HPV, mala niektorá z vás? Ktorý typ?

linsss
30. dub 2013

Ahojte mala niektorá z vás HPV ? Ak áno ktorý typ a ako ste to riešili dakujem

evulinkab
1. kvě 2013

@linsss Ahojky, mně vyšla před pul rokem horší cytologie a doktorka mi nechala udelat test na HPV..A ten vyšel pozitivně.Byla jsem ted po pul roce na kontrolním cytologickém odběru, vysledky stále stejné, nějaké změněné bunky na čípku pravdepodobne zpusobené HPV-čkem, musim ted chodit na kontrolu co pul roku.Kdyby se to zhoršilo, čekala by me konizace(což doufám, že se nezhorší..vše záleží na mé imuniteú.Jaký typ HPV mám, to nevím.Nicméne řešit to nijak nemužeš, ten vir ti už nadosmrti zůstane v těle, záleží jen na tvé imunitě, jestli mu nedá šanci, aby ti začal zpusobovat změny na čípku.

neominka
17. pro 2013

Ahoj, mam HPV vir bohuzel mam 3. stupen ...Dalsi stupen uz je nadorova zmena .-( V lednu jsu na Konizaci. Je to zakrok ktery trva 10 vterin

lucii_eri
17. pro 2013

ahojky me to bylo taky zjistene, presneji nevim která to je ale mluvil o te lehci fazi - ma to pry většina zen, vedu si v diari jak jsem se citila tyden před KO, chodim každý pul rok na kontroly, naposled jsem byla v zari a za tyden jsme měli svatbu - a vse ok.... na konizaci si myslim ze jsem byla - pokud to je to ostrihavani delozniho cipku - vse ok... uz se mi aji párkrát stalo ze v laboratori nemohli urcit zda pozitivni ci negativni tak jsem musela znovu na kontrolu. - asi zalezelo jak se laborant vyspal... zjistili mi to cca v roce 2008