Hemoroidy nebo trhlina. Jak se pozná rozdíl?

maddla
23. zář 2011

Ahoj holky, jsem 4 měsíce po porodu a asi tak po měsíci se mi objevila trochu krev na toaletním papíru a při stolici zažívám docela velké bolesti. Někdy je to lepší a nic necítím, hodně záleží jak piju a jestli jím jogurty. Nemáte některá zkušenost s tím jak se pozná trhlina od hemeroidů? A zmizí to samo nebo mě čeká návštěva lékaře?

brittta
23. zář 2011

@maddla Ahoj, to co popisuješ vypadá na vnitřní hemoroidy, bohužel s tim mám taky zkušenost a pomohl mi až přístroj Hemoron. Sice ten zákrok nehradí pojišťovna, ale byla to fakt úleva, hned druhý den bylo po problému. Každopádně zajdi si radši k proktologovi, ať posoudí, jestli je to opravdu ono..

maddla
autor
23. zář 2011

Moc děkuju, jsem po druhém porodu a při prvním jsem to měla také, ale zmizelo to úpně samo, pak 4 roky nic, až teď po druhém porodu tak pořád doufám že to vymizí samo. 😖

ilonne
23. zář 2011

@maddla Samo to asi nezmizí, já měla to samé a byla to trhlina. Cítila jsem i takový tlak při sezení a jak píšeš při stolici velké bolesti. U doktora jsem dostala čípky, mastičku, musela jsem jíst lněné semínko na změkčení stolice a nesměla jsem nějakou dobu vůbec používat toaletní papír, abych si to ještě nezhoršila. K doktorovi stejně budeš muset.

pissskotka
26. říj 2011

@maddla Ahojky zkoušela jsi hemostop gel? Mě pomohl....Já začala mít velké bolesti 2 měsíce před těhotenstvím, myslela jsem že to je trhlina, ale v prvním měsíci těhotenství jsem zjistila že to jsou hemeroidy a drželo se to asi do 5m. Pak jsem zjistila, že je tenhle přpravek i pro těhulky a kojící maminy a opravdu mi pomohl...