Depo Provera antikoncepční injekce, máte zkušenost?

tterkavokalova
21. lis 2014

Jaké máte zkušenosti s depo proverou?? Nějaké nežadoucí učinky?? A jak je to pak s menstruací?? Děkuji za názory 🙂

terry1512
21. lis 2014

Ségra ji měla.Po vysazení katastrofa.Nemohla otěhotnět.Prakticky to zní udělalo chlapa.Žádná ovulace natož menstruace.Víc jak rok se dávala dohromady.

uzivatelkalucie
21. lis 2014

Já ji měla asi 2,5 roku. Akorát jsem přibrala. Menstruace se mi, ale po vysazení vrátila hned další měsíc.
Bylo pro mě pohodlnější jít 1x za čtvrt roku na injekci, než denně brát prášky.

evelle
21. lis 2014

Já ji měla od ukončení šestinedělí necelé dva roky. Kdybych tenkrát věděla co mě s ní čeká a jaký je to svinstvo pro tělo i psychiku, nikdy bych do ní nešla. Dneska si myslím, že je vhodná tak pro ženy hodně po čtyřicítce. Přibrala jsem, byla jsem protivná i sama sobě, náladová, měla jsem věčně návaly horka. Až jsem se dostala na endokrinologii v rámci prevent. prohlídky u obvodní kvůli trošku více zvýšeným hodnotám a probrala jsem do s endokrinologem, v tu dobu mi to všechno docvaklo. Proč se tak moje tělo chovalo a proč mi bylo tak všelijak. To bylo v lednu, v únoru jsem si další injekci už nedala píchnout. Podle doktora se tělo totiž chovalo jako falešně těhotné. Po vysazení se spravily i hodnoty hormonů, takže tu nerovnováhu způsobily injekce! Na menstruaci jsem čekala od února do srpna! Celá nesvá, kdy se objeví. Po dobu aplikování injekcí nulová chuť na jakékoli něžnosti. Přiznám, měli jsme krizi s manželem. Obdivuju ho, že to se mnou tenkrát vydržel. Od srpna po menstruaci se mi vrátila taková touha a chuť že jsem opravdu nechápala. I manžel. Co víc napsat? Ano, bylo pohodlné se 3 měsíce nestarat o antikoncepci, neřešit menstruaci, vložky, tampony. Ale za jakou cenu????

pabka
21. lis 2014

Taky jsem jí měla, přes dva roky.... Mě to přišlo super. Injekce jednou za čtvrt roku, nemusíš na nic myslet, nezapomeneš si vzít prášek... Když jsem jí brala, téměř jsem neměla menstruaci. Po vysazení se vše rychle vrátilo do normálu, už nevím přesně, za jak dlouho, ale mám dojem, že do max. tří měsíců bylo vše jak předtím (mentruace tím myslím).

kureeli
21. lis 2014

I já jsem měla tři roky Depo-proveru. Nic jsem nepřibrala, žádná menstruace (což bylo naprosto úžasný) a žádné jiné vedlejší účinky, hormonální nerovnováhy ani nic jiného jsem neměla. Bohužel, tahle antikoncepce podporuje vznik osteoporozy a my ji máme v rodině - babička a teď už i mamka - tak jsem musela vysadit, je velká pravděpodobnost, že mě to potká taky, tak to tím nechci urychlovat ani zhoršovat......

irisie
21. lis 2014

Brala jsem 5 let. Žádné problémy ani komplikace. Po vysazení do měsíce menstruace. Nic jsem nepřibrala. Nikdy ani špinění. U mě prostě ok. 🙂

tterkavokalova
autor
21. lis 2014

Depo proveru jsem si nechala pichnout asi před tydnem tak doufám že to bude bez problémů 🙂 I na jiných stránkách jsou názory tak půl na půl.. Bud supek a nebo totální katastrofa.. Tak jsem zvědavá co já 🙂

evaamy
21. lis 2014

Já ji brala tři roky. Jednou za tři měsíce jsem šla na injekci, zaplatila 120 Kč, vysoká spolehlivost, nemenstruovala jsem vůbec, nepocitovala žádné NU a o nic jsem se nemusela starat. Pak jsem si přečetla příbalový leták a zdesila jsem se. Přestala jsem s jakoukoli antikoncepci, rok se mi dával dohromady menstruační cyklus a zhoršila se mi pleť. Nevím jaký to má vliv na plodnost, my tou dobou děti nechteli. Ale plodnost mi zůstala, teď jsem v 29tt. Co se týká chutí k sexu, nevím, u mě žádná sláva už X let, ale jsme spolu už 10 let, tak třeba to bude tím 😖

evaamy
21. lis 2014

Sami v tom letaku píšou, že se to má používat pouze POKUD NENI ZADNA JINA možnost, to už o něčem svedči. Řídnutí kosti, dokonce slepota 😀