Diastáza po druhém porodu

nikoulinka
27. dub 2018

Ahoj maminky. Včera jsem s hrůzou zjistila, že mám po druhem porodu diastazu. Abych pravdu řekla, jsem z toho celkem nešťastná. Vim, ze kazde těhotenství je jine, ale naivne jsem si myslela, ze i po druhem porodu půjde rekonvalescence "hladce", jak u syna. Zajímají me proto vaše zkusenosti. Jak dlouho jste problem řešily? Co vam pomohlo? A měly jste i nejake komplikace diky tomu? A co poporodni pas? Byl k necemu? Moc dekuji za sdileni vasi ch zkusenosti

lida9
27. dub 2018

ja mela uz po prvim porodu, pomohl mi dobry fyzioterapeut🙂

nikoulinka
autor
27. dub 2018

@lida9 a muzu se zeptat, jak moc jsi to mela? A za jak dlouho sel poznat nejaky vysledek?

verinikki
27. dub 2018

Tak jsem ve stejné situaci, akorát jsem s tím tedy nikde nebyla a zatím ani nikde necvičila- po porodu zjištěna na dva prsty, řekli ať hlavně necvičím na přímé svaly a nic netahám-necvičila jsem zatím vůbec ani jsem nikde nebyla. Celkově jsem cítila velmi slabé břišní svaly, bříško mám nahoře jakoby vypouklé. Mám pocit, že teď po půl roce je to už lepší, na fyzio se teprve chystám.
Také budu ráda za bližší info, jak to probíhá🙂

vendes
27. dub 2018

Mám po prvním porodu a dr mi předepsala cvičení u fyzioterapeuta na posílení středu těla, jdu tam v půlce května. Nesmí se cvičit přímé břišní svaly, takže žádné sklapovačky apod. Břicho jsem měla, že se lidi ptali, zda čekám dvojčata. Zezadu nebylo poznat, že jsem těhotná. Štve mě to, protože před porodem jsem měla břicho ploché a dělala jsem crossfit.

nikoulinka
autor
27. dub 2018

@verinikki ja jsem prave jeste v sestinedeli, takze nedelam taky vubec nic. Neco malo jsem si nacetla, ale hodne clanku si odporuje. Tak jsem se radila jen se segrou, ktera studovala sportovniho a. Rekondicniho masera. Ta mi taky jen řekla, nezvedat nic tezkeho, a kdyz uz je treba, tak ze drepu. A taky hlavne necvicit. Jen pevnit sikme svaly. Samozrejme az po sestinedeli. Jsem zvedava. Jsem z toho nestastna. Brucho nahore nafoukle a kolem pupku velka jama, ktera jde videt i kdyz stojim... takze doufam, ze to pujde pryc trosku rychlym tempem.

nikoulinka
autor
27. dub 2018

@vendes me to taky hodne stve. Dlouho mi trvalo, nez jsem se dostala na vahu, co jsem mela. Taky jsem pravidelne cvicila, chodila na jumping a zumbu. A ted najednou toto. Jama v brise, ktera jde videt i pres tricko. Takze jsem zvedava, jak to bude dal...

vendes
27. dub 2018

@nikoulinka To já s váhou problém nemám, mám dokonce méně. Ale mít klokanku na břiše se mi nelíbí, takže uvidím, co fyzio. Až bude po rehabilitaci, doufám, že budu zase moc začít normálně dělat to, co před.

nikoulinka
autor
27. dub 2018

@vendes ja se asi,spatneze vyjadrila :D nemam problem s vahou, mam jen +3kg, coz je v pohode. Myslela jsem to spise tak, ze daloje praci se k tomu dostat, a ted takovy "defekt"

billythekid
27. dub 2018

Já jsem byla taky u fyzioterapeuta. Šla jsem.k obvodní a ta mi to předepsala, nic jsem tak nemusela nikde platit. Fyzio mi říkal, že diastaza je "normální" tak půl roku po porodu. To se tělo dává pořád dohromady. Já měla tak na 1-2 prsty a cvičení pomohlo.

lida9
27. dub 2018

mela jsem tak 4 prsty... zacala jsem chodit az 3m po porodu, dala mi dohromady i zada a kostrc, ono to vsechno spolu souvisi🙂 tak na prst podle me zustala diastaza s tim uz asi nic nepujde☹ no a chodila jsem jednou za 14 dni, tak 2 mesice🙂

nikoulinka
autor
27. dub 2018

A takovy osobnejsi dotaz. Zustala vam ta propadlina, nebo i ta se stahla? A celkově, jak vypada bricho po te, co se vam to "zpravilo"? Co vidim na internetu, tak me desi...

