Gardnerella. Jak řešit a co pro partnera?

28. kvě 2020

Zdravím, mám dotaz.. Vrátila se mi zpět gardnella. Vyléčil jsem, poté sex s přítelem. 1x s pharmatex - přítel se udělal do mě a 1x přeruš soulož,pote nechráněny sex a od té doby se mi to znovu vrátilo. Volala jsem na gyndu, kde mi řekla sestra, že si mám koupit něco volné dostupného pro partnera (mám se poradit v lékárně) a me pošle micro teď nevím název takové ty čípky.. Pak mi řekla ať zavolám za 5 min, že se pořadí s dr. Volám a bylo mi řečeno, že pošle dr recept pro mě i pro partnera. Když jsem řekla, že partner je alergii a krém by nesnesl(vyčetla jsem na netu, že se dává buď krém nebo prášky) tak mi bylo řečeno, že vlastně dr nepošle nic ze si mam koupit rosalgin to je všechno. A kdyby to nepomohlo nebo se vrátilo tak se mám objednat.. Docela pochybuji že mi to zabere a jestli tak se to určitě zase vrátí.. Můžu se zeptat jak jste řešili by? Aco pro partnera Teda jee? Sestra mě posílala ještě, že když se mi to vrátí tak že on má jít k obvodakovj.. On Teda žádné potize neeviduje

autor
28. kvě 2020

Nejradši bych hned zítra naklusala na gyndu. Ale ne k me dr. Ono ji potřebuji změnit i skrz stěhování. Ale teď v téhle době pochybuji, že mě někdo hned zítra vezme.. Nebo v pondělí 😔.. Jsem z toho dost nešťastná, že se to zase vrátilo zpátky..

martina_cz
28. kvě 2020

Ahoj, manžel jednou měl gardnerelu. Byli jsme společně na kožním tam mu udělali několik výtěrů z močové trubice na vše možné (bylo jich asi 8) a potom dostal prášky a od té doby nemá problém. Doporučuji aby si partner taky zašel, protože jak to popisuješ bude přenašeč pravděpodobně partner. Někteří muži nepociťují potíže a i tak jsou přenašeči.

autor
28. kvě 2020

@martina_cz děkuji za reakci.. Já si taky myslím, že přenášec bude právě partner. Kožní bude tedka tady problém sehnat. Všude mají plno. Myslela jsem, že to vyřeším na gynde. Že dají prášky i partnerovi. Nečekala jsem, že mě odkátaji na rosalgin. Myslím, že to jsou zbytečné vyhozené peníze... Ale teď když bych tam zítra naběhla tak by to bylo divné.. Proto jsem myslela, že i skrz stěhování bych skočila někam jinam, ale nevím jestli mě někde takhle na rychlo vezmou. Ještě v této dove

misadan11
28. kvě 2020

Partnera poslat na urologii na stery a lecbu a ty v lekarne dle rady a minimalne Gynocaps probiotika pro spodek-neublizej a pomuzou s obnovenim prirozene flory, ktera muze trosku zabojovat...

martina_cz
28. kvě 2020

Poslala bych partnera do nemocnice buď na urologii nebo na kožní. Jinak si to budete předávat furt..

slunea
28. kvě 2020

Posevni mikrobiom podpori i celaskon zavedeny do pochvy. Kysele prostredi svedci tem spravnym bakteriim a gardnerelle ne.

autor
29. kvě 2020

@slunea děkuji a který celaakon? Našla jsem že jich prrodávají spoustu druhů

autor
29. kvě 2020

Může přítel to vyléčit canestolem? Doporučili mi ho v lékárně masticku..

autor
29. kvě 2020

Canesten pardon

dat
29. kvě 2020

Canesten je na kvasinky. Gardnerella by se mela zalecit antibitiky ty i partner.. Jestli se nepletu dava se Entizol. 🙂

slunea
29. kvě 2020

Celaskon mám obyčejný bez příchutě 100mg, ale koukám, že se už neprodává. Takže bych vzala 250mg a zkusila zavést půlku tabletky (nebo na poprvé i míň) a uvidíš, co to udělá. Jednou mě to trošku pálilo (ale pomohlo), tak ze začátku raději opatrně.

https://www.pilulka.cz/celaskon-250mg-tbl-nob-100