Hubnutí z nedostatku spánku

n1kyta
25. lis 2017

Ahoj holky,
prosím o jakoukoli radu, jak přibrat. Vím, že se tu většinou řeší opačný problém, ale já jsem už zoufalá. Vážím 49 kg a měřim 160cm. BMI mám tedy ještě v normě, jsem celkově hodně drobná, ale sama sobě se nelíbím a cítím se o to víc unavená. Nikdy jsem nebyla nějak extra oplácáná, máme to v rodině, ale váhu jsem si vždy držela kolem 52-54 kg. Jím dost, ale moje 9ti měsíční dcera mi dává hodně zabrat. Od 4 měsíců mi v noci nespí a tak jsem za posledních 5 měsíců naspala každý den v průměru 4 hodiny. Přes den spi po pul hodinách, takže nemám šanci si odpočinout odpoledne. Od rána do noci se nazastvím. Večer ještě pracuji. S Dr. už dlouhou dobu řešíme spánek mé dcery, ale stále jsme se nikam nedostali.. Není to jen o tom vstát třeba 10x v noci, malá se mi budí co pul hodinu - hodinu, v poslední době se ještě i v 1 ráno vzbudí a proste už nespí - a to třeba do 5ti hod. Pak usne a zase se budí co hodinu.. Už jsem si na to tak nějak zvykla, ale upřímně - nechci to odnést ještě i tak, že někde třeba zkolabuju z nedostatku všeho.. často mě i bolí hlava, když fakt v noci nespim, ale jinak jsem zdravá. Beru B komplex, který mi dr poradila. Přes den se kromě častých porcí jídla dopuji sacharidem. Ale proste ne a ne přibrat.
Zkratka vás prosím o radu bud ohledně pribirani nebo spánkového deficitu.
Opravdu už jsem zoufalá a nevím co víc.

fallingstars
26. lis 2017

@normalnimatka Malá spí taky hůř cca od čtyř měsíců a očkovaná byla poprvé v půl roce...

normalnimatka
26. lis 2017

@fallingstars jasně....můj prcek spí blbě užaninevimodkdy a očkovanej nebyl vůbec:D
jen myšlenka;) pokud to nastalo brzo po...

n1kyta
autor
26. lis 2017

@mlynkova85 Děkuju moc, to určitě zkusím, za to nic nedám. 🙂
@normalnimatka
@aviho Zkusím!! Hned jak jsem to sem psala, tak mi došlo, ze to začalo přesně v ten den, kdy jsem dala jiné um, ale vůbec mě to nenapadlo, byli jsme totiž tenkrát akorát na takové dovolené.. A teda mám teď i takový pocit, ze to je fakt tím UM, poslední dobou už totiž mlicko i hodně odmítá, odhazuje mi flašku rucickama.. na noc poslední 3 dny musíme dávat kasicku, protože by se jinak vůbec nenajedla, vypije třeba 100ml a i u toho děla neskutečné švíky.. A taky - ldyz jsem ještě kojila, tak měla často prujem s hlenem a to mi tenkrát doktorka řekla, ze muže mít mírnou alergii na kravské mléko, takže já jsem ho úplně přestala pít, jenže hned na to se mi udělal zanet a popraskaly bradavky až do krve, takže jsem dva dny musela dávat um a odsavat, jenže pak jsem kvůli tomu o mléko přišla..takze jsme vlastně nepřišli na to, jestli šlo opravdu o alergii na kravske mleko, a na tom HA se malá najednou úplně zklidnila.. do té doby jsme v noci nespali vůbec protože měla strašné prdiky.. a usinala mi jen na prsu.
Hexu podle mě kolem té dobu nedostala.
Jinak jsem Koukala na ten hojdavak a ten už jsme promrhali., je totiž na spaní do 9ti měsíců. 😒

@lilulilu Ahoj, děkuju za reakci, sedaliu jsme zkoušeli, 4 dny paráda, vstavala jsem jak říkáš tak 3-5x za noc, ale pak jako by utlo a začalo to zase i přes ten sirup..:-/
Děkuju moc, držím se co mužu, Emily miluji nejvíc na světě, ani mi to vstávání nevadí, ale cítím to na sobě, na svém zdraví, a když jsme vyspalé, je ten den úplně o něčem jiném. Snad mě tu všichni chápou.. nikdy bych do své dcery nervala nic "na spaní", jen se to snažím vyřešit, protoze nevím co s ni je, proč to tak je, jestli není něco špatně a zkratka si přeji, aby to bylo alespoň v normě.. vstavat 20x za noc podle mě není normální ani na 2 měsíční mimco, natož na skoro roční holčičku. Mrzí mě, že jsem na to doteď nepřišla, ale pořad se snažím..

normalnimatka
26. lis 2017

¨no vida, to zní docela nadějně s tou změnou UM. zkus co nejdřív a dej vědět! držim palce🙂

n1kyta
autor
26. lis 2017

@normalnimatka Hned zítra ji jdu koupit, vědět dám určitě. Mám z toho opravdu dobrý pocit, snad nebudu zase zklamaná. Děkuji. Strašně moc 🙂

radka8888
27. lis 2017

Moje dcera nespala do 2.5 let. A to vůbec. Jediný co pomohlo, bylo spát jinde. Celá rodina jsme se u ní střídali. Bylo to hrozný a pak to že dne na den přeslo.

