Hemeroidy a anální fisura před, v i po těhotenství

bajule
28. srp 2014

Ahoj maminky i ty nastávající.
Jelikož jsem nenašla žádné téma, které by se týkalo hemeroidů, anální fisury a problému ohledně konečníku, ráda bych založila tuto diskuzi.
Pro osvětlení proč?
Je mi 26 let a již od svého útlého dětství trpím hemeroidy, od asi 7 let, mám jeden vnější a vnitřní o kterých jsem do prvního těhotenství ani nevěděla, nyní mají 4. stupeň - ten nejvyšší... Jenže těhu mi dalo co proto. Vnějších mám tolik, že už nejdou ani spočítat. Při porodu mi jich vylezlo hodně a už se nevrátily zpět. Aby toho nebylo málo, popraskal mi svěrač a vytvořili se mi anální trhliny - fisury. Mám celkem tři a dvě jsou již chronické. Bolesti, které fisury obnáší jsou tak veliké, že pokaždé lezu po zdi. Vyzkoušela jsem již první poslední a pořád se mi nedaří, aby se vše zhojilo a nebolelo to.
Rádi bychom druhé dítě a já nejsem ještě ani těhotná a už se mi orosí čelo pokaždé, když si představím co mě čeká a že to nebude tak jednoduché jako teď, že si prostě vezmu prášek na bolest a ošetřím to mastí a čípky s lidokainem... Můj další strašák je anální fistula, píštěl, vřed. Ten nemám, ale bojím se toho jako čert kříže!!!
Přítel mi řekl, že raději žádné dítě nechce, než aby to bylo na úkor mého zdraví... Já ale druhé dítko moc chci, nechci jedináčka... Tiše se modlím, aby mi lékaři doporučili císařský řez, abych si nevytlačila i tenký střevo a nepopraskal mi svěrač tak, že skončím na umělém vývodu, nebo na operaci, která obnáší veliké bolesti do konce života ☹
Hledám ty, které májí stejné problémy a dokáží o tom hovořit a ty které chtějí poradit co s tím, tak ráda pomůžu 🙂 Přidejte se a pojďte si pohovořit o tom, o čem se jen tak nechce hovořit!!!

sarriku
3. kvě 2018

Holky, já mám hemeroidy asi od dvanácti let a teď je mi 25, za sebe můžu říct jediné. Nejezte moc pečiva a čokolády. A krmte se syrovou mrkví, pak budete mít měkkou stolici a všechno se pomalu začne hojit.

smecka
3. kvě 2018

Ja uz omezila kde co. Z peciva si dam jen platek celozrnneho, jako prilohu jen pohanku a kroupy. Maso jsem taky omezila, laduji se zeleninou, ovocem, kefirem, jogurtem, vlocky do toho, orisky. Tohle vsechno pomaha ke kasovite stolici, ale zahojeni se jaksi nekona.

Mate nekdo zkusenost s injekci botuloxinu do konecniku? Konecne me dali doporuceni na proktologii - po 3,5 mesicich a navstevach 3 doktoru!!!! Budou mi to delat....

smecka
3. kvě 2018

@martinakl : jak to operovali? To me desi. Ja mam v zaloze, pokud mi tady nepomuzou, odletet do Prahy a vyhledat Proctoclinic Na Porici. Sice se za ukony plati, ale cert vem penize.

ivisss
4. kvě 2018

@jednaholkaa protože po čokoládě mám tvrdou stolici.. takže jí nemůžu prostě sníst víc jak pár čtverečků.. ale každý to má jinak asi 🙂

martinakl
4. kvě 2018

@smecka Ona to mela akutni. Tim, jak jsou tam ty trhliny a boli to, stahuji se samy svaly konecniku. Ona pak uz proste nemohla na velkou, tak to nejak narizli, povolili svaly..neviim presne. O tom botulotoxinu jsem slysela, ale moje doktorka mi to ani nenabidla. Zkusim asi pohledat vic info. Uz jsem dala 6000 za operaci hemoroidu, coz ale stejne moc nepomohlo :(

martinakl
10. kvě 2018

@smecka Byla jsi uz na tom botulotoxinu? Mne se to zase zhorsilo, uz je to mesic a vcera krve jak z vola :( Uz nevim co..

smecka
10. kvě 2018

@martinakl : nebyla, jeste se mi ani z proktologie neozvali s objednanim. Kanadske zdravotnictvi je udesne. Uz na to cekat ani nebudu, ucinnost injekce je 50%....na konci kvetna letim do Cr a jsem objednana na Hemoclinic.
Chodis s tim nekam? Me na hladke vyprazdneni pomaha cervena repa a lnene seminko.

