Defekt komorového septa. Má někdo podobný problém?

katashi
13. zář 2008

Ahoj děvčata,

jsem ve 12 tt. a na screeningu pan doktor zjistil, ze mimčo má problém s přepážkou mezi komorami, navíc hodnota NT jsou 3 mm, což je podle někoho hraniční, podle jiného je hraniční vše do 2,5 mm. Triple test asi taky moc nevyšel - těžko říct, všichni ti lékaři mluvili v latinském názvosloví, což běžného laika úplně zmate a když jsem chtěla vysvětlení, ten doktor na screeningu to tak nějak zašmodrchal, že jsem z toho stejně nebyla moudrá. Víceméně mě přesvědčil, že je to vážné a že doporučuje invazivní vyšetření CVS, to jsem taky podstoupila. Až potom doma jsem si všechny ty zkratky otrocky přeložila na netu a pochopila, že to není nijak růžové, i když se všechny špatné předpovědi genetiky nevyplní. Je tu někdo s podobným problémem?

deina
13. zář 2008

Katashi, neviem, ci ti pomozem, ale v teme o predcasne narodenych detoch (v sekcii Babetka) pisala Szivem o tom, ze jej syncek sa narodil predcasne kvoli defektu predsienoveho septa - to bude mozno nieco podobne, skus sa jej opytat.

katashi
autor
14. zář 2008

deina: děkuji, hned se tam podivam. 🙂

kami.sch
6. led 2009

ahoj,
mé dceři zjistili defekt komorového septa po porodu - otvor je 4mm, dnes je jí 9 let, absolutně bez jakéhokoliv problému, chodíme na kontroly do Motola, kromě slyšitelného šelestu při poslechu se nedá poznat, že jí něco je-vše je úplně normální, sportuje stejně ne-li víc než ostatní stejně staré děti. Na kardiocentru v Motole jsou úplně úžasní lidé, perfektní přístup, s nimi se člověk nebojí ani případné operace....

junovka
6. led 2009

katashi, ja som sa narodila s defektom komor.septa.Mojim rodicom tiez velku nadej nedavali, ale.....ako vidis, mam dve krasne , zdrave dcerky a ....ja sa na choru vobec necitim.V 6 rokoch ma operovali v Motole 😉 Nadej zomiera posledna, aj ked viem ako sa citis, nakolko ked som cakala obe moje dcerky, tak tiez mi jedno nebolo, nakolko som nevedela ako to vsetko dopadne.A pokial by sa aj stalo, ze naozaj bude zle, tak si myslim, ze v dnesnej dobe medicina, niekedy dokaze aj zazraky. 😉 Drzim palce.

eficenka
7. čer 2012

@kami.sch
@junovka
holky, máme taky defekt komor. septa... Prý asi po porodu bude muset být operace...
Operovali vaše děti? mohou se věnovat sportu atd?
@katashi

vvia
3. bře 2013

prosim vas prevracali niektoremu babatku ocka pri diagnoze defekt komoroveho septa? mala ma 3meisace a uziva digoxin

cenculinka
3. bře 2013

@vvia felix uziva digoxin ale ocka neprevracia, neviem ake prevracanie myslis 🙂 felix prevracia oci len ked je unaveny a uz prakticky spi, ale este nezavrel uplne viecka 😀

vvia
3. bře 2013

@cenculinka pocuj a vyvija sa normalne? lebo nasa zacala zaostavat. nedviha hlavicku. vraj zo srdiecka teda predpoklada neurologicka

cenculinka
3. bře 2013

@vvia no nas felix je zatial v norme, niekedy az nad nou. hlavu dviha uz asi 3 tyzdne, zacina chytat hracky, obzera a oblizuje si ruky. Mia nedviha hlavu ani ked lezi na brusku? a co vam este neurologicka odporucila, vojtovku? felix ma srdiecko "doklaslane" podstatne viac ako je defekt komoroveho septa, mame za sebou operaciu ked mal 10 dni - prekladanie plucnice, okrem toho ma zuzenu aortu, zuzenu plucnicu (dost pod dolnou hranicou normy), a co je najhorsie, nedomykavu aortalnu chlopnu, takze sa mu vela krvi vracia naspat do srdiecka. ale zvlada zatial v pohodke, je extremne zivy, dobre papa, navonok ho nic netrapi 🙂 ako sa dari Mii? ☹ napreduje, pribera?

