Gastroezofageální reflux u dospělého, máte zkušenost?

kikina9
16. kvě 2013

Máte prosím někdo zkušenosti s touto nemocí? Poraďte, co Vám zabírá. Jak jste upravili životosprávu, jaké léky užíváte.... Budu moc vděčná za každou radu, jak na tuto nepříjemnou nemoc.

vendula_
4. říj 2016

@milka1m1 jé tak to je super, že operace dopadla fajn 😉 a jak to vypadá po měsíci od operace ? stále vše bez potíží ? také zvažuji operaci 😉

milka1m1
4. říj 2016

Ahoj vsichni.Citim se moc dobre.Nic me neboli.Akorat musim jist mensi porce,jak snim trochu vic tak to chvilku v tom zaludku tlaci.Jim vsechno.Rano mam malinko stavy,ale pry se to spravi.Zadne bolesti nemam,zaha me nepali,spatne mi take neni.Jsem moc spokojena.Zadne leky neberu.24.8mne operovali a druhy den jsem sla domu.Kdo mate velke trapeni s refluxem,jdete do toho.

palermo
5. říj 2016

tak to je super, že se takhle cítíš 🙂 🙂 . Je nás asi více, které zvažujeme operaci 😉

milka1m1
6. říj 2016

@palermo Ahojky jestli muzu radit tak do toho jdi. Byla jsem na operaci v Praze na jednodenni chyrurgii.Tady u nas mi Mudr.porad davala jine a jine prasky,protoze nic nezabiralo.Byla jsem rozhodnuta s tim neco delat a vedela jsem,ze nechci cely zivot brat prasky.Chemie snime dost v potravinach.Nasla jsem si vse na netu /kdo to umi,kdo se tomu venuje/ a hned druhy den jsem jela na konzultaci a za 2 mesice jsem sla na operaci.
Po te operaci jsem byla trochu unavena,nez se s tim telo srovna.O proti jinym operacim,co jsem podstoupila v minulosti je toto brnkacka a hned jsem se citila fit.Operace asi jednoducha neni,mela jsem vlastne 2 operace najednou,ale je dobre provedena.Vsem co se rozhodnou do toho jit,rada poradim a drzim palecky.

palermo
7. říj 2016

@milka1m1 Ahojky,můžu se zeptat jak dlouho jsi se léčila a po jaké době jsi šla na operaci?

milka1m1
7. říj 2016

@palermo Mela jsem reflux asi 10 let.Ze zacatku to nebylo nijak dramaticke,ani jsem nevedela co je reflux .Bolesti zaludku se zacaly stupnovat,neco jsem si vzdy koupila v lekarne a zase bylo lip.Delala jsem skladnici a tak jsem tahala tezke veci a zhorsovalo se to.Mela jsem kylu,ale tok jsem taky nevedela,nikdo ji nezjistil.Uplou lecbu jsem zacala pred dvema roky.Loni jsem byla teprve na podrobnem vysetreni,kde se zjistilo,co a jak.Vzdy kdyz jsem dostala prasky,tak se mi par dnu zdalo,ze to zabira,ale nezabiralo.Hlavne to bylo kazdemu jedno.Jenom mne zavalovali praskama a zadnou jinou variantu mi nikdo nenabidl.

palermo
7. říj 2016

@milka1m1 jestli jsem to pochopila,měla jsi problémy cca 8.let a teprve poslední dva roky s tebou něco dělali?Nebo jsi to věděla od začátku a nechali tě bez léků,až ke konci nasadili léky.

milka1m1
8. říj 2016

Ja jsem pred temi 8 lety nikam nesla.Problemy byly malo,tak 3x-4x do rokaObcas me palila zaha,mela jsem obcas ty hrozne stavy,koupila jsem si Renie,to jsem nosila u sebe.Kdyz me bolel zaludek napsala mi Mudr. Ranisan a bylo dobre.Rok od roku to bylo horsi,ale ja jsem nikam na vysetreni nesla.Pred dvema roky mi napsal doktor nejaky prasky na reflux,pred rokem jsem se donutila jit do gastro poradny.Nasledovalo vysetreni jicnu a zaludku.Dostavala jsem leky a nic.Jak jsem psala nikoho to nezajimalo,ze mi to nepomaha.V kvetnu jsem jela do Prahy na konzultaci.Chteli mne operovat v cervnu,ale byla jsem pres leto pryc,tak jsem se objednala na srpen.
@palermo

palermo
10. říj 2016

@milka1m1 Díky moc za informace. Když si byla v Praze na konzultaci, dělaly ti další vyšetření, nebo jim stačili původní zprávy od lékařů a na základě toho tě operovali. Mám právě známou a tu moc dle zpráv operovat nechce, tak to pořád nějak oddaluje,ale má bolesti, že neví zda si může říct operujte a oni to udělají.