martinakl
10. kvě 2018

@smecka Ja jim hodne zeleniny, temer zadny lepek a tak. Ale stejne kazdy den laktulosu (projimadlo), jinak mam zacpy, asi uz je to psychicky, jinak to neni mozny :( Byla jsem s tim driv parkrat, ale stejne mi rekli, ze mam zkusit samolecbu, dokud to pujde.. hemagel, dilatace, atd.

jednaholkaa
10. kvě 2018

@martinakl Me po tom vysetreni doporucili pouzivat mast Cicatridina, nechces zkusit jeste to? Je to na hojeni.. Na psychiku bych zase zkusila treba kraniosakralni terapii, ta hodne uklidnuje, mohla by pomoct na ty zacpy, to bude mozna fakt uz psychicka jestli s tim mas takovy nervy..

martinakl
10. kvě 2018

@jednaholkaa Ja prave na hojeni pouzivam ten hemagel, coz docela funguje, ale pak jeden den trochu zacpa a muzu zacit odznova :(

jednaholkaa
10. kvě 2018

@martinakl Zacpu fakt nesmis mit, to je prusvih! Me rikal ten doktor pit 3 litry tekutin denne. Pijes hodne? Nastesti zacpu nemam takze se me to zatim zahojilo. Tak zkus hlavne resit tu zacpu abys nemela at se to muze zahojit. Stravou.. i kdyz je zvlastni ze jis hodne zeleniny atd a presto..

martinakl
10. kvě 2018

@jednaholkaa piju hodně. Ty tři litry dám. Ráno na lačno půl litru teplý vody s citronem, přes den zelený čaj a vodu. Fakt dost. Dneska jsem zhřešila a měla vege burger, takže lepek a už teď se bojím, co to udělá. Jsem z toho fakt na nervy. Celý dny nemyslím na nic jinýho. Ani na práci už se nedokážu tolik soustředit.

smecka
11. kvě 2018

@martinakl : mozna je zakopany pes v Lactuloze. Projimadla se maji uzivat cca tyden, jinak hrozi, ze zlenivy strevo. Zeleny caj jsem cetla, ze by se nemel pri zacpach.
Ja zase vcera snedla talir lasagni a dnes trpim, jak kun. Blbost, ale mam hlad a nezvládla jsem chute.

smecka
11. kvě 2018

@martinakl : jak dlouho ti trvaji bolesti od vyprazdneni?

smecka
11. kvě 2018

@martinakl : to ti pomaha, vyhybat se lepku? Ja jim kroupy, vlocky, pohanku. V prvnich dvou je natuty lepek, ale nemyslim, ze by mi pritizil. Peciva snim trochu k snidani, tef mam zitny chleba, jinak celozrnny. Vse vypsane obsahuje vlakninu, tudiz by to spis melo podporit nez zabetonovat.
Je to veda, co jist ci nejist. Do Cr poletim 16h a uz ted se desim, co to udela s mym nadymanim a vubec takhle dlouho sedet. Jestli vis o ovoci a zelenine, ktera nenadyma, prosim, napis.

martinakl
11. kvě 2018

@smecka většinou to bolí tak 2h dost, ale je to různý. Já letěla nedávno na sluzebku do USA, měla jsem espumisan proti nadýmání.
Nadýmá cibule, rajčata, už nevím, co všechno. Ale já jím ovoce a zeleninu všechnu a neřeším to.

smecka
12. kvě 2018

@martinakl : no vidis, Espumisan. Zkusim neco podobneho koupit zde. Diky. Ja dnes skoncila v nemocnici, dopo jsem mela problemy se vyprazdnit, i pres skoro tekutou stolici. Bolesti byly silene, dr me vysetrila, potvrdila fisuru a nazdar, zadnou jinou medikaci jsem nedostala. Mam pit hodne vody a myt si zadek vodou. To jsou rady! To delam uz 4 mesice. Jsem neskutecne zklamana, ze vsichni lekari zde to tak bagatelizuji a neresi to.
Ja mam bolesti cca 8 hodin, z toho prvni 4h jsou dost silne. Pomaha mi pozice kocky na predlokti.
Je to des, co?

martinakl
15. kvě 2018

@smecka Tak to je sila, to js na tom o dost hur nez ja :(
Ono ani tady s tim doktori nic moc delat nemuzou. Segra obihala taky ruzny doktory, vsude ji radili to samy. A az kdyz to bylo fakt extremne spatny, poslali ji na tu operaci. Ale to delaji fakt jen v krajnich pripadech.
Ja to citim vetsinou cely den, ale ty 2h byvaji horsi. Bohuzel, cely den sedim v praci u pocitace, obcas si s nim stoupnu v kuchynce a pracuju ve stoje.

