Diastáza. Má někdo po porodu? Za jak dlouho vám zmizela cvičením?

aniea
2. dub 2021

Máte někdo po porodu diastazi, nebo za jak dlouho vám zmizela cvičením? Asi cvičim ještě málo ale zatím žádný rozdíl nevidím..

lida9
3. dub 2021

po prvim mi vicemene zmizela, ted rok po druhem a jeste ji mam...

cherie24
3. dub 2021

@aniea zůstala mi a cca 2,5 měsíců po porodu jsem začala chodit za rahabilitace. Rozhodně se nech ale zkontrolovat doktorem a fyzio a ne to cvičit nějakým návodem z internetu. Každému sedí něco jiného a je třeba, aby ti fyzio řekl, kdy to cvičíš správně a kdy špatně. Trvá to se ty cviky správně naučit. Zmizela mi pak do 3 měsíců.

aniea
autor
3. dub 2021

@cherie24 no já právě cvičim podle internetu ale jsou tam podobné cviky co mi poslala sestrenka, je na vejsce, učí se na fyzioterapeutku.. No cvičim teprve měsíc, dala jsem si naky čas a pak kdyztak půjdu k doktorovi, ale tam se mi samozřejmě nechce.

cherie24
3. dub 2021

@aniea no to je sice pěkné, ale jde o to, že ten cvik je potřeba cvičit správně a je třeba zapojit ty správné svaly, jinak je to k ničemu nebo si tím spíše přihoršíte. To vy sama ale nepoznáte, musí váš u toho provedení cviku kontrolovat fyzioterapeut. Já jsem to na sobě i viděla, jak jsem docházela z počátku pravidelně co týden, cviky jsem cvičila správně, ale když mě měsíc neviděli, tak mi pak ten cvik občas ujel. Já měla pocit, jak hezky cvičím a fyzio mi řekl, že vůbec nezapojuji břicho u toho.

gramar
3. dub 2021

@aniea četla jsem recenze na mamacore tam jsou cviky kterými je vhodné začít a mají celkem slušné výsledky a dost blbuvzdorné videa, ale někdy to ani cvičení nezachrání úplně. Kamarádka sportovec jak hrom a nakonec musela jít pod kudlu s tím. Já jsem zase antisportovec a zmizela po dvou porodech sama, po třetím ne tak úplně a kdybych nebyla lenochod, tak bych jí asi cvičením opravila, proto ten mamacore, ale bohužel koukáním na video se to nezlepší a momentálně jsem ráda že jsem ráda 🤐

aniea
autor
3. dub 2021

@gramar no já jsem taky antisportovec, cvičení úplně nesnáším, ale tohle teda cvičim každý den ale podle jiného videa, to mamacore se mi nějak nelíbilo.. Pár cviku a hodně peněz za to. Tak cvičim podle mamasport tam se mi to zdá lepší. Mě se to udělalo až teď po druhým těhotenství, doufám že nebudu muset pod kudlu.

aneta_v
3. dub 2021

@gramar ono paradoxně sportovkyně s tím mají větší problémy, jsou často zvyklé jet přímé břišní svaly a ty se rozjedou jak nic. Já nejsem úplný antisportovec, ale ani fanatický sportovec a necelých 5 měsciců po druhém porodu mam diastázu menší než švagrová-sportovkyně po 2.5 letech. Cvičila jsem tedy 8 týdnů poctivě mamacore, od změny času to s dětma večer nedávám 😂

gramar
3. dub 2021

@aniea Já koukala na těch prvních pár videí co jsou na YT zdarma, jinak bych za to ty peníze asi nedala, to bych spíš zaplatila někoho kdo mě bude kopat do pozadí, abych cvičila 😂
@aneta_v To ani neříkej, nebo budu mít alibi pro svou naprostou lenost a neschopnost 😂

aneta_v
3. dub 2021

@gramar antimotivace nebyla můj cíl 😂😂

gramar
3. dub 2021

@aneta_v tonoucí se stébla chytá, stačí zmínka a mám jasno 😂😂

mliko_v_hlave
5. dub 2021

já jsem začala chodit na fyzioterapii, přijde mi to učinější než podle youtube a hlavně mám pravidělnou kontrolu, že cvičím správně...taky jsem potřebovala nakoupnout, protože lenost mnohokrát vyhrává :D doporučuji tanečnici Zuzanu Kadukovú, aktuálně žije na Bali ale věnuje se právě online osobním lekcím pro ženy po porode www.3nityconcept.com ...byla i u mě v podcastu Mlíko v hlavě, pokud by jste si chtěli poslechnout rozhovory s mamami podnikatelkami, herečkami, blogerkami, koučkami nejen o mateřství - https://open.spotify.com/episode/3izaqGmVN655Xf.... Budu moc ráda za zpětnou vazbu 🙂