Genetické testy - karcinom prsu a vaječníků

kettynka1234
17. zář 2013

Milé maminky, u svého gynekologa jsem našla tento leták na genetické testy karcinomu prsu a vaječníků.
Můj zájem začal Angelinou Jolie. Měla vysokou pravděpodobnst, že ve svém životě bude mít rakovinu prsu a vaječníků.
Bohužel mám ve své rodině výskyt rakoviny prsu ( moje babička a její dvě sestry). Moje maminka je zatím v pořádku, ale sledují ji mamografem a ultrazvukem každý rok.
Je mi 32 let a mám 4 děti. U svého gynekologa jsem si nechala udělat krevní testy na toto vyšetření. Vyšetření stojí 1190,- a hotové bude asi za 3 měsíce.
Nechali jste si dělat také toto vyšetření? Máte v rodině vyšší pravděpodobnost rakoviny prsu či vaječníků? Jak vám dopadli vaše výsledky?

martiska
20. pro 2014

@petaov Jenže u nás na to do 50 let zemřely.... A na ty vaječníky se bohužel přijde většinou pozdě.... A kamarádka chodila do poradny co půl roku a bulku si našla sama mezi tím a teď už je po léčbě recidivy - je jí 40 a léčila se onkologicky 2x.... Jak jsem psala, už jsem se s tím srovnala a jakmile budu pozitivní, jdu do toho - rok či dva odkladu mě nevytrhnou a zase si myslím, že je rozdíl preventivní ablace, kde se dělá i rekonstrukce a akutní při karcinomu, kde to jde i s uzlinami apod.......

martiska
6. led 2015

Dnes přišla obálka - NEGATIVNÍ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😵