Gynekolog MUDr. Machač byl ONLINE: Zjistěte, co vás zajímá

machacs
7. zář 2015

Ahojte. Jmenuji se Štěpán Machač, jsem gynekolog a porodník. Dnes (7.9.2015) jsem tady s vámi, připravený odpovídat na otázky a poradit vám.

Jestli máte jakoukoli otázku o těhotenství, porodu či umělém oplodnění, přidejte prosím nový příspěvek do této diskuze. Klikněte na “+ Přidej příspěvek”, napište svůj dotaz a odešlete. Odpovím vám přímo tady.

Protože je "Chat s oborníkem" na Modrém koníku nový formát, budu online jen dnes mezi 10:30 a 13:00. O to více se budu snažit, abych pomohl každému, kdo se bude ptát. Neváhejte položit otázku, jsem tu s vámi. 🙂

Přeji všem pěkný den,

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
gynekolog, porodník a odborník na léčbu neplodnosti
Reprofit International s.r.o.

machacs
autor
7. zář 2015

@dasha12
autovakcína se vyrábí na oddělení mikrobiologie kam se pošle Váš stěr, je pravda že to umí jen fakultní nemocnice

machacs
autor
7. zář 2015

@krispin0070
no přece tu nejlepší ne?

machacs
autor
7. zář 2015

@lidlova
můžete, pokud chcete mít 100% musíte na krev

machacs
autor
7. zář 2015

@radulka57
ne progesteron Vám může v těhotenství jen pomoci, jen Vám teď zakrývá informaci jestli ovulujete nebo ne

machacs
autor
7. zář 2015

@popelucha
jakmile se cyklus rozběhne tak snad pomoc potřebovat nebudete, může to travt i 6-9 měsíců, nespěchejte

zuzana12345678
7. zář 2015

Dobry den pan doktor, 19.8. som bola na mojom 3 KET a otehotnela som. HCG 150. Kontrola bola 2.9., zial 5.9. som zacala krvacat a dnes som bola na opakovanom odbere krvy.Zrejme to nedopadlo dobre. Uzivam 3x utrogestan a 3x estrofem, chcela by som sa Vas opytat, ci je uzivanie spominanych liekov optimalne a v com moze byt pricina, ze sa stale nedari? Dakujem Zuzana

machacs
autor
7. zář 2015

@kacecenecka
ano myslím, že ovulujete každý měsíc, zpětně Vám již neřeknu jestli ovulace byla nebo ne na to je potřeba ultrazvuk

machacs
autor
7. zář 2015

@vie
podle mne můžete klidně další měsíc na KET

popelucha
7. zář 2015

@machacs děkuji za reakci!

machacs
autor
7. zář 2015

@zuzana12345678
dobrý den, dávám estrogeny 6mg a progesteron 800mg, pokud neznám Váš věk a kvalitu embryí a historii tak je složité se k neúspěchu vyjádřit

zuzana12345678
7. zář 2015

estrofem 3x2 aj utrogestan, je to dostacujuce? Mala by som absolvovat aj nejake vysetrenia doplnkove?

zuzana12345678
7. zář 2015

mam 35 rokoc

machacs
autor
7. zář 2015

@zuzana12345678
mělo by stačit, vyšetření zatím nedoporučuji neznám Vás

machacs
autor
7. zář 2015

Pro dnešek naše poradna končí. Děkuji všem za vaše otázky, jsem moc rád, že jsem mohl pomoci. Budu se těšit třeba někdy příště na setkání v online poradně. 🙂
Štěpán Machač

lulii
7. zář 2015

@machacs Dobrý den, pane doktore. Jsem po dvou CS (poprvé pro nepostupující porod - před 3 lety, podruhé před 5 měsíci mi předčasně odtekla voda -33+5 a měla jsem nějakého "bacila", tak proto druhý CS). Mohu ještě otěhotnět, nebo už by to ode mě byla nezodpovědnost a hazard? A bylo by možné rodit přirozeně po 2CS? Moc děkuji za odpověď.

mariaem
7. zář 2015

Dobrý den pane doktore, v červnu jsem vysadila HA a od té doby nepoužíváme s přítelem jinou antikoncepci (pouze přerušovaná soulož). V sobotu jsem měla dostat menstruaci, ale nedostavila se. Můj problém je, že od pátku beru antibiotika doxybene na zlatého stafylokoka.Těhotenský test jsem si dělala v sobotu i v neděli, vyšel negativní. Přesto mám strach. Myslíte, že mám antibiotika dále užívat, i když mám podezření, že bych mohla být těhotná? Moc Vám děkuji za odpověď

maruska456
7. zář 2015

Dobrý den, chtěla bych se zeptat , sem 37 týdnu a boly mně to pod bříškem a trochu zada byla jsem před týdnem na kontrole a řekla mi že ještě nejsem otevřena tak newim ale zítra mam další kontrolu tak uvidím no mohl by ste mi poradit newim jestli mam račí zajít na pohotovost Děkují 🙂