Imunologie, vyšetření na vlastní žádost. Potřebuji žádanku?

5. bře 2021

Hezký den chci se zeptat kdo jste prošel vyšetřením na imunologii? (Po roce snažení jeden potrat a jinak nic). chtěla bych hlavně vědět jestli potřebuji žádanku od svého gynekologa? co je pravdy na tom že mi jí dá až po dvou potratech? Nemůžu si to nějak vyžádat? Nebo to musí být žádanka někde z IVF kliniky? Já nechci podstoupit žádné IVF, chci vědět zda jsem v pořádku než vůbec do něčeho takového půjdu. K vyšetření právě na imunologii mám důvod, prodělala jsem záhadnou nemoc na kterou zabrali antibiotika. Bolely mě svaly klouby brněly mě ruce nikdo nemohl na nic přijít až po těch antibiotikách to ustalo... takže proto to směřuji spíš sem, než třeba na genetiku...
Za každý poznatek děkuji

urych
5. bře 2021

Já jsem se objednal na imunologii sám. A vzali mě, jen do toho, je to skvělý...

autor
5. bře 2021

@urych jak skvělý? To je myšleno nějak ironicky? Takže stačí zavolat a říct, že chci vyšetření kvůli reprodukčním problémům? Mě nechtěli vzít bez žádanky ani na neurologii 😂

veritanas
5. bře 2021

Jako samoplatce můžete všechno... Na webu center je mnohdy ceník služeb s zákroků. Pokud chcete, aby vám to hradila pojišťovna, pak bývá nutná žádanka..

autor
5. bře 2021

@veritanas děkuji, už jsem koukala 30 000,- to je mazec. Ale už teď vím, že mi doktor řekne že mě nikam jinam nepošle...
Ten mě nechtěl dělat ani stěry na základní věci 🙄

monii007
5. bře 2021

Tak me rikal dr, ze az po 4 potratech. Ale každopádně ikdyz ti da zadanku na IVF, tak ti prvne udelaji vsechna vysetreni. Do te doby nebudou nic zkouset, jen vam naplanuji ovulaci. Tak jako nam. Mame vsechna vysetreni jako spermiogram, imunologie, trombofilie, genetika... A vse v poradku a presto 4 potraty a ted skoro rok nam neslo otěhotnět. A sup, po vsech vyšetřeních a naplanovane ovulaci jsem otehotnela. Sama, bez jakéhokoliv zakroku nebo leku.

darinka84
5. bře 2021

Záleží na doktorovi. Já byla na imunologii v Praze na žádanku a žádný potrat jsem neměla.

veritanas
5. bře 2021

No, já jsem si myslela, že to bude hodně peněz, proto to dávají až po dvou potratech za sebou bez zjevných důvodů... navíc dva potraty po sobě se u mladších žen berou jako náhoda...

autor
5. bře 2021

@darinka84 a mohu se zeptat na důvod? Nebo proč jste absolvovala vyšetření?

@monii007 jako mě to přijde až neetické, nutit ženu do 4 potratů...respektive žádná žena by neměla zažít žádný další jen proto, že je určena nějaká norma či postup 😢 z mého pohledu...

darinka84
5. bře 2021

Nemohla jsem otěhotnět. Hormonální profil, spermiogram, laparoskopie, ovulace, nasazení clostylbegytu.. Prostě takové klasickém kolečko a vše bylo v pořádku. Tak jsem přišla s tím, že co když je problém v imunologii.. Ze jsem. Třeba alergická na manželovi spermie... Neměl s tím problém.. Ale ja mam skvělého gynekologa.. No něco málo bylo na imunologii zvýšené, vlastně jsem tak nějak potřebovala, aby,, něco '' našli.. Nasadili prášky a sex jen s kondomem.. Takova ta klasika a pak jsem myslím šla na kontrolní odběr. Popravdě ja věřím na věci mezi nebem a zemí, takže jsem léky vysadila, začala pracovat na sobě, zjišťovat věci kolem psychosomatiky, zabrouzdala jsem i do minulých životu.. Vim ze to je už pro někoho moc ezo.. Každopádně jsem otěhotněla pak přirozeně, poprvé po 5 letech a druhé dítě je na druhý pokus.. Držím pěsti.. Vše přijde ve správný čas. Me moc pomohlo smířit se s tím, ze dítě nebude. A dle toho žít.

autor
5. bře 2021

@darinka84 já bych se i smířila s tím že nebude, jenže jsme měli první na první sex 😁 a pak takové problémy... toužím po druhém, první odrůstá...a najednou takové komplikace. Navíc po fakt záhadné nemoci. Podezřívali roztroušenou sklerozu, která se nepotvrdila . Spíš to vypadá na hodně zanedbanou boreliózu. Či nějakou jinou nemoc, protože jak jsem psala antibiotika mě po roce vyřešili veškeré problémy 😢😢 stovky holek děti nechce, kašle na ně a pak někdo kdo by chtěl... znáte to 🙂 proto jdu po imunolgii na kterou mě nikdo neposlal. Ezo věci jsou úžasný, ale někdy to nestačí
Já třeba cvičím jógu, hlavně dechové pránájáma jako první pomoc. Pomáhá. Ale jestli ke ve mě něco špatně tak to ani motlitba nevyřeší ♥️

kafr
6. bře 2021

Zjistit si to přímo na reprodukční imunologii v Praze Podolí. Nebo prý je ještě v Plzni. Nic víc v republice není.
Já byla v Podolí (dlouhodobá neplodnost - 6let, s žádankou, potrat jsem neměla) a ano, problém byl tam.

hejluc
7. bře 2021

Bohužel je mnohem pravděpodobnější, že žena v prvním trimestru potratí, než že dítě porodí. To je prostě příroda. Tak to bylo vždy... Pokud je plod "chybný", vyřeší to příroda takto. Je těžké se s tím smířit, potrat je vždy bolestivý, ale rak to prostě je. Pokud jste do roka otěhotněla, jste vlastně zdravá. Jen se embryo nevyvíjelo správně.
Určitě můžete navštívit centrum asistované reprodukce, konzutlace jsou zdarma. Do umělého oplodnění vas určitě nutit nebudou a mohou indikovat nějaká vyšetření a měla byste to zadarmo.

monii007
7. bře 2021

To mate naprostou pravdu 🙏 ja jsem rikala, ze pred tim, nez by se zena rozhodla mit deti, tak bych vysetrila oba partnery, aby vedeli na cem jsou.

monii007
7. bře 2021

@veritanas nase vyšetření, celkove vysetreni, vyslo na 30tisic 🤣👍 pojišťovnu samozřejmě... Takze je to docela drahe vyšetření na to, ze je to vse jen z krve.