Hysterektomie - v jakém věku, z jakého důvodu, kde?

madre1
6. únor 2016

V jakém věku,z jakého důvodu a v jaké nem. zařízení jste podstoupily Hysterektomii? V nejbližších měsících mě tato operace čeká(po konizaci čípku jsem více sledovaná a mám tam od 2.porodu myom, který se v posledním těhotenství začal zvětšovat), tak bych ráda věděla, co od toho mám očekávat?
Jak byla operace provedena(řezem nebo vaginálně)všechno Vám při operaci odebrali a jak jste se pak cítily?
Musíte od té doby brát nějaké hormony?

hanule61
6. únor 2016

Já podstoupila hysterektomii laparoskopicky. Vzhledem k věku jsem si nechala odebrat vše. V nemocnici jsem byla 10 dnů. První 2 dny jsem dostávala injekce proti bolesti. A pak už den ode dne to bylo lepší. Na nemocenské jsme byla 6 týdnů. Žádné hormony jsem nebrala ani nechtěla a přesto jsem přibrala cca 10 kg. Následné pocení, návaly jsou u mne minimální.

jaresska
23. únor 2016

Moje mamča jí podstoupila ve 40letech, kvůli myomům, nechaly jí vaječníky, aby neměla přechod, hormony nebrala a jizvu má jako po císaři v linii bikin....jinak žádný obtíže neměla...

sharon1111
4. lis 2016

@madre1 Tato operace mě čeká také, tři děti a po třetím porodu časté výskyty myomů. Máte vy už po této operaci?

sharon1111
27. únor 2017

Ahoj. Čeká mě v březnu hysterektomie. Mám 38 let a tři děti. Problémy mě začaly po posledním porodu. Také mě zjistili submukozni myom, ten mě byl hysteroskopii odstraněn. Ale našli mě další a rychle roste. Mám šílenou menstruaci. První tři dny mám strašné bolesti, nemůžu ani chodit, strašně krvacím. Nafoukle břicho jako v těhotenství a pak velké krvavé kusy, některé byly 20 cm velké. Opravdu strašné. Poslali mě na hematilogii, kde paní primářka říkala, že tohle ještě neviděla. Jsem z toho chudokrevna a hladina hemoglobinu mě po každé menstruaci klesá. Beru železo 3x denně. Zjištěna mě byla i trombóza po otci. Z operace mám velký strach, ale menstruace mě doslova zabíjí. Bolesti silné jako porodní. Bolí mě vždy i záda a bolest střílí do noh. Už nevím co mám dělat. Strach z hysterektomie mám. Ale snad mě to jediné pomůže. Jen zvládnout ještě operaci a snad už budu konečně šťastně žít a užívat si celý měsíc dětí po celý rok. Takto na týden každý měsíc nemůžu vůbec fungovat. Třeba má někdo podobný problém. Tak hodně zdraví nám všem přeji a mějte se hezky. 🙂