Ekzem po porodu. Co na něj nejvíce zabírá?

bramburka
17. lis 2007

Mam dotaz. Po porodu jsem strasne natekla - nohy, ruce a tak. Pritom v tehu jsem s tim problemy nemela... od te doby mam strasnej ekzem, suchou plet, pupinky vsude po tele, nejvic ale na nohou. Myslela jsem, ze je to z toho casteho myti a sprchovani. Pravda je, ze to tak strasne svědí, že se neudržím a drbu si to, takže do krve... potom to samo nemůže zmizet. Ale dnes se mi to rozšířilo na obličej...

Už jsem zkusila masti olejove, detske oleje, telove mleko - zatim nejvic zabira - calciovku.

Máte s tím některá zkušenosti??? Jestli jsou to nějaký hormony, když mám 2 týdny po porodu???

mimakro
18. lis 2007

V tehotenstve sa dosť nabúrava imunitný systém matky. Jej telo musí umožniť vývin cudzích buniek (dieťaťa). Po pôrode by to nemalo zanechať žiadne následky, ale nie vždy je tomu tak. Ja som mala atopický ekém od narodenia. Okolo roka sa podarilo potlačiť jeho príznaky, ale v puberte sa objavil zas. Prvé tehotenstvo bolo celkom dobré, ale druhé mu veľmi nepomohlo. A stále sa zhoršuje. Určite by si mala zájsť na kožné, možno k imunoalergológovi. Alebo by Ti mohol poradiť aj gynekológ. Isto to nie je v norme. Inak raz som mala nepeknú reakciu na sírnu pastu, opuchla som najmä v tvári. Pichli mi hydrocortison, ale veľmi nepomohol. Zabral mi až Kalcium methiaden. Takže preto aj Tebe asi kalciovka zaberá.

kacerka
18. lis 2007

bramburko, já mám taky ekzém, ale vím, že to je z prádla v nemocnici. Jsem čtyři týdny po porodu a už přes tři týdny doma a stále mám pokožku jako struhadlo. Jednu nemocniční košili jsem ze sebe musela doslova strhat, jak jsem se po ní osypala 😖 Je sice pravda, že se mi normálně ekzém v tuto dobu (nástup mrazivého počasí) dělá, ale většinou jen rukou a tentokrát se mi to rozjelo na stehneh v podkoleních jamkách a na pažích 😕

bramburka
autor
19. lis 2007

No to je síla, mě už to jakoby mizí, uz to není živý... spis to struhadlo no a samo kdyz to envydrzim a rozskrabu to, atk to rozjedu... ale je to šílený.

katrin
19. lis 2007

Baby, nie celkom od veci, ale skúšali ste si dať dole všetky šperky? 😕 Je možné, že je to aj z nemocničného prádla, ako píše kacerka, aj ja som to mala, ale nakoľko mám aj alergiu na kovy, všetky šperky museli dole a okrem teda mastí, čo mi predpísal doktor (hormonálne, ale nekojila som), mi ´to pomohlo

grmitko
19. lis 2007

ja som sa po porode tiez strasne vyhadzala, velke cervene flaky, hlavne na bruchu a nohach, ale aj na chrbte, neskutocne to svrbelo, bola to hroza, ale po par tyzdnoch to preslo. Ale zazitok to bol na cely zivot. A v tehotenstve som tiez ziadne problemy nemala 🙂

lucia123
19. lis 2007

Ja si myslim, ze to moze byt s epiduralky, taktiez som mala svrbive vyrazky po nohach, bola som aj na koznom, kde mi povedala dr. ze je to koprivka. Rodila som cisarskym (pri vedomi, bez uspania) a nemocnicne kosele som nenosila. Taktiez som mala vyse sest tyzdnov permanentne zalahnute v jednom uchu (dva dni po porode to zacalo same), asi 4 krat som bola s tym usnej, ale kedze kojim, tak som nemohla brat ziadne lieky. Po siestich tyzdnoch vsetky problemy zmizli ako zazrakom bez liekov, len potieranim postihnutych miest medom. 🙂

bramburka
autor
19. lis 2007

Epi jsem nemela a Dr. rikal, ze to bude od hormonu, ze to behem sestinedeli prejde... tak ono to prejde, ale jen jsem chtela nečím zmírnit obtíže....

stela3
19. lis 2007

skus oillatum alebo tak nejak najdes to urcite v lekarni (ja som to tam kupovala)jednu davku(vrchnacik) do kupela a po4-5 dnoch by si mala byt ok aspon ja som bola.ale nesmies pouzivat ziadne ine sprchove gely...kremy,mlieka ...atd.

