Ekzém na rukou, co vám zabralo?

bielamacka
29. zář 2016

Dobré odpoledne,

Asi před 9 měsíci se mi objevil na hřbetech rukou ekzém. Začalo to krátce poté, co měla dcera cca v 1 roce angínu a já jí dávala antibiotický sirup s penicilinem, na který jsem alergická. Myslela jsem, že to je alergická reakce, ale nezmizelo to - klasická vyrážka se změnila vyloženě v ekzém - suchá kůže s odlupujícími se šupinkami, střídající se s malými puchýřky naplněnými tekutinou, které svědí jak blázen. Prostě nejde si to někdy nepodrbat, člověk to udělá i nevědomky nebo v polospánku, to bych musela spát v rukavicích.

Zkusila jsem vysadit lepek, laktózu, vyměnila jsem všechny saponáty na nádobí, podlahu, prášek na praní, tablety do myčky, aviváž za bio verze, nic se nezměnilo. Nejím nezdravě, fakt netuším, proč se toho pořád nemůžu zbavit. Byla jsem u svého obvoďáka, protože kožní je u nás na dva měsíce čekání a pak stejně strávíte další 3 hodiny v čekárně - ten mi napsal napřed mast Fucidin H - ta potom po čase přestala zabírat úplně, přesto že to je kortikoid. Potom mi zkusil dát Locoid - ten mi pomáhá, jenže se to vždycky vyléčí na 99 procent - pak udělám pauzu a za tři dny si to zase rozdrápu. Zkoušela jsem Ondřejovu mast, Eucerin, Biodermu, nějakou ruskou konopnou mast, Sebamed hojivou mast, asi tisíc dalších blbin a vždycky se to vrátí. Už mě nenapadá fakt nic jiného, než si useknout ruce u zápěstí 😀

Má někdo stejný problém? Co zabralo vám?

vojtisek2007
29. zář 2016

@bielamacka ahoj, to co popisuješ má ségra, mazání žádný nepomáhají, vyzjistila, že stres a sladký (víc osladí kafe,čaj,kobliha,kus čokolády, sušenka...) jsou spouštěč, někdy to má míň, někdy skoro vůbec a někdy má uplně rozdrápaný/rozpraskaný do krve ruce, objevilo se jí to po porodu ☹ občas bere i fenistil,aby jí to tak nesvědilo....

terkaz
29. zář 2016
vojtisek2007
29. zář 2016

http://www.ulekare.cz/poradna-lekare/vyrazka-s-...
@terkaz no takhle to vypadá když to má skoro zahojený, jinak rozpraskaný až do krve a jediný co sem tam uleví a pomůže je nějaký kortikoid.mazání, název nevím

bielamacka
autor
29. zář 2016

kortikoid pomůže tak z 95 procent, jen to vysadím, za 3 dny je to zpátky....

terkaz
29. zář 2016

@bielamacka mne se tento ekzem udelal po mydle Dettol. Dostala jsem na to fucidin. Mne zabral,ale kdyz sepouziva dlouho, tak muze prestat zabirat. Kortikoidyuznechci,tak jsem si koupila gumove rukavice, snazim se ruku co nejmin namacet a na promasteni pouzivam klasickou niveu. Strasne semi to zlepsilo a ekzem skoronemam. Omlouvam se za preklepy 😉

lusinda485
29. zář 2016

Doporucuji protopan trpim na ekzemy a od te doby co jsem si ho poridila uz na to netrpim je to prirodni bez hormonu

kocour1
3. říj 2016

Já mám dobrou zkušenost s bepanthen sensiderm, konečně nějaký přípavek, který opravdu zabírá🙂

bielamacka
autor
4. říj 2016

no já jsem teď zkusila konopnou mast Cannaderm, zatím dobrý.... tak uvidíme, kdy zase přijde ta drbací fáze 😀

lenisek35
4. říj 2016

na ekzémy mi hodně pomohli konopný mastě... ale takový ty echt... Jedná námá mi je dělala na zakázku a super...

bielamacka
autor
23. lis 2016

no, byla jsem konečně na kožním a na alergologii a bylo mi zjištěno, že mám alergii na lepek, na mýdlo a na saponát, co se dává do tablet do myčky.... takže jsme tohle všechno vyměnili a je to o dost lepší....