Dubové kapky do nosu

nikita92
22. črc 2019

Ahoj, máte někdo zkušenosti s dubovými kapkami do nosu? Dlouho mě trápí ucpaný nos a nechci to řešit klasickými kapkami. Mořská voda a proplachy konvičkou nezabírají. Nejvíc je nos ucpaný, když ležím, většinou ta dírka, na kterém boku ležím, takže se moc nevyspím. Alergie nemám, na ORL jsem byla, ale vše v pořádku. Případně jsem se chtěla zeptat, kdyby se situace nelepšíla, jestli může vzniknout závislost na kapkách, kdybych používala úplně ty nejslabší a jen na noc? Díky

ela90
22. črc 2019

S dubovymi kapkami zkusenost nemam, ale s závislostí na sprejich do nosu typu olynth, nasivin, otrivin atd ano. A odpoved na to zda může vzniknout i kdyz pouzivas nejslabší je, ze ano, může vzniknout. Ne nadarmo se mohou používat jen tyden a pak si musí sliznice nosu zase odpočinout. Neporadím co s tim delat kromě hledání příčiny proc to tak mas. Ale urcite nepoužívat tyto typy kapek/spreju do nosu dele než je doporučeno. Je to akorat cesta k jeste horsi odvykacce.

nikita92
autor
22. črc 2019

@ela90 já už to mám právě za sebou, skončilo to laserem, tak se k tomu nechci vracet. Na příčinu se zatím nepřišlo, asi budu muset hledat dál

lelec30
23. črc 2019

@nikita92 ja pouzivam aloe sprej a po jednem dni je ryma pryc. Taky mi morska voda nezabirala, dubove kapky jsem nezkousela.

nikita92
autor
24. črc 2019

@lelec30 prave nemam klasickou rymu,ale jen ten ucpany nos,takze potrebuju neco na splasknuti te sliznice