Deprese, jak se jich co nejrychleji zbavit?

kristynat
15. srp 2013

Ahoj maminky mam syna je mu rok a 7 mesicu a ted me prepadavaji deprese,uskosti a takovy spatny myslenky jako ze utecu kolikrat nemam nai chut se o maleho starat ☹ asi je to tim ze je na me toho moc a taky se mi chce porad brecet nemam si skym o tom popovidat sme porad s malym sama doma zavrena chodime na prochazky ale kolikrat nemam chut uz jit ani na tu prochazku nejradsi bych si lehla a jen spala nebo bch nejradsi utekla sama a vsechny starosti tu nechala mam vycitky kvuli malemu nevim co stim zazivala nektera zvas neco podobneho jak se toho nejrychleji zbavit aziskat zas chut do zivota :( ?

ange_de_la_morte
15. srp 2013

Ahojky, měla jsem podobnou krizi ( ještě před malým) a mám pro tebe jediné doporučení - najdi si psychologa a wěř mi že ti hrozně moc pomůže 😉

zamilovanadonej
15. srp 2013

@kristynat 🙂 Bydlíte v bytě, že? to jsem měla se synem taky, myslela jsem že tu mateřskou nepřežiju. Jediná rada- chodit ven, najít si zájem. Ideálně bez dítěte. Dojít si s kamarádkami na skleničku, prostě cokoli. Úplně cokoli jen se na chvilku "zbavit" mateřství 😉

kristynat
autor
15. srp 2013

psychologa? ale u toho se plati ze? a mam dojem ze ne malo kdyz to mi prijde takovy krajni reseni... rada bych nekam zasla jenze neni hlidani a neni skym zajit ven ebo aspon jen pokecat :(

zuzi82
15. srp 2013

@kristynat Taky bych radila psychologa a nemyslím si, že by se to platilo. Je to lékař a běžná lékařská pomoc. Pokud máš takové stavy jak píšeš, že se ti nechce starat o malého, myslím, že psycholog je nejlepší a taky nejrychlejší řešení. Rozhodně bych se na to nedívala jako na krajní řešení.

ange_de_la_morte
15. srp 2013

@kristynat : neplatí nutně, já jsem nejdříw swé problémy řešila s obwodní a ta mi doporučila psychologa a napsala žádanku - neplatila sjem wůbec nic, chodila jsem k němu 1x týdně a moc mi to pomohlo, to s čím jsem bojowala předtím wíc jak rok sem s psychologem zwládla za 2 měsíce , naučila jsem se spoustu relaxační technik které stále wyužíwám a prostě byl to pro mně welký přínos a předsudek že když chodíš k psychologowi jsi psychopat nebo blázen je zbytečné a nesmyslné

lv
15. srp 2013

napis si na svoji zdravotni pojistovnu, ze chces seznam psychologu, se kterymi spolupracuji=tudiz to pujde na pojistovnu. U valne vetsiny se plati, u techto ne. Nebo zvaz i psychiatra, deprese je nemoc, ne vymysleni blbin. Ziju s tim 10 let, vim o cem mluvim...

kristynat
autor
15. srp 2013

tak ja to tedy zkusim ..dekuju

moucha
16. srp 2013

zkus to, nic za to nedáš, já zobu cipralex a jsem celkem v pohodě, ale děsím se, až bude zima...listopad, leden.....to jsou pro mě nejhorší měsíce....neplatíš nic, max. 30 kč. nesmíš si vybrat soukromého....tak se drž, bude líp. nejlepší by byla nějaká kamarádka, s kým by sis mohla pokecat....

helcenka
16. srp 2013

@kristynat - no já taky mám čas od času takové období, nejčastěji teda na podzim, ale chce to, si najít nějaký zájem, občas někam zajít, určitě někde u vás někdo je, nějaká maminka s malým dítětem, se kterou se skamarádíš. Já takhle našla kamarádku na hřišti, děti si tam spolu hrály, třikrát nebo čtyřikrát jsme se viděly, pak si potykaly a teď pravidelně vyrážíme s dětma na hřiště nebo na kolo... Nebo vyrazit někam na výlet, něco, co neděláte každý den, celá rodinka by určitě by pookřála. Máš nějaké zájmy? Jestli ne, tak si nějaký najdi, třeba něco, co jsi dávno chtěla dělat...
Ale pokud by to nepřešlo, a trvalo to moc dlouho, tak by to opravdu chtělo psychologa. Psychologické poradny bývají také při některých charitách nebo různých neziskovkách a ty jsou pak úplně zadarmo a ani doporučení nepotřebuješ.

jennyska
19. lis 2013

Ahoj @kristynat @ange_de_la_morte @zamilovanadonej @lv @moucha @helcenka

mohu Vás poprosit o vložení vlastní zkušenosti s depresí, ať už to v těhotenství, po porodu a nebo obecně do naší Wiki knihovničky, kterou si tady s maminkami tvoříme? Stačí svou radu, tip, zkušenost napsat do https://www.modrykonik.cz/deprese/ a pomoci tak všem ostatním ženám, které si právě prochází stejným obdobím a hledají radu, podporu, pomoc apod. 🙂

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji fajn den.
Janča

PS: Přispět může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! 😉