vvia
3. bře 2013

@cenculinka nenapreduje ☹ pribera ale zaostava. nedviha hlavu na brusku zadychava sa a prevracia ocka. bala som sa ci nema epilepsiu ale neurologicka tvrdi ze nevyzera na to

cenculinka
3. bře 2013

@vvia a co povedali na kardiologii? je po operacii? alebo ju aspon planuju? no a neurologicka co povedala, aky je dalsi postup? ci len cakat co bude? ☹

mataharyy
3. bře 2013

@vvia Já jsem měla tuto vrozenou vadu a nezaostávala jsem ve vývoji, operovali mě když mi bylo šest (dřív na to pediatrička nepřišla a potom zas zapomněla že mi tuto vadu diagnostikovala), jediné co se u mě projevovalo bylo promodrání, zadýchávání... Ale hodně záleží v jakém rozsahu tato vada je, ale podle toho co popisuješ si nemyslím že by to mělo výhradní spojitost s touto konkrétní srdeční vadou...

vvia
3. bře 2013

@cenculinka cakat ☹ vraj dobre by boli rehabilitacie ale ze ak je chore srdiecko ze by ho namahala. horsie ze ze sa jej zacina chlopnicka poskodzovat a operacia uz mala byt, ale odlozili pre operaciu pruhu a teraz termin nemame. do kardiocentra mame ist na konci marca a podla toho sa uvidi

cenculinka
3. bře 2013

@vvia ☹ my ideme do DKC na kontrolu teraz 11.3. boze tiez mam strach, ako bude ☹ a toto cakanie je na nervy, na jednej strane dietatku cvicenie zatial neprospieva, no na druhej strane ju to potom brzdi v dalsom vyvoji ☹ taky zacarovany kruh ☹

vvia
3. bře 2013

@cenculinka 😢 ku komu chodite?

mata128
3. bře 2013

@vvia neboj,v kardiocentre su jednicky.Mne sa 30.4. narodil syncek s D-tga a zachranilu mi ho tam.Vsetkym tam budem do smrti vdacna za zivot nasho syna.Neboj,bude dobre

cenculinka
3. bře 2013

@vvia v DKC sme boli u Dr. Dinku

cenculinka
3. bře 2013

@mata128 v DKC su teda riadni maniaci 😀 odbornici neskutocni, len skoda, ze je tolko chorych deticiek ☹ a najvacsi maniaci su dole na RAPke 😀

mata128
3. bře 2013

hej,hej.Tam je uzastna pani primarka,zlata zena...nas operoval primar Nosal a inak na kontroly chodime k Dinkovi,tiez velky odbornik a dobrak...

buba183
11. zář 2013

ahojte mamule.no ja mam tento defekt bola som operovana v 5rokoch pohoda mam 35 a zatial ziaden problem nenastal az pokial som 33 neporodila synceka a bohuzial zdedil to po mne.všetko funguje mame 26.9 2rocky rozprava rastie vsetko je v pohode.samozrejme nas sleduju chodime aj na kontrolu na kramare.velmi ma mrzi ze mi doktorka neodpovedala ani na jednu otazku vsetko zakrutila tak aby nie priamo odpovedala.tak ze zase som sa nic nedozvedela len trpnem co bude dalej.mame zase kontrolu 14.3 tak drzte palce a ja vam posielam vela vela sil pate

lillie79
13. pro 2013

ahojte, nam indikovali u Lilinky VSD a doteraz chodime na kontroly v KE. No vcera lekarka spomenula, ze nas posle na novy rok do DKC do BA, aby sa na to pozreli a oni rozhodnu ci by ju trebalo zoperovat alebo sa este pocka. Po narodeni mala Lilinka aj PDA, ale to sa jej po podavani ibalginu uzavrelo. :( Citam tu rozne info o VSD niekoho zoperovali az okolo 5tich rokov a niekoho skor. Nerozumiem tomu teda... Preco u niektorych cakaju a u niektorych deticiek nie? Mne lekarka tvrdila, ze pri tomto defekte, sa vracia spat krvicka do pluc a dietatku sa namaju pluca. Tak teda neviem... :( Ake mate skusenosti? Co mam ocakavat v BA? Dakujem.