mimakro
19. lis 2007

Ja som vždy používala Holtov krém. Smrdí, ale pomáha. 😉

janazuza
19. lis 2007

bramburka, ja som tiež po porode velmi opuchla( hlavne nohy som mala otrasé, ani ked som bola tehulka som také nemala), mala som zlý výsledok pečeňových testov. Musela som brať lieky. A chodila som pravidelne na kontrly peč. testov.

lu777
19. lis 2007

já myslím, že to můžou být hormony - já měla v I. trimestru asi měsíc neskutečně hrubou a suchou nebo šupinatou kůži ať jsem dělala cokoli... začla jsem pít hodně vody, brát vitamíny Elevit Pronatal (jsou silnější než např. Calibrum) a natírala jsem se olejem lisovaným za studena (něco od Weledy a pak jeden bio olej co mí můj muž přivezl z Německa).. pak to zmizlo 😝

tin.tinka
20. lis 2007

Ahojte 🙂 aj ja som sa po porode sekciou trapila ekzemom. Mala som ho v oblasti laktovej jamky a na tvari okolo ust. Neprijemna zalezitost. Lekari tvrdili ze je to z vycerpanosti, hormonov..........
Pozorovanim som prisla na to ze je to z mlieka, nakolko som sa snazila jest vela syrov, jogurtov. Cca dva tyzdne som mala hnacky a potom sa objavil ekzem. Takze mam potvrdenu
1. potravinovu alergiu na laktozu (bielkovina z kravskeho mlieka), prejavuje sa hnackou
2. alergiu na laktozu, prejavuje sa ekzemom
Nikdy pred tym som alergiu nemala (iba na kovy). Snazim sa potraviny s obsahom mlieka nejest, obcas sa vsak neubranim cokolade. 😝 Dufam, ze sa to casom strati.
Inak sa mi stala aj taka perlicka, ze som si vyfukala nos do servitky kde som utrela synovi usta do vygrcnuteho materskeho mlieka a do minuty som mala nos ako Mrazik. Muz sa mi smial, ze som alergicka sama na seba, alebo este horsie, ze ci niesom krava 😀 😀 😀

tin.tinka
20. lis 2007

To hlavne som nenapisala, skusala som na to vsetko mozne, olivovy olej, cajovnikovy olej, krem s panthenolom, vit E, vcely vosk........... detsku kozmetiku. Kazde zabralo iba trochu a na malu chvilocku. Jedine co zabralo okamzite bol kortikoidny krem, ktory mi predpisala kozna lekarka, ekzem zmizol velmi rychlo. Nechcela som ho pouzit, lebo kojim a bala som sa aby neposkodil malemu, preto som skusala vsetko mozne.

Takze odporucam kazdemu vyhladat kozneho lekara a hladat pricinu, preco ekzem mame.

Inak az teraz som si uvedomila co je to byt alergicka. Naozaj zdravie je nadovsetko. Neverili by ste ake ja tazke najst na trhu nejaku sladkost bez mlieka a to si neviem predstavit ake tazke to maju ludia alergicky na arasidy, lepok atd.

hedunecka
20. lis 2007

no mne sa to stalo tiez..ja mam atopicky ekzem od detstva a tak som si myslela ze sa mi len zhorsil po porode lebo som sa zacala neskutocne skrabat na rukax a okolo krku..zo dna na den sa to zhorsovalo, zacali sa mi tvorit xrasty tak som si myslela ze z toho ako si to skrabem a ze mi to drazdi aj podprsenka len asi na 4den sa to zhorsovalo z hodiny na hodinu nemohla som uz ani rukou pohnut tak som letele k dr.o 6vecer-nastastie ma zobrala.povedala ze som prisla v poslednej xvily lebo uz mi islo doslova o zivot 😕 dostala som najhorsiu formu herpesneho ekzemu hned mi dala subamed na 3dni/su tam iba 3tablet./a bleskovo asi za 3hod.zabral zacalo to povolovat-sice som musela prestat kojit ale na 4den uz som mala krasnu kozu a mohla znovu kojit..

elly
21. lis 2007

Ahojda, tak ja se pridam...pristi tyden to bude 3 mesice, co jsem po porodu a jeste porad mam vyrazku..tedy asi ted ekzem okolo ust. Vypada co silene..takove male pupinky a sucha kuze, obcas to svedi a je to cervene...skoro se to neda zakryt make-upem ☹ uz jsem na to vyzkousela vsechno bepathen, rapikovou mast i kalciovku z lekarny..ale marne..hold asi musim pockat nez se to samo ztrati. 😖

bramburka
autor
21. lis 2007

elly, to uz asi bych sla na kozní... mě se to pomalu zlepšuje, jen večer to začíná svědit víc a víc... když se udržím a nedrbu se, tak to ustupuje...