milka1m1
11. říj 2016

@palermo Ja jsem mela nalezy a ty stacily.Zadne vysetreni mi nedelali.

bluee
12. lis 2016

Ahojky, tento tyden jsem zacala mit problemy s navracenim zaludecnich stav zpet do krku a v ustech mam pocit jak po zvraceni takove paleni .. sla jsem tedy k doktorovi a ten rikal ze je to nejspis reflux a posila me na krev. Chci se zeptat da se neco poznat z krve? Predepsal mi jen Gaviscon, ale zatim mi to nejak nepomohlo.
dekuji za odpoved.

milka1m1
13. lis 2016

Ahojky,mne brali krev nekolikrat a nikdy to nic neukazalo.Vse v poradku.Az kdyz jsem se rozhoupala jit na vysetreni zaludku,fibroskopie,tak tam se to prokazalo hned.

bluee
13. lis 2016

@milka1m1 tak uvidíme co z toho zjistí. Je to pro mě o to horší že žiji v zahraniční a už jednou mi něco potentovali takže mám i strach.

bluee
13. lis 2016

@milka1m1 můžu se zeptat kde se dá najít nějaký jídelníček na tyto problémy? Nebo co jsi jedla ty?

milka1m1
14. lis 2016

http://www.dietyahubnuti.cz/diety/lecebne-diety...
Toto jsou stranky kde je vse popsane.
Jeden rizecek mi nevadil,prestala jsem pit kavu a cerny caj,zadne limonady ani mineralky pouze vodu kohoutkovou,ani alkohol.Trochu vina mne take nevadilo.Dobre mne delalo pivo.Hlavne ne horka jidla,nebo zase studena.To pivo jsem pila takove odrazene,ne z lednice.Vadila mi dost cokolada a sladkosti.Je potreba zkouset,kazdy to muze mit trochu jinak.Preju hodne zdravi.

milka1m1
14. lis 2016

@bluee zpravu jsem omylem napsala na stranky.

mishulkaa
29. lis 2016

čauky, přihodím svoje zkušenosti s refluxem. mě osobně žáha nepálí vůbec, největší problém je zahleněný nosohltan (trvalo cca dva roky kdy jsem to střídavě přikládala sezónní alergii nebo tomu prostě nevěnovala pozornost). když se přidaly dýchací potíže (které jsem vydávala za astma) začala jsem to řešit protože jsem nemohla skoro dýchat - pořád tlak na hrudi, pocit nedonadechnutí atd.. k tomu to permanentní zahlenění - no bylo to peklo. taky jsem obehala kdeco (alergologii, obvodního, plicní, ORL) až mi na plicním řekli že to bude nejspíše reflux. beru na to teď pár dní Lanzul a už teď cítím úlevu, ale možná je to dané i psychicky 🙂 mám trochu strach z nějakého trvalého poškození jícnu, na gastru jsem nebyla tak nevím v jakém jsem uvnitř stavu.. ale snad se to časem zlepší. bohužel miluju ostrá jídla a luštěniny, takže dietní režim je pro mě dost těžký a moc to nedávám :D přeju všem hodně sil, tahle nemoc je strašně otravná a vyhlídka že budu do konce života brát léky mě taky moc netěší ...

petrafenclova
15. pro 2016

Ahoj, rada bych obnovila tema. Reflux mi byl zjisten na gastru pred 4 lety. Asi pul roku jsem brala Lomac a Itoprid. Pak jsem otehotnela a leky jsem prestala brat. Bylo mi sice porad blbe od zaludku, ale brala jsem to jako ranni nevolnosti a neresila to. V poslednim trimestru se mi zacalo i hur dychat, ale na plicnim nic nezjistili. Po porodu vse super, jedla jsem uplne vsechno vcetne cokolady nebo Pepsi. Ted jsou synovi 2 roky a byla jsem s nim na operaci kyly. Psych.jsem se v nemocnici temer slozila, protoze syn pobyt spatne snasel a sestry no hruza!! A od te doby mam reflux zpet. Uz jim jen varenou ryzi a brambory a stejne je mi porad na zvraceni. K tomu prujmy. Uz nemam ani silu chodit. Cele dny prospim. Zitra si jdu k obvodnimu pro zadanku na gastro. Fakt se bojim v jakem stavu jicen mam a ze leky nezaberou, tak jsem se rovnou objednala k psycholozce. Precetla jsem si, ze zaludecni problemy jsou strach o blizke osoby. To na me sedi. Vkladam v to velke nadeje. Pokud to nezabere, tak si vydupu operaci. Porad jist prasky a hlidat co jim, to do konce zivota nechci. Prvni terapii mam pristi tyden, tak pak dam vedet, jak jsem dopadla.

