Deprese nebo jenom únava?

svetilkova201
5. únor 2020

Ahojte holky už týden mě nic nebaví dělat a tím vůbec nic myslím opravdu vůbec nic. Mám hodně koníčku jako třeba plavání,běhání,nakupování atd... už mě nic nebaví ať dělám cokoliv. Mám dokonce kocoura z kterým se furt mazlím a strašně mě to bavilo nedokázala jsem ani chvilku bez toho a teď mě to už vůbec nebaví. Nebaví mě už ani sedět stát ležet mluvit dýchat nic prostě..🙂 když mám jít něco nakoupit je to pro mě taková nuda... nevíte co to je? Jestli to není třeba kvůli stresu v práci? Jak se toho zbavit? Děkuju za odpověď❤️

marketkaticha
5. únor 2020

@svetilkova201 Ahojky. Je možné, že to může třeba být počasím 🙂 A nebo já takové nálady mívám týden před MS :D A to je fakt brutal.. Vysadila jsem před rokem antikoncepci a jako vždycky pravidelně týden před MS mám chuť všechny zabít a nenávidím celý svět :D a nechci aby na mě někdo mluvil vůbec :D

aselluska
5. únor 2020

@marketkaticha konečně někdo, kdo to taky tak má 😁 teď teda momentálně to jsou nálady jiných hormonů, ale znám to moc dobře. Nejhorší kombinace je pondělí, ráno, před MS a zataženo. Takovou únavu znám i v zimě, pravidelně, celý leden, únor mě nic nebavilo.

marketkaticha
5. únor 2020

@aselluska Hlavně než mi došlo, že tuhle náladu na kokos mám vždy týden před MS, tak to trvalo :D.. Protože když jsem brala antikoncepci přes10 let, tak jsem tohle v životě neměla...Ale to je na sloh, co všechno se změnilo u mě po vysazení :D Dost věcí odeznělo a tohle bohužel zůstalo ☹

perexka
5. únor 2020

tak to počasí moc nikomu nepřidá že 🙂 přijde mi, že přes tu zimu jsou otrávení už skoro všichni, jak mají deficit slunce) v takovém počasí se prostě všeobecně dá dělat méně aktivit než když je léto.. už se taky modlím za příznivější počasí 🙂
taky je možné, že je toho teď na tebe moc a prostě potřebuješ vypnout 🙂

kometkak
5. únor 2020

Já to mám obvykle každý rok mezi Leden- Duben.

orisek56
5. únor 2020

@marketkaticha tak to se hlasim do rady. Taky tyden pred ms. Ja mam teda desne nepravideony cykly, takze je to pro me aspon takovy casovy ukazatel, kdy ms prijde. Ale teda v tu dobu se peru se vztekem, depresema, vykyvem nalad a chuti vsechny zaskrtit.

marketkaticha
6. únor 2020

@orisek56 😂 .... s tím zaškrcením to chápu :D mám to úplně stejněěě 😂 Nevím jestli je něco třeba přírodního co by nás mohlo zklidnit ten týden před MS 😅 Taky dobrý námět na diskuzi.. 😀

drep
6. únor 2020

Nevím, co za tím stojí u tebe, ale na mě takhle působí nedostatek slunečního světla. Z nenálady mě vytáhne první sluneční den, který strávím venku.

orisek56
6. únor 2020

@marketkaticha me zklidni jedine sekacek na maso 😀 a kus masa pak na taliri

kulisek_28
7. únor 2020

Je to hlavně tím počasím, málo světla, venku zima, lidi nervní

kaja2016
7. únor 2020

Mivam toto, kdyz je nejaky dlpuhodoby stereotip, nic se nikam nevyviji, vztahy nejsou uspokojive a podobne.-) Zamyslela bych se, co te stve.-)

alcar
8. únor 2020

Po tydnu bych to asi nehodnotila jako depresi...ani mi tvuj psany projev neevokuje naznaky deprese. 🙂 Asi jen obdobi. 😉 Takove ma jednou za cas kazda z nas.

sabca21
13. únor 2020

zkus hořčík, ten hodně pomáhá na únavu, pokud budeš fyzicky v pohodě, třeba se uleví i psychicky, mě hořčík pomáhá hodně

skorinka423
7. dub 2020

kdo by v dnešní době nebyl unavený a neměl deprese, já bych to zas tak nehrotila, zkusit ten hořčík, tím asi člověk nic nezkazí a doufat, že to brzo přejde 😉