Extrakce osmiček v plné anestezii

krikvezab
26. lis 2019

Dobry vecer. Dostala jsem zadanku na extrakci tri osmicek . Na mou primluvu , se to bude delat v plne aneatezii. Jsem proste posera, sotva otevru pusu na "blbe" vrtani.
Jak to probiha?
Budou mi to delat v Motole, jenze mi po telefonu sestra zdelila, ze tam mam prijit a ze to delaji od pondeli do patku. Od 8-12. Nic vic. Byl jste tam nekdo? Jak to prosim probiha?
probiha?

katka_nedo
26. lis 2019

@krikvezab ja byla pri vedomi a na 2x v Praze na takovem malem namesticku.Kdybych si vzpomněla na nazev.Takova mini poliklinika.Pani delala i zname hokejisty.Delala postupne jednu stranu 8cek.Mela smlouvu s pojišťovnou a nic jsem neplatila.

katka_nedo
26. lis 2019

@krikvezab a ted koukam,to Ti to budou delat v tehu????😱😱

dat
26. lis 2019

@krikvezab no to uz je hodne let co jsem tam.na tom byla 🙂 tak 10? Take mi tahali 3 a take v motole. Normalne sd udelalo predoperacni vysetreni. V den vykonu sem.dostala oblbovak a jelo se na sal 🙂 tam mne uspali, probrala sem se poradne na pokoji.. Vecer uz sem si uprosila neco maleho k jidlu.. Neboj se rict sino neco na bolest.. Byla sem tam asi 3 dny.. Nevim ale jak je to ted

rosa106
26. lis 2019

@krikvezab ahoj, byla jsem na všech čtyřech osmickach, jen ne v Motole, ale...V pondělí dopoledne nástup, v úterý dopol zákrok (cca na půl hodky), pak jsem se probrala na pokoji. Byla jsem trochu otekla, ale nic hrozného, co případě začínající bolesti jsem dostala buď injekci nebo prášky, ale v pohode se to dalo - i rozmixovanou večeři už jsem zvládla. Pustili mě až ve čtvrtek dopoledne a já pak byla ještě týden na neschopence doma. Bohužel se mi do jedné z direk dostalo jídlo a já to špatne vyplachla a zánět byl na světě 🤦🏽‍♀️ Takže určitě doporučuji pořídit si injekční strikacku a po každém jídle než se rány zahojí, striknout pod tlakem vodu do každé z ran.

karla2015
27. lis 2019

@krikvezab Ja byla pred par lety ve Vojensky nemocnici na vsech 4 v celkove narkoze. V nedeli vecer nastup, v pondeli uspani a probrala jsem se jeste na sale a v utery me pustili. Pusu jsem skoro neotevrela, fakt jen malicko, jidlo sem vecer nedala (byl kus masa a brambory s fazolema), nekolik dni sem byla jen na tekute strave, neslo kousat, nic a porad sem vyplachovala pusu ustni vodou Parodontax (doporucili mi to primo v nemocnici) a bez zanetu, nejhorsi bolest prisla 3. den (na to me upozornil i doktor), celou noc sem doslova lezla po stene, ibalgin nezabral vubec.....tot moje zkusenost

lenickakl
27. lis 2019

já jsem teda byla v Jihlavě v analgosedaci (šetrnější než narkoza, ale taky nic nevíš) a všechny čtyři naráz.. stálo mě to tři litry, ale rozhodně nelituju.. musela jsem mít doprovod a po zákroku jsem normálně jela domů..

lenickakl
27. lis 2019

@rosa106 mně zase řekli, že rozhodně nevyplachovat.. a dostala jsem i papír s instrukcema, kde to bylo zdůrazněno

anakolut
27. lis 2019

@lenickakl právě mě taky zarazilo to vyplachování. Podle instrujci, či jsem dostala na stomatochirurgii i podle mé lékařky se to vyplachovat nemá, odtrhne se sraženina a může se tím výplachem odhalit kost.

krupka3
27. lis 2019

Tyjo celkova anestezie v tehotenstvi kvuli strachu? Zvazila jsi to dobre? Je opravdu nutne, aby to nepockalo par tydnu nez porodis?

elennka
28. lis 2019

Mě trhaly 3, pouze v lokální anestezii, a to mám panickou hrůzu ze zubařů a dala jsem to, hojení.. večer po zákroku jsem normálně jedla, a bez nějakých extra bolesti a otoků jsem šla 7 den na kontrolu a vše ok. Vyplachovala jsem myslím nějakou ústní vodou, pro prevenci infekce, do ranek nijak nezasahovala..