Hemagel na zahojení hráze po porodu. Máte zkušenosti?

modra.r
13. led 2009

Zdravím všechny a prosím o radu. Jsem 3měsíce po porodu a stále nemám zahojenou hráz. Po 6nedělí mi doktor řekl,že musim na plastiku,pokud se to ještě do tří měsícu nezahojí. A tak se zatím snažím hledat jiné varianty,které by mi pomohli hráz zahojit a tím bych se plastice vyhnula. Slyšela jste některá o HEMAgelu? Je vhodný na různé jizvy (i po císaři) ale zda by mi mast zahojila i hráz jsem se nikde nedočetla... a jestli vůbec je vhodné ji na hráz používat a navíc kojim,ale to by snad vliv mít nemuselo! Tak prosím o radu,pokud s tím už má někdo zkušenost. Moc děkuji.

romankav
13. led 2009

Ahoj modra r, já jsem zkoušela hemagel na nehojící se ragády. Bohužel mi to nepomohlo, ale u neinfekčních ran by to mohlo zabrat. Pokud ti lékař radí jít na plastiku, nebála bych se toho a šla. Bude to určitě lepší, než se měsíce trápit.

fifinna
13. led 2009

modra, je aj krem z homeopatik CICADERMA, ale ked sa ti do do teraz nezahojilo, tak neviem, ci pomôze

hankaajirik
13. led 2009

Ahojky,já jsem v porodnici dostala od moc hodné sestřičky typ na gel přímo na hojení hráze.Jmenuje se Mithra-gel na hojení hráze.Je s levandulovým olejem.Zahojila jsem se dobře a brzy.Stačila jen kapička gelu a masírovat hráz dokud se gel nevsákl úplně.Žádné problémy jsem po porodu s hrází neměla, tak nevím, jestli ti mohu pomoci, ale můžeš to vyzkoušet.Měli by to mít v lékárně. Já jsem si to koupila v porodnici a stálo to kolem 160 Kč. Držím palce

jannicka
13. led 2009

ahoj, ja tiez viem ze existuju nejake homeopatika na hojenie hradze skus sa prosim opytat lebo ani za ten svet si nespomeniem na nazov :( ale tiez si myslim ze ak odporucaju plastiku tak chod asi to nemas dokladne zosite a ked ti chirurg spravi poriadnu plastiku nebudes mat problemy so zvieracom etc... drzim palce p.s. ja som rodila kliestami, asi mesiac som nemohla sediet ani poriadne chodit mala som tam 10 cm hematom ale potom sa to postupne dalo dohromady aj ked tie svaly mam ochabnute :( ale radili mi sprchovat si to po kazdom wc vlaznou az studenou vodou a vzdy! aby sa to zahojilo a to velmi pomohlo aj na opuch

markulina
13. led 2009

ahoj, mě byla doporučená dubová kůra, dělala jsem si po porodu z ní odvar a tím si to vždy večer po osprchování polévala a nechala zaschnout

hanka001
25. črc 2010

Na masáž se dá použít a masírovat. Na hojení ran a jizev po porodu konkrétně je výborný curenzym. Jako doplněk stravy je v pohodě i pro čerstvé maminky.

zmoni
29. led 2017

@modra.r ahoj moc tě zdravím, vím, že tohle je už pro tebe uzavřená záležitost, ale chci se zeptat jak to dopadlo. Mám víceméně stejný problém, rozšklebená hráz cca 3cm po šestinedělí, Dr. mi řekl, že počkáme půl roku a uvidíme co to udělá. Samozřejmě doporučil plastiku. Má smysl dělat různé oplachy nebo mazat hemagelem?
děkuji.