Defekt komorového septa, máte dítě s touto diagnózou?

kaculinek1
9. led 2014

Ráda bych se zeptala všech maminek s dětmi s touto diagnózou na jejich zkušenosti. Dceři 6dní diagnostikovali defekt komorového septa - narodila se o tři týdny dříve a má dvě malinké dirky mezi komorami a ještě neuzavřené okénko mezi síněmi. Všude jsem se dočetla, že záleží na vývoji, jak se bude postupovat dále, ale ráda bych věděla i o problémech, o kterých se moc nepíše. Za všechny zkušenosti moc děkuji

lumiga
24. bře 2014

Nase mala se take narodila o 3tydny drive a hned jeste v porodnici ji diagnostikovali defekt kom. septa. Zatim jsme byli na kontrole jen jednou,na dalsi jdeme za mesic. Velikost otvoru je cca2mm. Nema zatim zadne viditelne problemy. Jen parkrat promodrala kolem pusinky. A co vy?
@kaculinek1

kaculinek1
autor
24. bře 2014

My to měli úplně stejné také o tři týdny dříve - po dvou měsících jsme byly na kontrole - máme to stále stejné - zlepšení se prý ani nepředpokládalo...Další kontrola po třech měsících. Máme dva otvory cca 2mm, a nedozavřené okénko. ale zatím jsem nikdy nezpozorovala ani žádné modrání kolem pusinky - a to si umí zakřičet 🙂
Spíš mě zajímá, potom průběh různých nemocí - jelikož při jakékoliv chřipce dostane antb... Jedou jsme měli zvýšenou teplotku a hned si nás nechali v nemocnici...Naštěstí to byla jen rýmička, tak antb nebyly třeba. Držím palce aby se to oběma našim dítkům pěkně samo zatáhlo, a to co nejdříve 🙂

vilimi
29. kvě 2014

Moje malá má také defekt komorového septa. Zjištěn ve dvou měsících - dvě dírečky mezi síněmi a komorami asi 4 mm. Bez léků, jen kontroly na kardio. Teď má dva roky a na poslední kontrole před pěti měsíci už jen stopy po dírečkách.

veverusa
29. kvě 2014

Náš Matěj neměl uzavřené okénko mezi síněmi. Poprvé jsme na kardiologii byli, když mu bylo 5 dní a to kvůli extrasystolím (stah srdce navíc a nekvalitní), které zjistili ještě při těhotenství. Na kontrole asi v 10 měsících už bylo vše v pořádku. Sice nás dál hlídají na kardiologii, ale chodíme tam jednou za dva roky.

veroniquecz
29. kvě 2014

Já jsem se s tím narodila, podstoupila jsem operaci ve 3 letech, ale vám přeji ať se jí vyhnete, přece jen medicína od té doby neuvěřitelně pokročila. Všem maminkám, jejichž děti mají tuto diagnózu přeji pevné nervy!!

jaresska
5. říj 2014

Naše malá se též narodila o 3 týdny dříve, v porodnici zjistili šelest a poslali nás na kardio....dírka mezi síněmi a 3 v komorovém septu....jsou jí 3 roky a je úplně normální bez omezení....chodily jsme na kontroly...v roce dirky už nebyly vidět ted půjdem znovu na potvrzení zda se opravdu zatáhly....ono se tomůže samo spravit...nám pan doktor říkal, že hodně záleží na umístění té dírky, když je to blbé tak operace hned a když je to v celkem dobrém místě čeká se zda se zatáhnou, myslím do 6 let......
Nyní jsem znova těhotná 32tt a dr mě posílá fetální echokardiografii, tvrdí že se prý nemám děsit, že byla špatná viditelnost a nemůže napsat, že je to ok...takže jsem trochu na mrtvici

kotili
24. bře 2015

ahoj,dceři už je 15 let.Ale do jejich 3 let jsem byla přesvědčená,že je naprosto zdravé dítko.S nástupem do školky a větší preventivní prohlídkou ji zjistili defekt komorového septa.Okamžitě nás poslali do Motola,kde byla operována..dali ji umělou záplatu.ještě dva roky brala prášky.Ted jezdíme na častější kontroly,ale jinak je v pořádku..s odstupem času ted ale mužu říct,že když byla malinká...bylo to vidět..jen mě to ani ve snu nenapadlo.Skoro nic neušla..musela jsem ji brát pořád na ruce..hned se zadýchala,že už nemůže...a celkem často byla nemocná...horní cesty dýchací...to byly asi nejčastější nemoce...tak přeji hodně štěstí..🙂

zandi
19. dub 2016

Ahoj holky, také mi toto diagnostikovali v prenatální diagnostice. Zatím doufám, že se to spraví do porodu.

skutecka
4. lis 2018

Dobrý den. Ve 21tt mi na screeningu u miminka našli významnou vrozenou srdeční vadu. Doktor to popsal jako defekt komoroveho septa, hypoplasticka aorta i aortalni oblouk. Doktor mi dal 3 možnosti
1) interupce
2) geneticky test následně vyšetření v pražském Motole na kardiologii a dal se uvidí podle výsledků
3) neřešit to a počkat až jak se miminko narodí.

Největší obavy máme z toho aby i přes vrozenou vadu bylo miminko mentálně a fyzicky zdravé.

Nemáte s touto diagnózou některá zkušenosti? Jak se miminku daří po porodu? Co všechno to obnáší? V úterý mě čeká odběr plodové vody v Ostravě a po výsledcích budu poslána do pražské nemocnice na kardiologii. Můžete mi některá z vás poradit jak vážně to je? Vypadá to hrozně děsivě a mám obavy aby se nenarodila postižená. Mockrát děkuji