahojená střeva. Musím přiznat, že má radost byla nepřekonatelná.
Tenhle zdravotní stav mně přinesl mnoho zkušeností - přestala jsem kouřit, smířila se sama se sebou, ale hlavně začala jíst potraviny, které mé tělo potřebuje. Potraviny ZELENÉ.
Chlorellu i ječmen doporučuji všem, kteří věří, že příroda je to nejcennější, co máme.
Všechno se dá překonat, pokud chceme a věříme sami v sebe.

Mertová Dagmar (25 let) Koryčany, listopad 2010

lenocka777
2. říj 2012

Ak by ste mali akekolvek otazky ohladom zeleneho jacmena a chlorelly, tak ma kontaktujte...
.

ingrid2
15. říj 2012

@xsuzzi ahoj venovala by si mi trošku času popísať si?

simca06022011
15. říj 2012

http://www.crohnovachoroba.sk/ najdes tam velmi vela odporucani, pokial viem ide hlavne o to aby sa co najmenej drazdive veci papali.

kkklarka
23. lis 2012

Můj táta ji trpí už dlouho,ted se mu bohužel zhoršila,a prý tu do dvaceti let možná nebude ne-li dřív ☹

kkklarka
23. lis 2012

a bohužel začal muset chodit na ozařování