vierka99
28. lis 2007

Dobry den mile mamicky viem ze vsetky uz mate po porode,ale rada by som vas poprosila o radu,som v 10 t.t a mam atopicky ekzem od utleho veku,odkedy som tehotna nastali velke komplikacie a ja som musela do nemocnice,kde som bola liecena hormonalnymi mastami,teraz som doma a nerada by som pokracovala v liecbe s hormonalnymi mastami. Prosim vas ak mate niekto s tym niejake skusenosti,hodi sa mi aj najmensia rada alebo pomoc. Dakujem

nevesta
28. lis 2007

Ahoj, dobra sprava je, ze mne po 3.mesiaci uplne zmizol ekzem(mavam tazkuformu) a aj vsetky alergie (tiez brutus) takze vydrzat, hormony spravia svoje 😉

nevesta
28. lis 2007

Teda po 3 mesiaci tehotenstva, nie po porode 😉

lante
28. lis 2007

Bramburka: Presne čo opisuješ som mala aj ja, jediné čo mi nato zabralo bol Dithiaden - môžu ho aj kojace maminky. Poznám ten pocit, škrábala som sa ako divá, jakmile som začala nešlo to zastaviť, až do krvi som si rozškrábala obe nohy. A celý ekzém sa mi zlial do jednej veľkej plochy a napuchol.....brrr, keď si spomeniem, som rada, že už mám potom.
Inak vyhodil sa mi asi päť dní po príchode z pôrodnice a držal ma dva a pol týždňa. Asi na tretí deň po užívaní Dithiadenu začal miznúť a aj keď zmizol úplne ešte asi tri dne ma svrbievala pokožka a ako píšeš najhoršie to bolo večer, alebo v noci pri nočnom kojení.

krista
19. říj 2008

Ahojky,
náhodou jsem narazila na tohle téma 😉
Já mám taky problém s ekzémem po porodu, akorát asi trochu jiný než vy (na pravé ruce a na chodidle) a trápí mě pořád 😠 (skoro osm měsíců 😖) zkoušela jsem bambucké máslo - bez účinku a teď jsem si koupila krém Cannaderm Atopos (z léčivého konopí) pani v obchodě říkala, že hodně pomáhá, ale mě po něm ta ruka nějak šíleně pálila, že jsem si to rozdrapala 😔 Nějak se pořád nemůžu dokopat ke kožní, ale asi to bude nutný 😖 😉

simlenka
20. říj 2008

ahojky,
já měla ekzém kdysi dávno, pak se to asi na čtyři roky ztratilo a po porodu uhodilo v plný síle, teď pomalu cítím, že se to rovná - neléčím to nijak, jen hodně promazávám klasickou niveou, - neléčím, pže kojím, ale řekla bych, že to pomalu stagnuje - asi se tělo po porodu musí dát do kupy, stejně jako mi padaly vlasy a už přestávají, tak asi tak mi přestává ten ekzém - teda doufám, že se znovu neobjeví 😖

raduuskaa
11. srp 2014

Zkušenosti s tím, že by se mi objevil ekzém po porodu nemám, ale trpím na něj už několik let, používala jsem různé krémy, ale nejvíce mě svědčí konopná kosmetika, momentálně užívám krém Atopos a ten tak 2x týdně kombinuju s ošetřujícím mlékem stejné značky a super, nemůžu si vynachválit, pokožka mě tolik nesvědí. Zkus třeba první jen ten krém a uvidíš.

danimami
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
silvapokorna
26. lis 2015
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

Já bych s tím zašla k dr., zda je vše ok. Těhu a porod s tělem zamává, ale tohle vypadá, že až moc. Nechala bych zkontrolovat krevní obraz, doplnila vitaminy, odhlehčila stravu a určitě pořídila hojivý a pěstící krém na tělo, nebo mléko. Něco z lékárny, pro léčení poškozené kůže, třeba na odřeniny a pod.

las
3. srp 2017
Uživatel las je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od las.

já mohu doporučit konopnou mast zinkovou - značka Dr. CBD, je to opravdu zcela přírodní, základem je konopný olej a CBD(kanabidiol) - což je léčivá látka ( zcela bezpečná, THC není psychoaktivní, ale léčí), dále zinek - který je na vysoušení ekzému nejlepší.. hlavně tento krém neobsahuje žádné konzervanty, parafíny(ropu), vazelínu , atd. je bez chemie.. stačí krému nanášet opravdu málo - tenoučka vrstvička - nepřehánět to... základ léčby je : nejdřív promazávat celé tělíčko a pak na místa ekzému vysušovat mastí se zinkem .. kupuji na biovitagroup, nebo prodejna v Lipníku nad Bečvou, nebo v Přerově