Detoxikace organismu, máte zkušenost?

monique07
27. zář 2012

Ahoj všem, chtěla bych se Vás zeptat, jaké máte zkušenosti s detoxikací organismu. Já poslední dobou piju zdravou detoxikační kávu (chutná jako normální káva) a zajímalo by mě, jak na Vás detoxikace působila a jaké jste na sobě viděli účinky detoxikace 🙂

veruska007
27. zář 2012

Zkusila jsem bylinky, brutálně se osypala, dostala zánět kůže po celém těle, zánět středního ucha, čelních dutin, nehtových lůžek, spojivek... všude hnisavé boláky.... děs. Valila jsem na kožní, dostala dezinfekci na hlavu, vlasy, tělo, desinfekční sprcháč, antibiotika. A dr. mě pěkně zdrbala, že pro alergiky je detoxikace zakázaná.

luthien.k
27. zář 2012

@veruska007 není pravda, že alergici nemohou detoxikovat, jen je třeba na to jít správně, ono k detoxikaci stačí i správně nastavená strava, viz například GAPS dieta, při které se také detoxikuje a je pro alergiky naopak velmi vhodná. Bylinkám bych se u alergiků také vyhnula, to každopádně, tam může na ně být reakce.

monique07
autor
27. zář 2012

@veruska007 a na co jsi alergická? Právě jak piju tu kávu s ganodermou, tak přímo ta ganoderma (houba reishi) pomáhá i na alergie a na astma... Tady je to pěkně popsaný www.business.dxnkava.cz, snad nevadí ten odkaz....

veruska007
28. zář 2012

@monique07 Seno, pyl, travy, nejake ovoce... a tak. Mela jsem 8 tydnu po porodu otravu krve a nemohla se z toho zvetit, tak mi jedna dr. doporucila nejakou detoxikaci. Caj mi doporucili ve vybornem bylinkarstvi... ale teda moc se netrefili. Asi po dvou dnech jsem mela v celem tele takovy zanet, ze jsem myslela, ze se zaziva rozlozim 😕 . A druha dr. me za tu detoxikaci pekne zdrbala. Uprimne receno, krome zeleneho caje do mne uz nikdy nikdo nic nedostane 😝

naomi6
28. zář 2012

@monique07 Ahoj, já teď zkouším už 14 dní pít sladkovodní řasu. Je to pěkně hnusný, pije se ráno na lačno. Dá se to vydržet 🙂. Zatím na sobě nic nepociťuju.

monique07
autor
29. zář 2012

@naomi6 Ahojky, nemyslíš náhodou spirulinu?? To je taky řasa, která je hodně bohatá na vitamíny 🙂 vím, že je i v tabletách právě, ale to bude možná něco jiného... no ono je asi ještě brzy, co jsem tak četla, tak při detoxikaci probíhá první skenování, má to prostě různý fáze, zkusím to pohledat...

monique07
autor
29. zář 2012

@naomi6 Tak jsem to našla, ale mám to jen v pdf, tak ti to můžu poslat třeba na mail nebo na skype... 🙂

radekcv
13. únor 2013

Dobrý den, na detoxikaci organismu, ale i jako prevenci na celkové zdraví znám vynikající potravinové doplňky od Českého výrobce. Jelikož nechci dělat nepovolenou reklamu, informace rád zašlu mailem.

blancav
19. pro 2013

Ahoj, a jak Vám funguje spirulina? Já objevila v jedné zdravé výživě nápoj naturefood, který je složený právě néjen z té spiruliny, ale je tam i mladý ječmen, chlorela, acai berry a spoustu dalších zajímavých látek. Zkusila jsem to a dost jsem sa bála chuti, protože to vypadá jako bažinec 🤐 ale je to nějak přírodně ochucený, takže je to sladký a to já můžu 🙂 Můžu říct, že se mi po tom zlepšila pleť a už se mi nenafukuje břicho, tak uvidíme co to dál udělá.

andykurk
11. led 2015

Užívala jsem wrumex teď na detoxikaci organismu na cítím se lépe, nejsem tak unavená, pročistilo mě to, aspoň teda doufám 🙂

gabcapatis
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
gerbera22
26. únor 2015

Našla jsem tu správnou formu léčby v podobě očistné kúry Enerix . S užíváním jsem začala před měsícem, je veľmi účinná a mou jíst vedle ní co chci. Samozřejmě trochu vedle toho sportuji, ale fakt jen trochu🙂 A navíc obsahuje vitaminy a prebiotika.

michaelanavrc
19. únor 2016
Uživatel michaelanavrc je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od michaelanavrc.

ja delam pravidelne jarni i podzimni detoxikaci tela 🙂 delam si ovocne stavy a jidlo podle mancingove a taky jeste odkyselujici napoje a o teto detoxikaci se citim opravdu jako znovuzrozena a plna energie 🙂

