Darování krve. Čím by to mohlo být, že mám hodně červených krvinek, železa a hustou krev?

dendajsek
16. bře 2021

Zdravim, chci se zeptat chodim darovat krev a i plazmu a uz asi po treti jsem neprisla skrz hodne cervenych krvinek a mnoho zeleza v krvy a mam hustou krev I presto ze piju. Nevite nekdo cim by to mohlo byt? Hodne piju,prasky apd zadne neberu a vzdy delam tak aby to vyslo.

vacel1
16. bře 2021

@dendajsek netuším a s dovolením se připojím, já s tím samým prošla v pondělí jen tak tak. A prý bych měla jít na hematologii na kontrolu.

leniczka23
16. bře 2021

Dojdi si k Dr. Ať ti udělá krevní obraz a uvidíš.

dendajsek
autor
16. bře 2021

@leniczka23 zkusim se obednat dekuji 🙂

dendajsek
autor
16. bře 2021

@vacel1 no je to zajimave protoze at delam co delam tak stejne me nevezmou.. Driv problem nebyl a ted po 3 😒

leniczka23
16. bře 2021

@dendajsek krevní obraz máš mít v rámci preventivní prohlídky 2x ročně zdarma, tak by neměl být problém 😊

vacel1
16. bře 2021

@dendajsek no já chodím dávat od 18 s pauzou na děti. Po druhém porodu jsem chvilku chodila dávat jen plazmu a tam mi říkali, že bych spíš měla chodit na krev, že mám moc červených krvinek, ale nic jiného. Teď jsem začala zase jezdit na krev a naposled mi dr. řekla právě toto. Že jsem to vždycky měla na té horní hranici, ale teď už to mám přes. A že by stálo za to, to zkontrolovat na hematologii. Ale až za 3 měsíce, aby se obnovily po posledním odběru. Takže stejně musím čekat. Mimo jiné se mě ptala, jestli kouřím (nikdy) a jestli náhodou nemám doma stres(kdo ho dnes nemá).

amazonkajanik
16. bře 2021

@dendajsek co si pamatuji, tak zvýšená hladina železa v krvi,je jeden z indikátorů probíhajícího zánětu v těle, takže ten krevní obraz a CRP. Když mi posledně vyšly zvýšené hodnoty železa (a to jsem chudokrevna),tak jsem měla zánět v zubu...

dendajsek
autor
16. bře 2021

@amazonkajanik takze kdyz me boli klouby, kycel tak logicky bych mohla mit zanet ze. Dekuji za odpoved

amazonkajanik
16. bře 2021

@dendajsek s největší pravděpodobností ano,takže co nejdříve k mudr,aby se to zavčas podchytilo a zahájila se léčba 😉

dendajsek
autor
16. bře 2021

@amazonkajanik https://cs.medlicker.com/1239-nadbytek-zeleza
Ja ted prisla na to ze beru vyzivu na klouby, vitaminy na vlasy apd a vse obsahuje samozrejme zelezo 😄

letalnica
16. bře 2021

Ty jsi ve 13. týdnu a daruješ krev??? V jaké nemocnici tě prosím tě vezmou?

vacel1
16. bře 2021

@dendajsek děkuji ❤️ já teda žádné doplňky neberu, možná to červené maso, ale ani to není tak často, aspoň myslím

amazonkajanik
16. bře 2021

@dendajsek no vidíte, a dle článku je předávkování ještě větší průšvih 🙄

dendajsek
autor
16. bře 2021

@letalnica ja to psala za mamku jelikoz uz byla dnes zoufala a poprosila me zdali bych se nemohla poptat 🙂 tak se nezlobte

letalnica
16. bře 2021

@dendajsek Aha, a kam chodí?

dendajsek
autor
16. bře 2021

@letalnica do fakultky v Olomouci