soleilll
27. dub 2018

@nikoulinka Jen upřesním - diastazu máš pravděpodobně celý život nebo od ranného dětství, jen se po těhotenstvích víc ukázala. Aspoň tak mi to řekla fyzioterapeutka, ke které chodím s dcerou. Ta má rozestup od narození. Dělá jí problémy s celkovým držením těla - takže vystouplé břicho, špatně postavené lopatky, nepevné kotníky, nohy do X, zborcená nožní klenba a ploché nohy.
Záleží, jak velký rozestup je, částečně se dá napravit speciálním cvičením, ale je to běh na dlouhou trať a horší případy pak plastickou operací (sešití k sobě).
Zrovna dnes jsem si hledala na na netu "vypracované břicho" a nějakou formu diastázy má tak polovina lidí - včetně chlapů. 🙂

nikoulinka
autor
28. dub 2018

@soleilll jeee, bobek maly. Tak snad se konkretne v jejim pripade podari ten rozestup zmírnit. ... par článku jsem take uz cetla, vcetne te plastiky. Ale to si nechavam vazne az jako posledni moznost. Dala jsem si cil dva roky. Tak snad je a bude realne se toho "zbavit" za tu dobu.

pucmelinka
28. dub 2018

@soleilll i mne to rekla fyzioterapeutka...mel nechtel moc ns kolinka, na klasicke rhc ho drilovali, sla jsem soukrome a tam mu rekli, ze ma diastazu a ze se musi posilit brisni svaly, aby lezl, sedel, chodil...lze to zjistit uz po sestinedeli, na rhc to treba nezjistili k dnesnimu dni...takze za sebe doporucuji soukromy sektor...

raschwa
28. dub 2018

Doporučuji prostudovat stránky Ivy Fiškandlové (www.ivafis.cz), na diastázu se specializuje. Pokud by se Vám podařilo se k ní dostat, určitě se to vyplatí. Já si počkala na inidviduálku skoro půl roku, ale stálo to za to a mě její cviky opravdu pomohly. Má tam dobré články a také foto před a po, minimálně jako motivace, že se s diastázou dá bojovat, Vám určitě pomohou. 🙂

maaadar
28. dub 2018

Iva F. bohuzel letos v cervnu konci ☹, takze k ni uz se nekdo novy tezko dostane. Ale jinak clanky ma super a lekce jeste lepsi

raschwa
28. dub 2018

@maaadar To jsem nevěděla. nevíte proč? Každopádně je to pro všechny maminky s diastázou velká ztráta! Určitě stojí za to aspoň pročíst články, aby člověk věděl, co určitě nedělat! 🙂

maaadar
29. dub 2018

@raschwa rikala, ze se ji nepodarilo sehnat vhodne prostory... ☹ Spis chce mit mit nejaky cas pauzu, mezitim sehnat neco vetsiho a lepsiho a pak otevrit sve centrum v nove podobe, napr. i s kavarnickou, vice lektory atd.

adypro
29. dub 2018

Ahoj holky, u mě byla distáza asi už dřív, ale co to je a že ji mám, jusem zjistila po druhém porodu (nevím přesně kolik, ale náhodně jsem nahmatala díru uprostřed břicha, což dřív nebylo, ). Přes stránky Ivy Fiš. jsem si našla trenérku u nás a chodím k ní, začala jsem asi až 9 měsíců po pordu. A dnes mám diastázu do 1 cm, dle fyzioterapeutky super. Ale není to jen o diastáze, v mém těle není snad nic tak, jak má být, celkově špatné držení těla, příčně plochá noha, špatně dýchám a to vše souvisí s diastázou, pánevním dnem atd. Chce to hlavně hodně trpělivosti. Ale opravdu jde diastáza cvičením velmi redukovat.

marcelapaskova
30. dub 2018

Holky, na YouTube najdete správné cvičení. Já po druhém porodu (žijeme v Německu) jsem dostala kurz cvičení, to se velmi zlepšilo, ale po pravdě, makat musím sama. Malému je deset a já bych si přála cvičit třikrát denně dva tři cviky, doufám že to zvládnu. Ideální je to resit tak do osmi desíti měsíci, pak už to půjde hůře

nikoulinka
autor
30. dub 2018

Holky, a nejste nektera z MS kraje, a mohla byste mi tady nekoho doporucit? Nejlepe Havirov a okoli?