Cvičení Vojtovky s úzkostnou poruchou a depresemi

trif
7. bře 2016

Ahoj, v 7 tydnech jsme pro predilekci hlavicky byli poslani na fyzioterapii a cvicili dva cviky z vojtovky - takovy ten tlak palcem pod prsni bradavkou a otoceni na brisku tlaceni celem na podlozku. Mala v tu dobu mela hlavu porad do prava a pokud jsme chteli, aby ji otocila, museli jsme ji hlavicku otocit my a pak podlozit, aby ji nevratila. Zvladali jsme to s pritelem poctive mesic i pres moji svelikou poporodni depresi a uzkosti. Vim, ze vojtovka je velka zatez pro skoro kazdou maminku, ale ja nekdy, nez jdeme cvicit uzkosti zvracim a lituju, ze nebydlime ve vyssim patre, protoze bych radeji skocila dolu, nez zase s malou cvicit. Mala uz hlavickou ze strany na stranu otaci uplne v pohode, i kdyz do leva na spani si ji da jen velmi zridka. Jenze na fyzioterapii si zas na nas vymysleli, ze blbe pase koniky - misto aby se vzpirala na loktech spis zaklani hlavicku a mame pokracovat i ve cviceni kvuli predilekci. Ted ji byly tri mesice. Dokud s ni necvicim, tak je strasne spokojena, usmevava a skoro vubec neplace. Ja jsem na tom psychicky cim dal hur, je mi z toho i fyzicky spatne a to cviceni vubec nezvladam. Uprimne nezvladam skoro nic, jsem rada, ze ji prebalim a nakrmim. Na psychiatrii teprve pujdu, maji dlouhe objednaci terminy. Ale rikam si, jestli by nebylo lepsi se na vojtovku vykaslat, nez se dam trochu dohromady, protoze takhle jsou u nas vyrizeni a nestastni vsichni. Jenze se bojim, abych neco nezanedbala (bojim se ale uplne vseho). Co myslite?

soyevita
7. bře 2016

@trif S Vojtovkou bych rozhodně nepřestávala,taky jsme cvičily a moc nám pomohla.A čím dřív a poctivě budete cvičit,tak ta doba bude kratší.Věřím,že je to pro Tebe hodně náročné,podle toho co tady čtu.Ale musíš se dát do pořádku.Tvoje holčička potřebuje nejvíc Tebe.To že nezvládáš nic jiného než péči o ni,tak s tím se netrap.Ať Ti pomůže Tvůj manžel.A Ty už jsi před tím měla nějaké psychické problémy?Pokud ne,tak byc raději zkusila prvně psycholožku.Léky jsou začarovaný kruh.Taky jsem měla občas černé myšlenky,protože jsem zůstala úplně sama s novorozencem,16.měsíčním a 4letým dítkem.Ale musela jsem fungovat,protože holky měly jen mě.Do toho Vojtovka a nemoci.Byl to boj,ale zvládla jsem to,byly noci,které jsem celé probrečela.Ale věř,že bude líp.

kolibricek36
7. bře 2016

@trif no, ze zkušenosti můžu říct, že při cvičení vojtovky pláčou i větší děti i 10-ti leté(měla jsem praxi v dětském stacionáři - tak jsem měla možnost si to i vyzkoušet) - takže toho pláče bych se nebála. Ono když to tvůj přítel umí, tak to zkus sama na sobě - není to sice příjemné, ale zjístíš, že to nebolí, tudíž malé neubližuješ .....

trif
autor
7. bře 2016

@soyevita Driv u jsem jednou byla kratce na neurolu kvuli velkemu tlaku a vytizeni v praci. Sklon k psychickym porucham meme v rodine - oba moji rodice se lecili. Bohuzel jsem z tech lidi, co stres a unavu zvladaji velmi spatne - anebo spis vubec - a driv nebo pozdeji se uplne zhrouti.

soyevita
7. bře 2016

@trif Tak to úplně chápu,držím Ti pěsti,ať to všechno zvládneš.A ať jsi šťástná a spokojená 🙂

kolibricek36
7. bře 2016

@trif ale snad krom té psychiky nic nemáš, tak to zvládneš, přeji hodně štěstí, pokud to maiá potřebuje tak je nutné vytrvat - a jak budeš pečlivá při cvičení, tak se zkrátí doba kdy sní budeš muset cvičit....

trif
autor
7. bře 2016

@kolibricek36 @soyevita Diky za povzbuzeni a velky respekt @soyevita - ja si nedokazu predstavit, byt na to sama. I kdyz mam miniaturni domacnost a skveleho pritele, je toho na me moc. S tou Vojtovkou - mala hlavicku otaci, coz driv nedelala a ted prave usnula s hlavickou naklonenou doleva - to driv taky ani nahodou nezvladla. Tak si rikam, jestli si na rehabilitaci na nas nevymysli kraviny, aby si udrzeli pacienty - pry to casto radi delaji. Mne prijde, ze predilekci uz mame vyresenou a ze ve trech mesicich blbe pase - to prece taky dela kazdy druhy miminko, co tak ctu po diskuzich.

bm77
7. bře 2016

@ trif Vím, že je to těžké, cvičila jsem s amlou taky. Ale zkuste to vzít z opačného pohledu. Vy jí pomáháte. Netrápíte ji. Ono je vojtovka jako nedobrovolná posilovna. Kdybyste nechtěla cvičit vy a někdo vás nutil jít do fitka, taky budete hudrovat 🙂. Pasení je základ. Malé hrozně pomáhalo, když jsem ji po každém cviku vzala a hulákala hip hip hurá, ty jsi šampion -) a dělala různé blbinky. Vydrže, bude líp. 😅

samaber
7. bře 2016

Cvičení vojtovky děti bolí, proto pláčí,ale je to bolest asi jako když si jdeš zamakat do posilovny. Já kolikrát brečela zároveň s mimcem, někdy jsem si naopak vesele zpívala a dívala se u toho z okna, musíš se od toho snažit odreagovat, třeba ksem přemýšlela, co se musí ještě koupit, co nejvíc se dostat myšlenkami jinam

kacca11
7. bře 2016

@soyevita psycholog a terapie je urcite fajn, ale to, co zakladatelka popisuje, by urcite mel posoudit psychiatr a zvazit medikaci. Ono se s oblibou rika, jak jsou antidepresiva svinstvo a zacarovany kruh, ale to je blbost. Vhodna medikace zlepsi kvalitu zivota a ve vetsine pripadu lze postupne po case vysadit (muj pripad). Psycholog tedy klidne, ale urcite psychiatra.