Doktorka mě v těhotenství pořád posílá na testy

axuram1
4. led 2018

Ahoj, chtěla jsem se zeptat ohledně vyšetření u dr... Byla jsem předtím u jiné dr a ta mi dělala vše sama jak krev tak ultrazvuk a tak dále ale jelikož byla moc daleko tak jsem si musela najít jinou paní dr a od té doby co jsem tady mám pocit že musím lítat snad všude... Docela mě to vyčerpává a tak jsem se chtěla zeptat jaké máte zkušenosti vy... Když jsem se ptala své kamarádky tak říkala že lítám zbytečně a že tolik toho neměla... paní Dr mě posílá pořád na nějaké testy na krev, Screening, ekg, zubař a tak dále tak mi teď říkala o porodních kurzech o cvičení pro maminky.. vždy když volám abych se objednala jelikož paní dr mi vždy dá tel a řekne abych si to zařídila a pak jí přinesla papíry tak mi třeba řeknou jako teď na Screeningu je už nestíhám termín že je to teď zbytečné že budu jen platit at se domluvím u dr tak bohužel dr mi řekne že mi to musí udělat i když je pozdě... tak by mě zajímalo jestli taky musíte pořád někde litat co je potřeba a co bych mohla u dr říct že nechci nebo tak... jsem prvorodička a tak nevím jak to vše přesně funguje a jestli všechny ty kurzy musím nebo to záleží na mém rozhodnutí... moc děkuji za odpověď

jaja01k
4. led 2018

@axuram1 Nemusis nic, nic neni povinne.
Jinak me doktorka poslala jen na ekg a test na tehotenskou cukrovku.

hanih
4. led 2018

Všechno je dobrovolné, nemusíš nic, jen se rozhodnout, zda daná vyšetření chceš. Já taky jezdím. Na krev do odběrového centra, kde jsem byla i na ogtt (cukrovka), k Apolináři na screening, na ekg a preventivku k praktickému lékaři, k zubaři... Divné mi to nepřijde. Každý lékař je na něco odborník, gynekolog to sám málokdy zvládá. Už jsem i četla, že někteří gynekologové dělají třeba sami screening nebo testy na cukrovku, ale nemají na to potřebné vybavení, nebo to dělají špatnými postupy, a výsledky jsou pak na nic. Že mě doktorka posílá na krev jinam jsem nakonec i ráda, protože mám zkušenost, že v takovém odběrovém centru nebo laboratoři, kde berou krev jak na běžícím pásu, je to rychlejší a bezbolestnější. Co se týká cvičení pro maminky, záleží na tobě, jestli cvičit chceš, nutnost to není. U kurzů popřemýšlej, zda ti mohou nějak pomoct. Já jsem na kurzy jako prvorodička šla ráda. Porodní asistentka nám tam vysvětlila, co se bude dít, jak to bude vypadat, jak o sebe a miminko pečovat po porodu, jak je to s tišícími prostředky nebo s tatínkem u porodu, informovala nás, co můžeme absolvovat (třeba klistýr, a že máme hlásit, pokud ho nechceme) atd., zodpověděla všechny otázky. Protože kurzy probíhaly v porodnici, kde jsem měla rodit, ukázali nám i porodní sál a všechny místnosti okolo. Vím ale i o maminkách, které to spíš znervóznilo. To je individuální. Co si myslím, že je od doktorky hodně blbé, že tě posílá na screening pozdě. To je jediné, co by se mi fakt hodně nelíbilo. Nevím, v jakém jsi týdnu, třeba by se to ještě stihlo na nějakém méně vytíženém pracovišti. Zkusila bych pohledat a zavolat jinam.