Hlen a krev. Mohou to být hemoroidy?

jurinka12
26. led 2020

Ahoj prosím o radu mám takovej problém občas když jdu na velkou mi jde z konečníku hlen s trochou krvi nemám to pořád teď se mi to stalo 3 do měsíce jinak občas mám krev na povrchu stolice takové jasně červené stopy v okolí konečníku mám nafialovělé boulicky které když zatlacim prstem dovnitř tak tam zůstávají jen do další stolice pak zase vylezou mám s tím problém měsíc už dřív jsem měla to jsem byla dva měsíce po porodu a bylo to stejně jako teď akorát jsem tomu nevěnovala pozornost a neřešila to časem to přestalo ...jenže teď to strašně těším sleduju každou stolici a pořád myslím na to jen abych už zde šla na stolici abych se koukala jak to vypadá :( vždycky se začnu stresovat a pak se mi začne chtít úplně jsem si tím rozhodla zažívání a všechno tím jak pořád chci chodit na velkou někdy prostě jdu jen tak a násilím tlacim jen abych něco vytlačila a koukala se já vím jsem blázen a přiznávám že trpím karcenofobii..prosím myslíte že to jsou hemeroidy nebo ne ? :(

jjasmina
26. led 2020

@jurinka12 Já myslím, že jsou,ale nejsem lékař, doporučila bych lekaře a myslím, že vás pošle na kolonoskopii

sudylichozrout
26. led 2020

@jurinka12 Pravdepodobne ano, navstiv lekare.

aselluska
26. led 2020

@jurinka12 to co popisuješ s konečníkem hemoroidy budou, ale hlen a krev ve stolici nesmí být. Každá stolice obsahuje trochu hlenu, ale nesmí ho být moc. Byla jsem s tímto doma asi týden. Chodila jsem na velkou normálně, neměla jsem průjem, ale jen křeče, pak hlen s krví normální stolice. Lékař nasadil dietu, hodně přísnou dietu. 3 dny jsem jedla jen rohliky. Spravilo se to po 5ti dnech. Taky ti Dr udělá výtěr. Určitě bych šla k lékaři.

jurinka12
autor
26. led 2020

@aselluska ale ja nemám průjem ani křeče prostě nic jen tohle a dneska jsem šla ráno na WC cítila jsem trochu jakoby se mi chtělo tak jsem zatlačila a vyšel jen samotný hlen smíchaný trochou krvi a pak trochu stolice :( já nevím

jjasmina
26. led 2020

@jurinka12 moje máma měla přesně to samé, ale to neznamená, že musíte mít stejnou diagnozu.

jurinka12
autor
26. led 2020

@jjasmina a co měla?

jjasmina
26. led 2020

@jurinka12 hemeroidy

jurinka12
autor
26. led 2020

@jjasmina a příznaky byly stejne? I ten odchod samotného hlenu a pak stolice?

linee
26. led 2020

@jurinka12 hlen muze byt dalsim priznakem hemeroidu. Krev muze zpusobit trhliny pri velke pri tlaceni.Vhodne je hodne pit,zkus na upravu hylak,vyvarovat se zacpe.Na hemeroidy treba factu cipky, printrhlinach pomaha gel z dubove kury,popr. koupel z dubove kury a pokasit se hemeroidy zatlacit. Pokud to nepujde,nebo problem bude pretrvavat,rozhodne zajdi k dr.Nektere hemeroidy jdou vyresit pouze operativne.
Navic,muze se jednat i o neco jineho,ale diagnozu ti pres internet nestanovi ani lekar🙂

jurinka12
autor
26. led 2020

Myslíte že bych měla rakovinu střev ve 22 letech mám rok po porodu a strašně se bojim

linee
26. led 2020

@jurinka12 prosim te,nemysli na nejhorsi!Krev a hlen mohou byt doprovodni priznaky hemeroidu. Jistotu ti da ale jenom lekarske vysetreni.

aselluska
26. led 2020

@jurinka12 popsala jsem svou zkušenost. Pokud je krev jasně červená, dochází k jejímu uvolnění při vyprazdňování, tedy trhlinami. Pokud je krev tmavá, je ze střev.

jjasmina
26. led 2020

@jurinka12 To už přesně nevim, ale rakovina si myslím, že to nebude. Musíte na vyšetření.

jurinka12
autor
26. led 2020

@jjasmina Byla jsem jen u chirurga ten také viděl ty fialové uzlíky a napsal detralex pak to bylo asi 14 dní ok a vrátilo se to :(

jjasmina
26. led 2020

@jurinka12 Tak zpět k lékaři no. Žádnej strach 🙂

jurinka12
autor
26. led 2020

@jjasmina než jsem tam šla tak jsem myslela že cestou odpadnu strachy nezvládám to a znovu už nejdu..

