Dítěti se zvětšuje uzlina na krku při virózách

hanisv
3. říj 2012

Dobrý den, máte někdo zkušenost, že by se vašemu dítěti zvětšovali uzliny při každé viróze. Malýmu 3 roky se zvětšují už od ledna, to jsem si toho všimla. Má rýmu každý měsíc, takže se mu nestačí příliš zmenšit, jen lehce a při další viróze se zase zvětší, takže je má pořád větší a větší. Teď už ta jedna má možná 3cm Ale nejsem si jistá, jestli to nejsou dvě těsně vedle sebe, nechci mu je moc ohmatávat. Normálně vidět nejsou, ale když nakloní hlavičku, tak mě obchází hrůza, co by to mohlo být. Začátkem května jsme absolvovali vyšetření krve, tam bylo vše v pořádku… DOktorka ty uzliny nějak extra neřeší, jen mi řekla, že už asi nikdy nezmizí… Prosím uklidněte mě někdo…

horakovatereza
3. říj 2012

Já jsem trpěla na naběhlé uzliny kdysi - stále neběhlé a stále nastydlá. Nakonec se zjistilo (tenkrát to ještě nebylo tak rychlé🙂, že mám toxoplazmózu.

gumidek
3. říj 2012

@hanisv Syn měl to samé, v létě prodělal ještě navíc mononukleozu a uzliny na krku byly vidět hrozně - měl obrovský boule, ani nemusel hýbat hlavou. Bral dvoje atb, aby se mu uzliny zmenšily na přijatelnou velikost, pak byl navíc měsíc a půl v pohodě a teď už je vidět jen uzlina na jedný straně, když zakloní hlavu.
Nicméně je to tak - při viroze se uzliny zvětšují (fungují prý jako síto, ve kterým se zachycuje bordel) a zmenšují se pomalu, na ORL mi doktor taky řekl, že už se mu nikdy nemusí zmenšit úplně. Čím dýl bude zdravej, tím víc budou mizet. Tak se neboj, bude to v pohodě. Nebo skoč na ORL 😉
už jsem unavená, tak snad je to aspoň trochu srozumitelný.

hanisv
autor
4. říj 2012

Děkuju moc za odpovědi, jste zlatíčka... Uklidnuju se tím, že je to dlouho, že pokud by to bylo něco vážného, tak že už by se to projevilo i jinak. Možná kdyby neměl měsíc, co měsíc rýmu už by byl ústup vidět. Když měl rýmovou pauzu, tak mi přišlo, že se zmenšili, ale jak má rýmu fakt každý měsíc, tak mi přijde, že jsou pořád stejný a při rýmě se ještě malinko zvětší...

hanisv
autor
4. říj 2012

Jinak gumidek, napsala jsi to v pohodě. 🙂 To já si občas říkam, jak si to asi přebíráte, že píšu zmateně jako blázen...