Hormonální porucha štítné žlázy, povedlo se zhubnout?

lucinka_jirackova
29. lis 2012

Ahoj holky...mám hormonální poruchu štítné žlázy...beru na to už od 12 let prášky, ale mám problém, mám ten typ že můžete držet jakékoliv diety a hladovět a stejně nezhubnete...chci se zeptat, povedlo se Vám někomu zhubnout s tímto problémem...strašně bych chtěla ty kila dolů ale nejdou...a jsem z toho zoufalá ☹ ☹

meo
30. lis 2012

@lucinka_jirackova
Ahojky, já mám taky štítku, přesněji řečeno sníženou funkci štítné žlázy, máš asi to samé. Beru prášky ještě déle než ty a bohužel váha jde taky nahoru, i když jim docela zdravě. Jeden čas mi pomohla výživová poradkyně, která mi řekla určité pravidla jídelníčku, které musíš striktně dodržovat a já jsem trochu zhubla. Není to dieta, je to jen dodržování pravidel - jako třeba pečivo odpoledne se už nejí, místo másla upravený tvaroh, atd. A samozřejmě nějaký pohyb. I tak mi řekla, že to bude těžký zhubnout, ale pomalu to půjde. Jenže já jsem líná na cvičení a teď jsem ještě těhotná, takže teď to nedodržuju. Ale chci zase po porodu začít .

lucinka_jirackova
autor
6. pro 2012

@meo vážně?? tak já mám pohyb každý den...se synem ani lenošit nejde 😀 přemyšlela jsem nad poradkyní ale nedokážu dodržet režim...jím tedy 5 krát denně menší porce a vynechávám smažené, sladké a slané 🙂 ale ani tak to moc nejde...jsem 2 roky po porodu a mám pořád 80kg ☹ příteli to teda nevadí, ale já bych se chtěla zbavit hlavně mého břicha ☹

meo
7. pro 2012

@lucinka_jirackova zkus tu poradkyni, ona ti poradí pravidla jídelníčku, který by tě ani nenapadlo, že to děláš špatně. A taky můžeš brát něco na zrychlení metybolismu, jsou různé čaje, nebo bylinky. Jelikož máme tu štítku, tak nám ten metabolismus funguje hrozně pomalu. No a na to břicho budeš muset asi cíleně cvičit, protože já taky běhám okolo děcka, ale na hubnutí mě to moc nepomáhá 😀

lucinka_jirackova
autor
7. pro 2012

@meo já jsem teď zkoušela tu Jillian a spadly mi dolů jen 4 cm , ale za to jsem myslela že umřu 😀 ta holka je blázen 😀 no zkusím ve svém okolí nějakou najít...a je to drahé???

baru7
7. pro 2012

@lucinka_jirackova taky mám sníženou fci štítné žlázy a jakmile mi nasadili euthyrox, začlala sjem paradoxně přibírat....nicméně v době, kdy jsem nevěděla o tom, že mám něco se SŽ podařilo hezky zhubnout - bylo to před svatbou, sama jsem si hlídala jídleníček podle www.stobklub.cz a alespoň 45 minut na rotopedu denně jsem si dávala.....a šlo to dolů krásně, že mám sníženou fci SŽ jsem zjistila těsně po svatbě....myslím, že pokud máš ŠŽ kompenzovanou léky, není důvod, proč by hubnutí nemělo jít...bnohužel je to ale o naprosté důslednosti v dodržování režimu, což je při běžném provozu dle mého názoru největší problém...chce to uváženě a pravidelně jíst a přiměřeně pohybu - tedy nestrhat se na spinningu, že málem odpadnu, spíše lehce - při tepové frekvenci na spalování tuků, což se dá cca odhadnout tak, že jsi u toho ještě schopná mluvit nebo si zpívat 🙂 já jinak s poradkyněmi mám takové rozporuplné zkušenosti, resp. jediný, kdo to podle mě umí, je doktroka Kateřina a Petr Havlíček.....všechno ostatní jsou pokusy...navíc vše je hodně individuální a co může jeden, není vhodné pro druhého a naopak...ze své vlastní zkuensotí vím, že je potřeba to brát jako celkovou změnu životního stylu, těžký začátek vydržet a pak si tělo "zvykne" a vyhovuje mu to 🙂 a alfou a omegou úspěchu je taky maximální eliminace stresu...alespoň u mě funguje tak, že při něm přibírám...obecně, když člověk není v pohodě psychicky, těžko se dostane do pohody fyzické....

meo
7. pro 2012

@lucinka_jirackova není to drahé, já jsem platila za konzultaci 200Kč, spíš jsou drahé ty různé metabolické čaje, ty mě docela pomáhali, ale je to individuální. Nevim sice kdo je Jullian, ale rozhodně se při tom nemáš trápit - hladovět nebo něco podobného. Já když jsem ten jídelníček dodržovala, tak jsem rozhodně hlad neměla, naopak mi přišlo, že furt jenom jím. Jenom ta příprava jídla je trochu delší, ale jinak to bylo v pohodě.