jjasmina
26. led 2020

@jurinka12 To je samozřejmě na vás, ale s tímhle přístupem nic nevyřešíte..

amazonkajanik
27. led 2020

@jurinka12 neplas. Mě když to hodně trápilo,tak bylo v míse krve jak při ms. Mám vnitřní i vnější hemeroidy od 16let a na zákrok jsem chtěla jít až po porodu. Hlen se taky občas objevil, ale to bylo v závislosti na tom, co jsem před tím snědla a jak moc tlačila. Hodně mi pomohly Faktu cipky a mast a ráno si dát buď ovesnou kaši,nebo Psylium

linee
27. led 2020

@jurinka12 tak si kup faktu cipky,preparation H mast,udelej koupele z dubove kury a jez namacene ovesne vlocky,skvele je i susene svestky.Nasad mesic intenzivni "kuru" a uvidis. Ale pokud se to nezlepsi, lekar te nemine. Ale take se priklanim k hemeroidum.

jurinka12
autor
30. led 2020

Za jak dlouho by to tak mělo přestat ? Myslím to krvácení a co tím myslíte zlepšení jako že už nebude krvácení? ..

jurinka12
autor
30. led 2020

@amazonkajanik ano takhle to mám taky s tím tlačením cim víc tlacim tak podle toho je i ten hlen no to jako hemeroid pouští hlen? Nechápu zo

amazonkajanik
30. led 2020

@jurinka12 ten hlen vlastně není hlen, ale část sliznice ze střeva,co strhne tvrdá a tuhá stolice...

jurinka12
autor
30. led 2020

@amazonkajanik ale já to nemám jen při stolici prostě když tlacim tak to začne téct takovej zluteh hlen ale nemám to pořád ale zrovna teď jsem to zkoušela když jsem koukala zrcátkem tak jsem viděla fialový boulicky a když jsem zkoušela tlačit začalo to téct a pak jsem viděla jak z konečníku ještě vykukuje něco nacervenalyho :( jestli je to rakovina nikdy se to nechci dozvědět :(

linee
30. led 2020

@jurinka12 zcela uprimne,vetsina druhu rakoviny probiha absolutne bez priznaku.A uz prestan plasit. Ocividne nejaky zdravotni problem mas.Pokud ti nepomohla predesla lecba,musis zase k lekari,aby ti popripade dal neco dalsiho.A pokud k lekari nechces,tak se musis smirit se vsema variantama...
Vim,ze to vyzni drsne a chapu,ze mas strach jit k lekari,ale navrhy,co s tim jsi dostala a jak jsem uz psala,diagnostikovat po netu si troufne ani atestovany lekar.

jurinka12
autor
30. led 2020

@linee už fakt nevím co to je :( ale prostě nemyslím.ze to dělaj hemeroidy jako i když je tam mam ale zluteh hlen? Nevím dnes jsem na stolici měla jemně červenou krev zkusila jsem to toaletakem šetřit a šlo to stolice pak zůstala normální čistá ..nevím prostě :(

linee
30. led 2020

@jurinka12 mas normalne hemeroidy....kup si ten cipek, zmakci stravu, pridej hodne vlakniny, jak jsme vyse psala a uvidis za tyden-dva. Pomaha i Hylak Forte na upravu strevni mikroflory (a zjemneni stolice). Pokud mas stolici na povrchu, s nejvetsi pravdepodobnosti odchazi na konci pri vyprazdnovani, co take smeruje k tem hemeroidum, Tak si neco o nich nacti a nebo opravdu zajdi k doktorovi.

jurinka12
autor
30. led 2020

@linee moc děkuji čípky jsem si dnes koupila že zoufalství už fakt nevím říkám to mi stejně na rakovinu asi nepomůže fakt už jsem.uppne v háji ...jeden čas to fakt vypadalo už dobře měla jsem ale stolici pravidelnou a fakt jsem nemusela vůbec tlačit tak to bylo asi 10 dní a už jsem pomalu začínala být ok a zase jsem začala jíst sladkostí čokolády skoro nepila 3 dny pak stolice tuhá ale ještě bez krve a pak to zase začalo a teď tak 3 dny jakože ok a pak zase to objevim a pořád dokola no :(..jenze já když jsem ve stresu vůbec nemám chuť k jídlu a celej den se nenapiju

pipi_puncocha
30. led 2020

Co na hemeroidy už holky poradily, na to změkčení a pravidelnost stolice je výborné Psyllium, je to přírodní vláknina. A opravdu, opravdu doporučuju si promluvit s někým o té kancerofobii, zkusit psychoterapii, pokud by byla potřeba tak přechodně i nějakou medikaci, protože takové obavy ti budou ničit život.

jurinka12
autor
30. led 2020

@pipi_puncocha ano já vím je to opravdu nezvladatelné :( vy by jste si nedělala takové obavy při mých potížích? Nenapadlo by vás že je to rakovina?