smecka
15. kvě 2018

@martinakl : a ma segra aspon uz pokoj? Jsem objednana na Hemoclinicu. Tam zarucuji, ze trhlinu vyleci. Leci to procedurami - mekkym laserem, Baronovou metodou nebo operativne. Jestli me nevyleci tam, tak uz nevim. Posledni dny jde ze me i krev, ale bolesti jsou mensi. Diky v podstate jen zelenino-ovocne strave. Mam pocit, ze se nikdy uz nenajim. Jo a taky se mi objevilo jeste svedeni. Cim dal tim horsi a horsi.....
A tobe se tedy trhliny vraci? To uz je asi dizivotni pece o mekkou stolici, co?

martinakl
17. kvě 2018

@smecka Ma. Ale musi si davat porad bacha, co ji a tak.
Tak jsem taky psala do toho Hemoclinic. Nechapu, ze nemas na pojistovnu ani vstupni vysetreni, coz je v jinych prokto klinikach normalni. 1600 plus dalsich nekolik tisic za to fakt davat nebudu, pohledam neco, kde maji smlouvu s pojistovnama.
Vraci, ale vetsinou jen trochu a hned to zastavim samolecbou. Tentokrat je to jiny.

smecka
17. kvě 2018

@martinakl : taky nejsem nadsena, kolik me to bude stat, ale dr. Kral mi za ti stoji. Pred par lety jeste pracoval v Italske, ted presidlil, skoda, ale co se da delat. Dej vedet, kam se vrtnes ty.
Dnes rano volali z proktologie (kanadsky) - na telefonat jsme cekali 15 dnu a schuzku mam na konci srpna!!! Neuveritelny, jeste, ze jsem si zaridila léčbu v Cr. Normalne bych tu chcipla, kazdy den je to horsi, bolesti trvaji cely den, pri chuzi, pri sezeni, jde ze me krev, mam problem se uplne vyprazdnit, ale pro kanadske doktory banalita.

martinakl
17. kvě 2018

@smecka tak to je síla :( naštěstí to nemám až tak zlý. Snad ti tu pomůžou!
Jinak u mě posledních pár let fakt celkem dobrý. Vždy se mi to podařilo zastavit včas. Jenže letos jsem byla na dovolený ve Vietnamu a cca 3 týdny jsem měla skoro pořád průjem. Což rozhodilo sliznici. Pak pár Endiaronu, tvrdší stolice a nejmíň dvě trhliny. Tak asi už nebudu cestovat do Asie 🙂

smecka
18. kvě 2018

@smecka : me to zanedbali, nikdo me dlouho poradne nevysetril, ja sama o fisure v zivote neslysela. Proto jsem, tam kde jsem. Ani nevis, jak se tesim na českého doktora.

smecka
21. čer 2018

@martinakl : po delsi dobe hlasim, ze trhlina uz je skoro zahojena, mam za sebou 2 navstevy Hemoclinic, kde mi provedl dr ambulantntni lecebny zakrok a zabralo!! Jsem neskutecne stastna, ze opet muzu zit zivot bez bolesti. Vyhrano jeste nemam, po stolici to trochu citim, ale oproti min. mesici, pokrok neskutecny. Vysetreni je trochu neprijemny, ale komu by se libilo, kdyz se mu nekdo vrta v zadku, ale neni to bolestive a dr je extra ohleduplny. Takze sice to trochu leze do penez, ale stoji to za to. Ty uz to mas dobry?

hodl
27. únor 2019

Ahoj holky, chtela bych Vas moc poprosit o radu. Jsem po gynekologicke operaci cysty, marsupisalizaci Bartholiniho zlazy a elektrokolagulaci kondylomat, kterou jsem absolvovala minuly rok. Vzhledem k tomu, ze jsem ale mela ted za sebou trikrat uroinfekce, dostala jsem troje antibiotika a po poslednich se mi udelala v konecniku cysta. Lekar mi nasadil mobivenal, ale nic. S tim, ze resit se cysta da pouze chirurgicky.Ctvrt roku mi trvala rekonvalescence po gynekologicke operaci a predstava, ze mi budou rezat i do analni oblasti ve me budi naproste zoufalstvi. Zkousela jsem i cinskou medicinu, o praci se samozrejme z duvodu mych absenci rovnez obavam, s pritelem nam vztah me problemy samozrejme rovnez nici a oddaluji planovani rodiny. Nemate moc prosim nekdo s cystou v analni oblasti zkusenost? Moc dekuji za pripadne rady.

rulik
2. dub 2019

@hodl teda to jsou radosti 😞nemuze ta cysta prasknout sama?kde ji presne mas?

monikanemcov
6. dub 2019

@bajule dobrý den vy jste měla vnitřní hemoroidy?

monikanemcov
6. dub 2019

Dobrý den chodí sem ještě někdo?

altanea
21. čer 2021

@smecka ahoj, prosim jaký zákrok ti dělali? Dèkuji