dalmatinka2004
15. zář 2016

Ahojky, ja jsem takovy experimentator - obcas me to popadne a mam silenou "potrebu" podniknout nejakou ocistu nebo detox. Ale jsem fanatickej odpurce vsech lekarnickych pilulek a pod... hledam vzdy pokud mozno prirodni cestu - verim tomu proste vic nooo... 😝 😅 No nic, k veci - uz jsem zkousela vsechno mozne - od koprivoveho caje rano na lacno, pres ruzne caje a nalevy z bylinek... vzdy to byl spis takovy šok pro to tělo, že jsem nekdy mela i prujem - sice se clovek vycisti, ale neni to nic moc. P atrala jsem dal a pred casej jsem nasla dalsi tip a hned jsem se do nej pustila - krom detoxu se u toho da shodit i par prebytecnych kil, coz se hodi - me teda jo. Jde o pomalý nástup - žádne radikálni kroky nebo drasticke kury - osvedcilo se mi to fakt super. Mozna nahoda, mozna ne - doporucuji aspon precist. Je to na 28 dni takova "kůra" Tady je článek: http://www.pruvodcevyzivou.cz/schudkova-metoda-... 😔 😉

salot
30. zář 2016

Tak je tu podzim.🙂 A já narazila na článek: Podzimní detoxikace, právě teď se hodí začít🙂 http://www.prodetox.cz/podzimni-detoxikace-prav... Co na to říct? Tipů, článků i doplňků stravy je dost, ale pustit se do toho, chce hlavně vůli. Chystám se, ale zatím sbírám tu vůli. Holky, jste na tom podobně? Nebo vám přijde podzimní detoxikace jako blbost? Pravda, zakladatelka tohoto vlákna se ptala také na podzim - jen už je to nějaký ten rok, tak možná se něco změnilo.🙂

lenisek35
4. říj 2016

detoxikace organismu je super, ale dělá se spíš na jaro, aby člověk byl na to léto fresh...🙂 Já se pročišťuji tak že týden jím jen zeleninu a piju zelené čaje.

babanci
5. říj 2016

Já dělám detox pravidelně, ale není to o pití čaje. Vyčistila jsem si játra, střeva, ledviny, klouby, čistím pravidelně a k tomu se velmi zdravě stravuji. Pro toho, kdo to myslí vážně, doporučuji A-Z zdraví, něco načíst a do toho. Přečtete knihu Nespěchejte do rakve.

katarina94
12. dub 2017
Uživatel katarina94 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od katarina94.

ja skúšam detox s Goji, raz som naň natrafila v BILLE, na ten sirup a odvtedy si ho neviem vynachváliť. Mám pocit, že mám po ňom lepšie vlasy
https://www.himalyo.cz/aktuality/12-pravd-o-goji-23

lennus
12. dub 2017

Mám dobré zkušenosti s chlorellou a ječmenem od GW, ječmen mi vyloženě chutná, necítím se tak nafouklá. Nějaký detox zvažuju před otěhotněním, chce to asi hlavně zdravěji jíst, vyloučit cukry a různé potraviny, které nedělají tělu dobře (bílá mouka, omezit pečivo, konzervanty, alkohol). Asi všeho s mírou.

Má někdo zkušenosti s přístrojem na detox Splendid’eau?

salot
20. dub 2017

Holky, pokud jste odhodlané, narazila jsem na Velký jarní detox plán: https://www.blendea.cz/detox/ 🙂 Zní to dobře, ne? Já mám za sebou klasický masopust a ještě pořád chci něco s tou očistou dělat...

calisa
1. kvě 2017

Také jsem na občasnou detoxikaci zkusila zelený ječmen a chlorellu. Plus domácí zeleninové šťávy nikdy nejsou na škodu 🙂.

radka8888
1. kvě 2017

Já používám klasický játra a ledviny a funguje mi to dobře celoročně.

archee
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
malinkaelinka
11. lis 2018

Většina zázračných detoxikačních programů je akorát tahák na peníze. Pokud se člověk zdravě a správně stravuje, nic takového nepotřebuje. Doporučuju do stravy zařadit co nejvíce čerstvých potravin, základní suroviny,co nejméně průmyslově upraveného jídla a pravidelný pohyb na čerstvém vzduchu. A začnou se dít zázraky 🙂 Jinak dřív jsem mívala občas pocit jakési zabetonovanosti těla, tak jsem si dělala klystýry - vždy jsem to spojila s popíjením slabých bylinkových čajů nebo zeleninových štáv, dala si 3-4 cykly a bylo to moc fajn a zadarmo 🙂 Ted už jsem asi rok nedělala, co jsem si dost upravila jídelníček, tak nemám tu potřebu 🙂

michaelaklarska
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jaruska521
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
marek_pet88
29. črc 2019

Ahoj,já si teda myslím,že tělo žádný detox nepotřebuje. Ono když se celý rok stravujete špatně a pak si 3 dny dáte nějakou očistnou kůru a pak zbylých 363 dní v roce se budete stravovat zase špatně, tak si opravdu myslíte, že vám 3 nebo 5 denní očista pomůže? Četl jsem zajímavý článek o detoxu jsou tam i nějaké tipy jak mít čistý organismus,koho to zajímá může si přečíst na www.vyziva4sport.cz

herbinaaa
26. únor 2020

kdysi jsem na detoxikaci organismu a jater brala ostropestřec mariansky. Kupovala jsem si ho v tobolkách z naturevia a vždycky mně to hodně pomohlo.

kiskka22
30. bře 2020
Uživatel kiskka22 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od kiskka22.

Ostropestřec jsem začala brát před měsícem, paní v lékárně mi doporučila taky ten od Naturevia, říkala, že si ho lidi hodně berou, že stačí jenom jedna tableta denně a je hodně účinný

adriankas
28. dub 2021

My se celá rodina detoxikujeme pomocí wurmex, který má i sladkou variantu pro děti. Možná by to mohlo pomoct 🙂