Hypermobilita kyčle, jak může ovlivnit porod?

no_title
7. pro 2015

Zdravím maminky,
dnes mi rehabilitační sestra řekla, že jsem hypermobiliní (mám hypermobiliní kyčle). Už jsem to tušila teda dávno. Od malička můžu dát kyčle do nepřrozených poloh, které ani nikdo (nikdo normální) nezvládne, takový turecký sed není nejmenší problém, možná bych si i zvládla dát nohu za hlavu 😀 (nezkoušela jsem to), ale trochu mi vrtá hlavou: jak to může ovlivnit porod? Sice mohu dát nohy do nepřirozených poloh, ale za chvíli to začne bolet, bolí mě i přirozené polohy, kde jsou nohy hodně od sebe. Taková misionářská poloha je pro mě doslova utrpením. Chtěla jsem se zeptat, jestli tady někdo měl podobný problém a jak se na to porodníci tvářili, když jste jim oznámili, že kvůli tomu nemůžete rodit v klasické poloze?

lv
7. pro 2015

já mám hypermobilní klouby obecně, nevidím v tom žádnou výhodu, jak jsou ta kloubní pouzdra volná, akorát mě často bolí. Rodila jsem normálně, no s právě sříplým nervem v SI skloubení, takže jsem tahala nohu.

no_title
autor
7. pro 2015

@lv a ten nerv se skřípnul právě kvůli poloze? Ještě úplně nerozumím, co je to SI 🙂

lv
7. pro 2015

ne, nerv jsem měla skřípnutej posledních 14dní. SI skloubení je v bedrech.