kassandra1
27. lis 2017

@n1kyta Jen malá poznámka ohledně váhy - já mám taky 160 cm a 50 kg a přijde mi to naprosto normální váha. 54 kg jsem měla pár měsíců po porodu a to už jsem si připadala oplácaná. Jinak my jsme taky přecházeli z klasického UM na HA a spokojenost bříška, později byla prokázaná alergie na mléko. Pokud jeden z rodičů má/měl v dětství nějaké alergie, tak je velká pravděpodobnost.

n1kyta
autor
27. lis 2017

@radka8888 Tak to vás upřímně lituji, není to náročné jen fyzicky, ale i psychicky.. Hlavně ale, že se to zlepšilo. Taky se raději postupně směřuji s tím, že to tak proste bude, jen musím najít způsob, jak u toho relativně fungovat, protože my se střídat nemůžeme. To by s někým jiným rvala pak opravdu celou noc 🙈😃
@kassandra1 Ahoj, Dekuju moc. Taky mi to nepřijde nějak hrozny, ale asi jsem si v tehu zvykla na to být trochu oplacana a teď se sama sobě nelíbím. :-/
Opravdu? A jak dlouho prosím trvalo zlepšení?

kassandra1
28. lis 2017

@n1kyta Už si to přesně nepamatuji, ale myslím že tak do dvou týdnů. HA mléko má do teď (v roce), zkusili jsme nedávno i mléko v nějakém příkrmu a byl problém.

ariadna12
5. led 2018

Nechala bych si udelat krevni obraz. A uvidi se, jestli ti neco nechybi. Vaha muze byt u tebe zpusobena i vice faktory, stres, chudokrevnost, nedostatek spanku, zapominani jist, atd.

n1kyta
autor
25. bře 2018

Ahoj, tak po dlooohym zkoušení UM stále nespíme dobře. 😃 Ale....musím vám i tak všem moc poděkovat! HA nic nezlepsilo, ale dala jsem jinou značku a mnohem lepší! Už nevstavame každých 20 minut, ale max. 10x za noc. Spíš méně. A spí určitě klidněji. Dr. poradila zkusit ještě jinou značku, tak dnes začínáme se značkou Kendamil. Uvidíme nu... Zkoušíme toho víc. Speciální masáže na zklidnění, pohádkopsaní pro klidné spaní a éterický olej. A zatím to vypadá, že se to bude už jen lepšit. Teda doufám. 🙏😃 To bříško nás ale pořád zlobí. Tak snad i to se časem změní. Ještě jednou moc děkuji. 😘😊

n1kyta
autor
25. bře 2018

@ariadna12 Děkuji za radu. Musím říct, že už to mám v plánu dlouho.A opravdu se musím už dokopat a zavolat tam. 😃 Jinak ale jíst určitě nezapomínám. Mám minimálně 4 jídla denně, když jsem ve spěchu, ale to se stává málokrát. Většinou mám 5-6 jídel. Jsem na to tak zvyklá. Takže na jídlo si udělám čas vzdy.

dora13
25. bře 2018

Ahoj, s pribiranim neporadim, ale co se toho spinkani tyce, tak u nas u obou deti pomohlo, kdyz jsem se odstehovala z loznice a kluci byli s tatinkem. Starsi pochopil okamzite a hned zacal spat celou noc a u mladsiho to trvalo dyl, ale budil se fakt vyrazne min. Nelamali jsme to pres koleno, kdyz hodne plakal, tak jsem prisla ho pochovat, uspala jsem ho, ale pak si sla zase lehnout vedle a postupne se z hodinove frekvence staly tri hodiny, pak dvakrat za noc, pak jednou, ted uz spi (tuktuktuk) celou noc. Ale byli teda starsi, meli v te dobe rok a pul...

n1kyta
autor
25. bře 2018

@dora13 Ahoj, děkuji mockrát za radu. Už mi to pár lidí říkalo. Ale malé je právě teprve 13 měsíců a já si vůbec nedovedu představit, že bych s ní nespala v jedné místnosti.
Navíc teda můj muž by se asi zbláznil vstávat takhle často. 😂

dora13
25. bře 2018

@n1kyta chapu, k tomu musi dospet i matka🙂 u nas uz to v obou pripadech bylo neunosne, fakt mi vzdy po tom roce a pul dosly sily🤷‍♀️ A muz vedel, ze proste pokud nechce za manzelkou jezdit do blazince, tak se na par dni proste musi kousnout😀

ninive211
26. bře 2018

Ahoj,váha mi prijde naprosto normalni,ja mam 158 a 49 kg ted a jeste bych rada to kilco dala dolu a hlavne zpevnila.Kdyz jsem po porodu mela 55,necitila jsem se dobre,behem sestinedeli se to ustalilo na 53-54y to je maximum,co "na sobě snesu",abych si nepripadala vylotene tlusta,idealne je mit tech 50 a min.Ale vaha jd jen cislo a vim,ze dva lidé se stejnou vyskou a vahou nevypadaji stejne.
ADd spanek,urcite zmenu UM zkusit a taky zkusit dat do vlastniho pokoje,starsi spala samostatne od necelého pmpul roku,a to byla kojena.Nektere deti to potrebuji mit na spanek klid a nebyt rusen rodicem,jine naopak spi lepe v posteli s maminkou(to je zas asi pripad naseho mladsiho, nez jdu ja vecer spat, tak do te doby k nemi jdu 2-3x,pak kdyz uz spim s ním,tak se do rána vetsinou vzbudí jen 1x