madrilena
15. pro 2016

@petrafenclova Já doporučuji pít 3x denně heřmánkový čaj, jestli sneseš zázvorový. tak ten je možná účinnější. Rýže samotná nevím, jestli je úplně nejlepší. Mě když si dám víc rýže, tak mi reflux vyvolá. Pomáhá mi také jablko a římský salát zakapaný olivovým olejem. Pak se také doporučuje kysané zelí (to mě také vyhovuje). Léky už neberu, byla jsem po nich hrozně slabá a od té doby, co jsem je přestala užívat, je mi lépe, mám více energie. Stres je na tuto nemoc hodně špatný. Jinak jím malé porce nepřejídám se, krom čaje piju jen neperlivou vodu, řádné sladkosti, žádné kynuté pečivo, k snídani jím vajíčka (ty jsou na to fajn).

milka1m1
16. pro 2016

@madrilena Já jsem pila hodně bylinkové čaje,heřmánek,řebříček,večer meduňku,ta je na sklidnění.jak jsem psala výše,vadilo mne kynuté těsto,kořeněná jídla,čokoláda.vysadila jsem úplně kávu a černý čaj.nevadilo mne sklenka piva,nebo sklenka vína.každý si to musí vypozorovat sám.každý den mne bylo hrozně špatně od žaludku,bylo mi slabo,že jsem myslela,že někde omdlím.Celé tělo se mi klepalo a bolely mne svaly i klouby.Hlavně nervy musí být v pořádku,ale každému se to říká.Žádné léky mne nezabíraly a připadala jsem si jako simulant. Nechtěla jsem brát prášky na hrstě celý život. / bez výsledku /.Doktorka mi řekla,že není zastáncem operace,že máme léků dost.Tak jsem sama začala pátrat na netu a rozhodla jsem se pro operaci.Nic mi není,je to super-jako když žijete jiný život.U psycholožky si dejte také pozor,aby Vám nedala prášky,nějaké oblbováky.Hodně jsem chodila na procházky a prodýchávala jsem se.Hlavně neseďte doma,byla byste ve stresu.Přeji vám ať to dobře dopadne,rozhodnout se musíte sama.

madrilena
16. pro 2016

@petrafenclova
@milka1m1 to asi nebylo pro mne, ale pro Petru 🙂 Mne opatření docela zabírají (až na to, když mám stres a jsem přetažená), na operaci se nechystám.

milka1m1
18. pro 2016

Omlouvám se,zpráva byla pro Petru.Přeji všem krásné a pohodové Vánoční svátky.

irencak
8. bře 2017

Ahoj chci se zeptat a poradit kdo má potíže stejný jak já špatně se mi polyká uviznuti sousta špatně dýchá jako by kdybych měla zúžení jícnu nevíte co by to mohlo být a jestli má někdo takový problém jak já. Dík za odpovědi

belleelle
8. bře 2017

@irencak jjj, presne to ted mam cca 10 dni.

irencak
8. bře 2017

A není to zánět jícnu

irencak
8. bře 2017

Já to mám skoro rok tajcty potíže.

belleelle
8. bře 2017

@irencak parkrat v životě jsem to mela a pak to odešlo. Včera jsem hledala, ze to je v naprosté většině prsychika a k tomu krční pater. Pálení zahy mi po porodu nezmizelo ☹, ale přisuzuji to kg navic. Vzala jsem si na to helicid a ted mam několik dni pocit něčeho v krku a často jakoby si musim odrihnout, jakoby to bylo ze žaludku natlakovano.

irencak
8. bře 2017

A řekla jsi to obvodní doktorce, já jo a ta mě má poslat na vyšetření polykaciho aktu jícnu.

maru83
22. bře 2017

Ahoj holky,tak jak vám jde léčba? 😉

katja77
20. dub 2017

@mishulkaa Ahoj, já mám takřka identické problémy. Po téměř dvouletém permanentním zahlení, zjištěn reflux jícnu, resp. jeho mimojícnové projevy.... Na plicním mi lékařka nasadila APO-OME 20, na skoro 2 měsíce. Za měsíc mě objednala k nějé gastro doktorce, aby se zjistilo v jakém stavu je jícen, tak mám trochu strach. Snad vše dopře dopadne🙂

Všem přeju hodně sil v boji s touto chorobou.

Já jsem teprve na začátku, zakoupila jsem si hodně knih a studuju, jak budu muset upravit svůj jídelníček. Zřejmě na vždy. Ráda to udělám, když mi to uleví od bolestí.......